Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  
MapsGuides

Severní Amerika - průvodce turisty na dovolenou

Severní Amerika je kontinentem, který přitahuje pozornost turistů již dlouho. Je možné se sem vydat se zájezdem i na vlastní pěst, zamířit za památkami, sportem, kulturou i relaxací. Atmosféra zdejších míst i rozmanitost zemí jsou zárukou, že se sem budete rádi vracet.

Hledání

Severní Amerika - ta nejhezčí místa k vidění

Severní Amerika Severní Amerika představuje velmi rozmanité území, které turistům nabízí nepřeberné množství lákadel. Těmi hlavními jsou v tomto případě zřejmě obdivuhodná příroda, zvířata, zajímaví lidé i jejich kultura a historie. Severní Amerika se má rozhodně čím pochlubit. I když je velmi obtížné vybrat jen několik nej, přesto se o to pokusíme.

Severní Amerika - jednotlivé státy

Náboženství:
~ Křesťanské: 80 %
~ žádné: 8 %
~ Židovské: 2 %
~ Muslimské: 1 %
~ Buddhistické: 1 %
~ Hinduistické: 1 %
~ jiné: 7 %
Náboženství - Severní Amerika
Na následujících stránkách najdete užitečné informace o jednotlivých zemích nacházejících se na kontinentu Severní Amerika. Informace zahrnují ceny, používané jazyky, možnosti telefonování, elektrickou síť, ale i možná cestovní rizika nebo náboženství. Chcete-li, zamiřte rovnou na stránky jednotlivých zemí:
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Severní Amerika

Severní Amerika - fórum cestovatelů

 Vstoupit do fóra
  Je to super
V severní americe doporučuju hlavně národní parky - Josemit, Grand Kaňon, Monument valey, Niagarské vodopády + města, která člověk nemůže minout - New York, San Francisco, ale třeba i Los Angeles (hlavně Hollywood); a pak v Mexiku Jukatan s pyramidama a přírodu v Guatemale.
  It is a different story
In my opinion it is hard to describe the Northern America as a whole. Just the difference between diferent states in USA - and then how do you want to compare USA and Mexico? But it is true that everywhere in NA are great places - Grand Canyon, Niagara Falls, New York, San Francisco, Yucatan...
 Vstoupit do fóra

Severní Amerika - mapa a oblíbené trasy

Severní Amerika - mapa
Severní Amerika nabízí řadu možností, jak ji poznávat. Vřele vám doporučujeme vytipovat si nejprve země, které chcete navštívit, a pak se u nás podívat na jejich stránky. Na tomto místě - vždy pod mapou - najdete informace o typických trasách v každé zemi. Pak už jen pospojujte trasy z různých zemí a můžete poznat kontinent Severní Amerika přesně tak, jak si představujete.

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolSeverní Amerika patří k těm oblastem světa, jejichž cenovou úroveň nelze jednoduše zhodnotit. Na bohatším severu zaplatíte při cestování vyšší ceny, na méně hospodářsky vyvinutém jihu budete cestovat poměrně levně. Zdaleka však ne tak levně, jako třeba v jihovýchodní Asii. Výše uvedené platí pro ceny ubytování, jídla i dopravy.

Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Severní Amerika na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Severní Amerika může mít v různých jazycích různé názvy - třeba North America, Nordamerika, L'Amérique du Nord, Norteamérica. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Severní Amerika je kontinent na severní zemské polokouli a hlavně západní polokouli. Na severu je ohraničen Severním ledovým oceánem, na východě Atlantským oceánem, na jihovýchodě Karibským mořem a na jihu a na západě Pacifickým oceánem. Jižní Amerika leží na jihovýchodě, propojená se Severní Amerikou Panamskou šíjí. Zabírá plochu asi 24 490 000 km², což je asi 4,8% povrchu planety. V říjnu 2006 byla její populace odhadnuta asi na 514 600 000 obyvatel. Je to po Asii a Africe třetí největší kontinent, a v počtu obyvatel je po Asii, Africe a Evropě čtvrtý. Převažující jazyky v Severní Americe jsou angličtina, španělština a francouzština. Termín angloamerický je používán pro anglicky mluvící země Ameriky: jmenovitě Spojené státy a Kanada (kde jsou oficiální zároveň angličtina a francouzština), ale také někdy Belize a části Karibiku (Bahamy, Barbados, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Grenada, Trinidad a Tobago, Svatý Kryštof a Nevis, Antigua a Barbuda, Dominika, Jamajka a britská zámořská území). Francouzský jazyk hrál v Severní Americe historicky důležitou roli a ponechává si v některých regionech značnou přítomnost. Kanada je oficiálně dvoujazyčná; francouzština je oficiální jazyk kanadské provincie Québec a je spolu s angličtinou oficiální v provincii Nový Brunšvik. Další francouzsky mluvící oblast je např. také stát Louisiana, kde je též oficiálním jazykem. Sociálně a kulturně Severní Amerika představuje dobře definovaný celek. Kanada a Spojené státy sdílejí kulturu a podobné tradice jako výsledek toho, že obě země jsou bývalé britské kolonie. Kvůli silným ekonomickým a historickým vazbám se mezi těmito dvěma národy vyvinul společný kulturní a ekonomický trh. Španělsky mluvící část Severní Ameriky sdílí společnou minulost s dřívějšími španělskými koloniemi. Finančně jsou Kanada a Spojené státy nejbohatšími a nejvyvinutějšími národy na kontinentu; země Střední Ameriky a Karibiku jsou rozvinuté mnohem méně, zatímco Mexiko – nově industrializovaná země – leží mezi těmito dvěma extrémy. Nejdůležitějšími obchodními bloky jsou Karibské společenství (CARICOM), Severoamerická zóna volného obchodu (NAFTA) a nedávno podepsaná Středoamerická zóna volného obchodu (DR-CAFTA) – poslední z nich je příklad ekonomické integrace vyhledávaný národy tohoto podregionu jako cesta ke zlepšení jejich finančního stavu.
Wikipedia

Tam, kde je příslušná informace dostupná, uvádíme na tomto místě ještě informaci o daném území z CIA factbook. Pro území Severní Amerika není dostupná.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2019
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu