Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  
MapsGuides

Jižní Amerika - průvodce turisty na dovolenou

Jižní Amerika je kontinentem, který přitahuje pozornost turistů již dlouho. Je možné se sem vydat se zájezdem i na vlastní pěst, zamířit za památkami, sportem, kulturou i relaxací. Atmosféra zdejších míst i rozmanitost zemí jsou zárukou, že se sem budete rádi vracet.

Hledání

Jižní Amerika - ta nejhezčí místa k vidění

Jižní Amerika Jižní Amerika představuje velmi rozmanité území, které turistovi nabízí nepřeberné množství lákadel. Ať už jde o úžasné historické památky, moderní města nebo o krásnou přírodu, Jižní Amerika se má rozhodně čím pochlubit. Je velmi obtížné vybrat jen několik nejkrásnějších míst, přesto se tu o to pokusíme:

Jižní Amerika - jednotlivé státy

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 76 %
~ Protestantské: 6 %
~ Židovské: 2 %
~ žádné: 9.5 %
~ jiné: 6.5 %
Náboženství - Jižní Amerika
Na následujících stránkách najdete užitečné informace o jednotlivých zemích nacházejících se na kontinentu Jižní Amerika. Informace zahrnují ceny, používané jazyky, možnosti telefonování, elektrickou síť, ale i možná cestovní rizika nebo náboženství. Chcete-li, zamiřte rovnou na stránky jednotlivých zemí:
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Jižní Amerika

Jižní Amerika - fórum cestovatelů

 Vstoupit do fóra
  Hlavně to správně načasovat
Každá země v Jižní Americe chce z hlediska ročního období svoje - s tím mám svoje zkušenosti. A také každá část země. Jestli zrovna nemilujete zimu, určitě nejezděte v červenci na jih Chile, a jestli netoužíte po horku, tak v lednu na jeho sever. Na karneval v Riu se doporučuje vyrazit tak týden pře
  Very special
There are very special places in South America. When I visited Machu Picchu I was surprides by the atmosphere, the same in Chile - San Pedro de Atacama. And the indians on lake Titicaca on their floating islands were great! And Amazonia - you would not believe how people live here at the river - and
 Vstoupit do fóra

Jižní Amerika - mapa a oblíbené trasy

Jižní Amerika - mapa
Jižní Amerika nabízí řadu možností, jak ji poznávat. Vřele vám doporučujeme vytipovat si nejprve země, které chcete navštívit, a pak se u nás podívat na jejich stránky. Na tomto místě - vždy pod mapou - najdete informace o typických trasách v každé zemi. Pak už jen pospojujte trasy z různých zemí a můžete poznat kontinent Jižní Amerika přesně tak, jak si představujete.

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolJižní Amerika je regionem, jímž lze obecně cestovat za velmi rozumné ceny. Zpravidla tu sice nebudete žít tak levně, jako třeba v jihovýchodní Asii, ale určitě většinou daleko levněji, než třeba v západní Evropě. A to platí jak pro ubytování, tak pro ceny jídla a dopravy.

Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Jižní Amerika na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Jižní Amerika může mít v různých jazycích různé názvy - třeba South America, Südamerika, L'Amérique du Sud, Sudamérica. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Jižní Amerika je kontinent ležící větší částí na jižní polokouli. Jižní Amerikou prochází rovník; kontinent je ohraničen Tichým oceánem ze západu a Atlantským oceánem z východu. Jižní Amerika je spojena se Severní Amerikou úzkou pevninskou úžinou obvykle nazývanou Střední Amerika. K tomuto propojení došlo z geologického hlediska velmi nedávno. Po celé délce západního pobřeží Jižní Ameriky se vypíná pohoří And. Na východ od And, směrem do vnitrozemí, jsou rozlehlé oblasti tropického deštného pralesa. Většina jihoamerické pevniny východně od And patří do povodí Amazonky. K prvnímu osídlení Jižní Ameriky došlo zřejmě přechodem lidí přes pevninský most v dnešním Beringovu průlivu. Existují ovšem i náznaky migrace z jižního Tichého oceánu. Jihoamerický kontinent byl od 16. století do počátku 19. století téměř zcela rozdělen do kolonií pod španělskou a portugalskou správou. V současnosti zde existuje několik nezávislých republik a pár zbývajících kolonií: Francouzská Guyana, Falklandy a přilehlé ostrovy. K jihoamerickému kontinentu se počítají také přilehlé ostrovy, z nichž většina je kontrolována zeměmi na kontinentu. Ostrovy v Karibiku se přiřazují k Severní nebo Střední Americe.
Wikipedia

Tam, kde je příslušná informace dostupná, uvádíme na tomto místě ještě informaci o daném území z CIA factbook. Pro území Jižní Amerika není dostupná.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2019
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu