Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  
MapsGuides

Austrálie - ta nejhezčí místa k vidění

Austrálie je kontinentem mnoha tváří. Zatímco některé jeho části hostí řadu populárních turistických destinací, je tu i řada krásných území, kde turistu potkáte jen výjimečně. Zamířit sem můžete jak po vlastní ose, tak s organizovaným zájezdem - což má v tomto případě své nesporné výhody.

Hledání

Austrálie - průvodce turisty na dovolenou

Austrálie Austrálie představuje velmi rozmanité území, které turistům nabízí nepřeberné množství lákadel. Těmi hlavními jsou v tomto případě zřejmě obdivuhodná příroda, zvířata, zajímaví lidé i jejich kultura a historie. Austrálie se má rozhodně čím pochlubit. I když je velmi obtížné vybrat jen několik nej, přesto se o to pokusíme.

Austrálie - jednotlivé státy

Náboženství:
~ Křesťanské: 67 %
~ Buddhistické: 2 %
~ Muslimské: 2 %
~ neurčené: 13 %
~ žádné: 16 %
Náboženství - Austrálie
Na následujících stránkách najdete užitečné informace o jednotlivých zemích nacházejících se na kontinentu Austrálie. Informace zahrnují ceny, používané jazyky, možnosti telefonování, elektrickou síť, ale i možná cestovní rizika nebo náboženství. Chcete-li, zamiřte rovnou na stránky jednotlivých zemí:
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Austrálie

Austrálie - fórum cestovatelů

 Vstoupit do fóra
  YHA Card
Dobrý den, poraďte mi prosím kde získám YHA Card? děkuji Keson
  Nechte si dost času
Na Austrálii a okolí si rozhodně nechejte dost času. Jen samotná Austrálie, jestli z ní chcete něco vidět, je na dobrý měsíc (a stejně to bude fofr, to mi věřte). A jestli chcete vidět ještě něco z Tichomoří, tak nezapomeňte, že vám něco seberou přesuny a že spousta míst tady také není vhodná pro ně
  Have your car
If you want to see as much as possible here in Australia then you should rent or buy a car. If you are here for a few months then it is best choice to buy a car and then sell it again before leaving (to New Zealand :-).
 Vstoupit do fóra

Austrálie - mapa a oblíbené trasy

Austrálie - mapa
Austrálie nabízí řadu možností, jak ji poznávat. Výběr zemí k poznávání máte v tomto případě velmi usnadněn. Podívejte se tedy na stránky dané země a na tomto místě - pod mapou - najdete informace o typických trasách. Stačí si tedy jen některou vybrat nebo více tras podle vlastních představ zkombinovat do jedné. A vzhůru na cestu, Austrálie čeká!

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolAustrálii a její nejbližší okolí lze označit za oblast pro cestovatele spíše dražší. I zde lze samozřejmě cestovat poměrně levně, ale za cenu většího nepohodlí. Obecně řečeno jsou tu ceny ubytování i potravin poměrně vysoké.

Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Austrálie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Austrálie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Australia, Australien, L'Australie, Australia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Austrálie je nejmenším a nejníže položeným kontinentem. Ačkoliv stát Austrálie zabírá většinu kontinentu, často chybně uváděno celý, jeho hranice jsou definovány kontinentální plošinou, která pokrývá 2,5 mil. km² včetně Arafurského moře, Korálového moře s Velkým bariérovým útesem, s hloubkou kolem 50 m. Toto moře je jedním z nejdůležitějších mořských ekosystémů a chráněný životní prostor pro 1 500 druhů ryb, 4 000 druhů měkkýšů a 400 druhů korálů. Během posledních deseti tisíc let zatopila vzrůstající úroveň moří nížiny a oddělila dnešní nízko položenou polovyprahlou pevninu a dva hornaté ostrovy Nové Guineje (Irian) a Tasmánie, které z tektonického hlediska k Austrálii také náležejí. Sedmdesát procent jeho území zahrnují pouště a polopouště a suché stepi. Malé území na severu patří k tropům s průměrnými ročními srážkami 2 000 mm a místy se na něm vyskytují zbytky tropického deštného pralesa. Lidské osídlení se soustředí zejména na severní až jihovýchodní pobřeží a přilehlé ostrovy (zejména Tasmánii), západní pobřeží a jihozápadní pobřeží, které bylo osídleno jako první, a střed kontinentu mají mnohem horší podmínky k životu. Zvířecí druhy patřící do čeledi klokanovití, rodu ježura nebo kasuár jsou australskými endemity.
Wikipedia

Tam, kde je příslušná informace dostupná, uvádíme na tomto místě ještě informaci o daném území z CIA factbook. Pro území Austrálie není dostupná.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2019
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu