Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  
MapsGuides

Austrálie - průvodce turisty na dovolenou

Austrálie je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Austrálie je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů.

Hledání

Austrálie - ta nejhezčí místa k vidění

Austrálie Austrálie je opravdu rozsáhlá země - vždyť má pro sebe celý světadíl. I proto je zde k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Sydney (opera + most Harbour Bridge + čtvrť Rocks + katedrála Saint Mary
 • Velký bariérový útes (u Cairns)
 • přírodní území Ayers Rock (Uluru) + Kings kaňon
 • příroda + vinice v Barossa Valley
 • přírodní scenérie kolem Great Ocean Road (+ Melbourne)
 • přírodní ráj se zvířaty - Klokaní ostrov
 • Fraser Island s lesy a jezery
 • zvířata v Blue Mountains
 • deštný prales Daintree
 • hory Snowy Mountains

Austrálie - užitečné informace

Náboženství:
~ Křesťanské: 59 %
~ Buddhistické: 2 %
~ Muslimské: 1.5 %
~ jiné: 1.5 %
~ neurčené: 18 %
~ žádné: 18 %
Náboženství - Austrálie
Austrálie: vlajkaHlavní město: Canberra
Rozloha: 7 686 850 km2
Počet obyvatel: 21 766 000
Měna: Australian dollar, AUD, A$
Jazyk: Angličtina
Časová zóna: GMT+8 – +10 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +61
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: pouze Angličtina
Vážná rizika při cestování: intenzivní sluneční záření - narušená ozonová vrstva
Napětí v elektrické síti: 230 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Austrálie

Austrálie - fórum cestovatelů

 Vstoupit do fóra
  Cairns - super
Když už jste v Austrálii, tak byste si rozhodně neměli nechat utéct potápění na Velkém bariérovém útesu. Nejsnazší je zamířit do města Cairns, nalodit se na katamarán a vyrazit. Cesta na místo vám bude trvat něco přes 2 hoďky a pak už vás průvodci nechají potápět (no, klidně jen tak nahlížet do vody
  Time
When is the best time to visit Australia? Is there a time when its not too hot and the weather is pleasant for valking, visiting all the famous places etc?
  Travel plan
Did anybody prepare a plan for visiting Australia in last 12 months? I am interested in seeing as much as possible in 2 weeks, with optimized transfers and a bit of relax. Any ideas?
  travel suru suru
great flora
  Uluru
When going to visit Uluru and the region around don't forget it is not only the rock. There is more than 45 species of native mammals in the Uluru region - for example mulgara, great desert skink and red kangaroo. In the Uluru area is great flora as well - so keep your eyes open.
 Vstoupit do fóra

Austrálie - mapa a oblíbené trasy

Austrálie - mapa
Trasa 1: Sydney (opera + most Harbour Bridge + čtvrť Rocks + katedrála Saint Mary + denní výlet - zvířata v Blue Mountains - dnů: 2, Fraser Island s lesy a jezery - dnů: 4, Velký bariérový útes (u Cairns) - dnů: 3, deštný prales Daintree - dnů: 1, Sydney (opera + most Harbour Bridge + čtvrť Rocks + katedrála Saint Mary
Trasa 2: Sydney (opera + most Harbour Bridge + čtvrť Rocks + katedrála Saint Mary + denní výlet - zvířata v Blue Mountains - dnů: 2, hory Snowy Mountains - dnů: 2, přírodní scenérie kolem Great Ocean Road (+ Melbourne) - dnů: 2, přírodní ráj se zvířaty - Klokaní ostrov - dnů: 2, příroda + vinice v Barossa Valley - dnů: 1, Sydney (opera + most Harbour Bridge + čtvrť Rocks + katedrála Saint Mary
Trasa 3: Sydney (opera + most Harbour Bridge + čtvrť Rocks + katedrála Saint Mary - dnů: 1, přírodní scenérie kolem Great Ocean Road (+ Melbourne) - dnů: 2, přírodní území Ayers Rock (Uluru) + Kings kaňon - dnů: 3
Trasa 4: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolAustrálie patří k finančně náročnějším zemím. I když v některých obdobích nebo na některých místech můžete pořídit dovolenou za velmi rozumnou cenu, rozhodně neočekávajte příjemné ceny kdykoli a kdekoli. Naopak - nižší ceny mohou často znamenat výrazně horší kvalitu.
 • Levné ubytování: $35
 • Střední ubytování: $110
 • Drahé ubytování: $280
 • Levné jídlo: $7
 • Střední jídlo: $15
 • Drahé jídlo: $60
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Austrálie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Austrálie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Australia, Australien, L'Australie, Australia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Austrálie, oficiálně Australský svaz, je stát na jižní polokouli tvořený stejnojmenným kontinentem, dále pak velkým ostrovem Tasmánií a množstvím menších ostrovů v Jižním, Indickém a Tichém oceánu. Na severu sousedí s Indonésií, Východním Timorem a Papuou Novou Guineou, na severovýchodě se Šalamounovými ostrovy, Vanuatu a Novou Kaledonií a na jihovýchodě s Nový Zélandem. Australská pevnina je obydlena více než 42 000 let domorodými obyvateli. Po ojedinělých návštěvách rybářů ze severu a evropských objevitelů a obchodníků v sedmnáctém století, byla v roce 1770 východní polovina kontinentu zabrána Velkou Británií, pobřeží osídleno transporty trestanců a 26. ledna 1788 vyhlášena jako kolonie Nový Jižní Wales. S nárůstem populace byly objevovány nové oblasti a tak bylo během 19. století vytvořeno pět dalších samosprávných britských zámořských teritorií. 1. ledna 1901 se šest kolonií stalo federací čímž byl vytvořen Australský svaz. Od té doby v Austrálii funguje stabilní liberálně demokratický politický systém podobný politickému systému Kanady a dalších zemí. Hlavním městem je Canberra. V Austrálii žije přibližně 20,8 milionů obyvatel, převážně ve velkých pobřežních městech jako Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth a Adelaide.
Wikipedia

Původní osadníci dorazili na kontinent z jihovýchodní Asie asi 40 000 let předtím, než první Evropané v 17. století začali toto území zkoumat. Do roku 1770 si na Austrálii nikdo nečinil oficiální územní nároky, pak je kapitán James Cook zabral ve prospěch Velké Británie. Na konci 18. a v 19. století tu bylo vytvořeno 6 kolonií, které se nakonec v roce 1901 spojily a staly tzv. Commonwealth of Australia. Nový stát využil svých přírodních zdrojů k rychlému rozvoji zemědělství i výroby a přispěl tak k válečnému úsilí Anglie v průběhu 1. i druhé světové války. V posledních desetiletích se Austrálie transformovala do hospodářsky konkurenceschopné země na světovém trhu. V 90. letech dvacátého století se stala jednou z nejrychleji rostoucích zemí OECD, a to především díky reformám realizovaným o dekádu dříve. K problémům patří především změna klimatu, tenčení ozónové vrstvy a potřeba ochrany pobřežních území, zváště pak Velkého bariérového útesu.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2019
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu