Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  
MapsGuides

Kanada - průvodce turisty na dovolenou

Kanada je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Kanada je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů.

Hledání

Kanada - ta nejhezčí místa k vidění

Kanada Kanada je opravdu velmi rozlehlá země - a také velmi různorodá. I proto je zde k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Ledovcový národní park (Glacier NP - krásná příroda - UNESCO)
 • Vancouver (district Gastown + Stanley park + Science World – Expo + visutý most v Lynn Valley)
 • národní park Jasper (Rocky Mountain - UNESCO)
 • Ottawa (Parliament Hill + kanál Rideau + Museum of Civilization + trh Byward)
 • národní park Banff (jezera + krásné výhledy)
 • úžina královny Charlotty (přírodní scenérie - fjordy)
 • Toronto (věž CN Tower + Casa Loma + radnice + Hokejová síň slávy)
 • Niagarské vodopády
 • Oblast tisíce ostrovů

Kanada - užitečné informace

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 42 %
~ Protestantské: 23 %
~ Muslimské: 2 %
~ neurčené: 12 %
~ žádné: 21 %
Náboženství - Kanada
Kanada: vlajkaHlavní město: Ottawa
Rozloha: 9 984 670 km2
Počet obyvatel: 34 030 000
Měna: Canadian dollar, CAD, C$
Jazyk: Angličtina, Francouzština
Časová zóna: GMT-3.5 – -8 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +1
Systém mobilních sítí: CDMA, GSM 850/1900, iDEN
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: žádné
Vážná rizika při cestování: žádné
Napětí v elektrické síti: 120 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Kanada

Kanada - fórum cestovatelů

 Vstoupit do fóra
  predcisli.
poradi mi negdo jake je predcisli do canady a to mesta toronta na mob.site.dekuji predem?
  Niagarské vodopády
Myslím, že je hodně na zvážení, jestli Niagarské vodopády patří k nejhezčím místům Kanady. Jistě - známé, to jsou, ale krásné? Byl jsem u nich před pár lety, nacházejí se uprostřed stejnojmenného městečka - s obchody, restauracemi, casinem. Myslím, že by takovému dílu přírody slušely okolo spíše les
  What to do in Jasper National Park
We are planning a trip to Jasper National Park, what places would you recommend? What are the must see things and must do activities?
  Alpine Village in Jasper
When in Jasper National Park try Alpine Village. There are breathtaking views from here and thanks to the location of the Village it is a great base for exploring the Jasper NP and all its highlights. You can go furthe or just walk across the road and sit by the Athabasca River as well - and look ar
 Vstoupit do fóra

Kanada - mapa a oblíbené trasy

Kanada - mapa
Trasa 1: Ottawa (Parliament Hill + kanál Rideau + Museum of Civilization + trh Byward) + denní výlet - Oblast tisíce ostrovů - dnů: 3, Toronto (věž CN Tower + Casa Loma + radnice + Hokejová síň slávy) + denní výlet - Niagarské vodopády - dnů: 3
Trasa 2: Vancouver (district Gastown + Stanley park + Science World – Expo + visutý most v Lynn Valley) - dnů: 2, úžina královny Charlotty (přírodní scenérie - fjordy) - dnů: 1, národní park Banff (jezera + krásné výhledy) - turistika - dnů: 2, národní park Jasper (Rocky Mountain - UNESCO) - turistika - dnů: 2, Ledovcový národní park (Glacier NP - krásná příroda - UNESCO) - turistika - dnů: 2, Vancouver (district Gastown + Stanley park + Science World – Expo + visutý most v Lynn Valley)
Trasa 3: Toronto (věž CN Tower + Casa Loma + radnice + Hokejová síň slávy) + denní výlet - Niagarské vodopády - dnů: 2, Vancouver (district Gastown + Stanley park + Science World – Expo + visutý most v Lynn Valley) + denní výlet - úžina královny Charlotty (přírodní scenérie - fjordy) - dnů: 3, Ledovcový národní park (Glacier NP - krásná příroda - UNESCO) - turistika - dnů: 3, Vancouver (district Gastown + Stanley park + Science World – Expo + visutý most v Lynn Valley)
Trasa 4: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolKanada patří k finančně náročnějším zemím. I když v některých obdobích nebo na některých místech můžete pořídit dovolenou za velmi rozumnou cenu, rozhodně neočekávajte příjemné ceny kdykoli a kdekoli. Naopak - nižší ceny mohou často znamenat výrazně horší kvalitu.
 • Levné ubytování: $35
 • Střední ubytování: $90
 • Drahé ubytování: $200
 • Levné jídlo: $5
 • Střední jídlo: $14
 • Drahé jídlo: $30
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Kanada na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Kanada může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Canada, Kanada, Le Canada, Canadá. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Kanada (Canada, vyslovuj [kænədə] v angličtině a [kanada] ve francouzštině) je územně druhá největší země světa, rozkládající se v severní části Severní Ameriky. Hraničí se Severním ledovým oceánem (sever), Atlantikem (východ), USA (jih a severozápad) a Tichým oceánem (západ). Kanada vznikla na území osídleném Indiány a Eskymáky jakožto unie britských zámořských teritorií a kolonií, z nichž některé byly předtím součástí francouzské koloniální říše. Nezávislost na Velké Británii získala mírovou cestou skrze Zákon o Britské Severní Americe (anglicky British North America Act) z roku 1867, a Canada Act (1982). Kanada je federací deseti provincií a tří spolkových teritorií, konstituční monarchií a parlamentní demokracií. Sama sebe definuje jako zemi dvoujazyčnou (ofic. jazyky jsou angličtina a francouzština) a multikulturní. Z průmyslového hlediska jde o technicky vyspělou zemi disponující rozsáhlými přírodními a nerostnými zdroji. Země má úzké politické a ekonomické vztahy s USA, s níž má dlouhou vojensky nestráženou hranici. Jediným dalším státem, u něhož lze smysluplně mluvit o hranici s Kanadou, je Dánsko, od jehož závislého území – Grónska oddělují kanadské arktické ostrovy jen úzké průlivy. Název Canada pochází z řeči prvních národů a do češtiny jej lze přeložit jako vesnice či osídlení. V roce 1535 použili indiáni toto slovo pro označení osady Stadacona v rozhovoru s Jacquesem Cartierem. Ten je začal používat pro označení celé oblasti, od roku 1547 se toto označení začalo objevovat na mapách jako označení rozsáhlé okolní oblasti.
Wikipedia

Kanada je zemí velkých vzdáleností a bohatých přírodních zdrojů. Dominiem se samostatnou vládou se stala v roce 1867, přičemž si ale zachovala pouta k britské koruně. Ekonomicky a technologicky se země vyvíjela a vyvíjí ruku v ruce s USA, svým jižním sousedem za nijak zvlášť opevněnými hranicemi. Kanada čelí požadavku veřejnosti na lepší lékařskou péči a vzdělání i touze separatistů v převážně frankofonním Quebecu. Kanada se také snaží rozvíjet své energetické zdroje, ale při zachování životního prostředí.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2019
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu