Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  
MapsGuides

Jižní Korea - doprava a jízdní řády

Nabízíme vám přehled, jaké druhy dopravy nabízí Jižní Korea. A především zde naleznete odkazy na dopravní společnosti, jejich jízdní řády a pravidla přepravy. Může přitom jít o dopravu veřejnou i soukromou, hromadnou (MHD, vlaky, autobusy, lodě) i speciální. Věříme, že vám to pomůže dojet na ta místa, která chcete navštívit.

Hledání

Jižní Korea - užitečné informace

Jižní Korea: vlajka

Jižní Korea - vlaky

Jižní Korea - vlaky

Jižní Korea - autobusy

Jižní Korea - autobusy

Jižní Korea - lodě

Jižní Korea - lodě

Jižní Korea - aerolinky

Jižní Korea - aerolinky

Jižní Korea - městská doprava

Jižní Korea - městská doprava
Odkazy na stránky obsahující jízdní řády, rezervace jízdenek a další informace o dopravě vedou na stránky třetích subjektů. Správce tohoto webu nenese zodpovědnost za případné nepřesnosti uvedené na těchto stránkách.

Pronájem auta

Doprava - rychlá nápověda

1) Stránky s jízdními řády daných zemí lze zpravidla přepnout do některého ze světových jazyků. Přepínač je mnohdy zobrazen jako vlajka (např. anglická).
2) Některá slova je určitě vhodné si vyhledat v příslušném překladovém slovníku. Například odjezd, příjezd, stanice, pracovní den, víkend, prázdniny, příplatky, rezervace apod.
3) Ceny dopravy se mohou poměrně rychle měnit. Aktuální ceny jsou zpravidla k dispozici na zde odkazovaných stránkách. Ceny taxi ve většině zemí souvisí jednak s aktuální cenou benzínu, jednak s obecnou cenovou úrovní v dané zemi (a tedy s cenou pracovní síly). Tu najdete na hlavní stránce každé země.
4) Některé odkazované stránky zobrazují informace pouze od jednoho dopravce, jiné kompletní informace o dopravě i dopravních spojeních.
5) Před každou konkrétní cestou se informujte na dostupnost jízdenek. Na některé trasy a v některých obdobích je vodné provádět rezervaci s dostatečným předstihem.
6) Chcete-li levné jízdenky pro levné cestování, pak je mnohdy vhodné kupovat je s předstihem. Toto často platí pro letenky, ale nejen pro ně.

Informace o dopravě

Doprava v každé zemi má své určité zvláštnosti. Jižní Korea není v tomto hledu žádnou výjimkou. Na levé části této stránky naleznete vybrané odkazy na různé druhy dopravy v této zemi. Přitom jsme vybrali ty, které považujeme za vhodné pro vaše cestování po dané zemi. Některé druhy dopravy mohou přitom nabízet rychlé cestování, jiné třeba zajímavé zážitky (například některé lodě nebo vlaky).

Dosažitelná místa

Za použití veřejné dopravy jsou dostupná tato nejzajímavější místa:
 • Soul (čtvrť Insadong + Kyongbokkung palác + Gwanghwamun náměstí + Blue house)
 • Kosong demilitarizovaná zóna
 • chrám Sinheungsa
 • Hahoe lidová vesnice
 • Gyeongju (bývalé hlavní město - hory + moře)
 • Seokguram Grotto - chrám (UNESCO)
 • chrám Bulguksa (UNESCO)
 • Busan - chrám + moře
 • chrám Haeinsa - hory
 • ostrov Jeju
 • ostrov Udo

A samozřejmě také do řady dalších. Z nich vybíráme: Andong, Ansan, Asan, Busan, Changwon, Cheonan, Daegu, Daejeon, Gangneung, Geoje, Gimcheon, Gongju, Goyang, Gumi, Gwacheon, Gwangju, Gyeongju, Hyanam, Hwaseong, Icheon, Iksan, Incheon, Jecheon, Jeju, Jinju, Naju, Nonsan, Miryang, Osan, Paju, Pocheon, Pyeongtaek, Sacheon, Sangju, Seosan, Seoul , Sokcho, Suwon, Taebaek, Uiwang, Ulsan, Wonju, Yangju, Yangsan, Yongin
©MapsGuides.com 2008 - 2019
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu