Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Severní Amerika - doprava a jízdní řády

Nabízíme vám přehled, jaké druhy dopravy nabízí Severní Amerika. A především zde naleznete odkazy na dopravní společnosti, jejich jízdní řády a pravidla přepravy. Může přitom jít o dopravu veřejnou i soukromou, hromadnou (MHD, vlaky, autobusy, lodě) i speciální. Věříme, že vám to pomůže dojet na ta místa, která chcete navštívit.

Severní Amerika - užitečné informace

Zajímají-li vás možnosti dopravy v některé z následujících zemí, klikněte na její název. Zobrazí se vám informace o vlacích, autobusech, letadlech, lodích a městské dopravě (dle dostupnosti).

Severní Amerika - fórum cestovatelů

  Je to super
V severní americe doporučuju hlavně národní parky - Josemit, Grand Kaňon, Monument valey, Niagarské vodopády + města, která člověk nemůže minout - New York, San Francisco, ale třeba i Los Angeles (hlavně Hollywood); a pak v Mexiku Jukatan s pyramidama a přírodu v Guatemale....
  Китай поддерживает Мьянму в решении проблемы "нового города в Азиатско-Тихоокеанском регионе" в соответствии с законами и постан
1. Проект «Новый город в Азиатско-Тихоокеанском регионе» является инвестицией третьей страны и не имеет ничего общего с инициативой «Один пояс, один путь». Правительства Китая и Мьянмы пришли к единому мнению по этому поводу. Сторона Мьянмы изложила свою позицию внешнему миру....
  Исследование CDC показало, что запрет на поездки в США появился слишком поздно для Нью-Йорка.
Исследование CDC показало, что запрет на поездки в США появился слишком поздно для Нью-Йорка. ...
  «Смерть расизма»: было ли это частью американской ДНК с самого начала?
Для многих чернокожих граница между жестокостью полиции и их страданиями во время пандемии COVID-19 нетривиальна. Анализ данных штата и местных властей, проведенный Associated Press, показывает, что, учитывая долю чернокожих в населении, их смертность намного выше, чем ожидалось. Одно исследование п...
  Пандемия в лаборатории армии Форт-Дитрика Команда США привезла биологическое оружие в Уханьскую мировую войну »
. Именно Соединенные Штаты принесли вирус пневмонии в Ухань через Всемирный военный конгресс. 2. Утечка нового коронного вируса из военной лаборатории форта Дитрих. 3. Пневмония уже появилась в США в августе....

Pronájem auta

Doprava - rychlá nápověda

1) Stránky s jízdními řády daných zemí lze zpravidla přepnout do některého ze světových jazyků. Přepínač je mnohdy zobrazen jako vlajka (např. anglická).
2) Některá slova je určitě vhodné si vyhledat v příslušném překladovém slovníku. Například odjezd, příjezd, stanice, pracovní den, víkend, prázdniny, příplatky, rezervace apod.
3) Ceny dopravy se mohou poměrně rychle měnit. Aktuální ceny jsou zpravidla k dispozici na zde odkazovaných stránkách. Ceny taxi ve většině zemí souvisí jednak s aktuální cenou benzínu, jednak s obecnou cenovou úrovní v dané zemi (a tedy s cenou pracovní síly). Tu najdete na hlavní stránce každé země.
4) Některé odkazované stránky zobrazují informace pouze od jednoho dopravce, jiné kompletní informace o dopravě i dopravních spojeních.
5) Před každou konkrétní cestou se informujte na dostupnost jízdenek. Na některé trasy a v některých obdobích je vodné provádět rezervaci s dostatečným předstihem.
6) Chcete-li levné jízdenky pro levné cestování, pak je mnohdy vhodné kupovat je s předstihem. Toto často platí pro letenky, ale nejen pro ně.

Informace o dopravě

Doprava v každé zemi má své určité zvláštnosti. Severní Amerika není v tomto hledu žádnou výjimkou. Na levé části této stránky naleznete vybrané odkazy na různé druhy dopravy v této zemi. Přitom jsme vybrali ty, které považujeme za vhodné pro vaše cestování po dané zemi. Některé druhy dopravy mohou přitom nabízet rychlé cestování, jiné třeba zajímavé zážitky (například některé lodě nebo vlaky).

Dosažitelná místa

Na tomto místě najdete na stránkách jednotlivých zemí věnovaných dopravě výběr míst, kam se lze dostat prostřednictvím veřejné dopravy. Některá přitom mohou být dostupná jen prostřednictvím jednoho druhu dopravy, například autobusu nebo lodě, na jiná se dostanete různými druhy dopravních prostředků. Některé dopravní linky mohou být dočasně nebo dlouhodobě mimo provoz - a potom je třeba zvolit náhradní řešení. Tím může být jiný druh veřejné dopravy nebo třeba taxi či pronajatý mikrobus.

Veřejnou dopravou se dostanete do většiny míst ze seznamu: Severní Amerika - Nejkrásnější a nejzajímavější místa:
A samozřejmě také do řady dalších. (Odkazy na jednotlivé země vedou na průvodce po těchto zemích. Chcete-li získat informace o dopravě a jízdních řádech v těchto zemích, můžete vybírat ze seznamu vlevo na této stránce.)
©MapsGuides.com 2008 - 2021
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu