Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  
MapsGuides

Kostarika - průvodce turisty na dovolenou

Kostarika je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Kostarika je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů.

Hledání

Kostarika - ta nejhezčí místa k vidění

Kostarika Kostarika patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm menším. I tak je zde ovšem k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • San Jose (hlavní město + Muzeum zlata)
 • Alajuela (centrální katedrála + Sopka Poas - celodenní výlet)
 • Dominical (pláže + Marino Ballena národní park)
 • Puerto Viejo de Talamanca - pláže
 • Chirripo národní park - hora Chirripo
 • Monteverde a Santa Elena - rezervace s mlžným pralesem
 • Arenal Volcano
 • Rincón de la Vieja - sopečný národní park - nádherné scenérie
 • Corcovado národní park - mnoho zvířat

Kostarika - užitečné informace

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 76.3 %
~ Protestantské: 15.7 %
~ jiné: 4.8 %
~ žádné: 3.2 %
Náboženství - Kostarika
Kostarika: vlajkaHlavní město: San José
Rozloha: 51 100 km2
Počet obyvatel: 4 576 800
Měna: Costa Rican colón, CRC, ₡
Jazyk: Španělština
Časová zóna: GMT-6 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +506
Systém mobilních sítí: GSM 1800, UMTS 850
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: angličtina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: malárie v některých oblastech
Napětí v elektrické síti: 120 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Kostarika

Kostarika - fórum cestovatelů

 Vstoupit do fóra
  Kostarika 2018/2019
Letos na podzim nebo příští rok na jaře se chystám do Kostariky. Mám celkem nastudováno z průvodců, ale zajímají mě osobní zkušenosti z poslední doby. Byl jste tam někdo? Jak to probíhalo? Nějaké novinky, kam jet nebo naopak nejet?
  Výborná země
Krásná země, ale nenechte se zmást její velikostí. Kvůli (ne)kvalitě silnic se může i 100kilometrový přejezd změnit v mnohahodinovou záležitost. Příroda je tu ovšem nádherná a vzhledem ke zdejší poměrně vysoké životní úrovni je tu i bezpečno.
  Wonderful country
I ve been to Costa Rica many times and I love to return... Always... You can walk around the cities, you can hike through the forests, you san swim in the sea or you can just look around this beautiful country.
 Vstoupit do fóra

Kostarika - mapa a oblíbené trasy

Kostarika - mapa
Trasa 1: San Jose (hlavní město + Muzeum zlata) - památky + kultura - dnů: 1, Chirripo národní park - hora Chirripo - turistika - dnů: 3, Dominical (pláže + Marino Ballena národní park) - pobyt u moře + procházky + relaxace - dnů: 3, Corcovado národní park - mnoho zvířat - turistika - dnů: 2, Monteverde a Santa Elena - rezervace s mlžným pralesem - turistika - dnů: 3, Arenal Volcano - turistika - dnů: 1, Rincón de la Vieja - sopečný národní park - nádherné scenérie - turistika - dnů: 2, Alajuela (centrální katedrála + Sopka Poas - celodenní výlet) - procházky + turistika - dnů: 2
Trasa 2: San Jose (hlavní město + Muzeum zlata) - památky + kultura - dnů: 1, Puerto Viejo de Talamanca - pláže - procházky + turistika + pobyt u moře - dnů: 4, Monteverde a Santa Elena - rezervace s mlžným pralesem - turistika - dnů: 3, Arenal Volcano - turistika - dnů: 1, Rincón de la Vieja - sopečný národní park - nádherné scenérie - turistika - dnů: 2, Alajuela (centrální katedrála + Sopka Poas - celodenní výlet) - procházky + turistika - dnů: 2
Trasa 3: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolKostarika patří k poměrně levným zemím. Drahé není ani ubytování ani jídlo, takže pokud chcete, můžete tu strávit skutečně levnou dovolenou. Chcete-li, můžete si ovšem připlatit - a pak za své peníze dostanete zpravidla dobrou kvalitu.
 • Levné ubytování: $10
 • Střední ubytování: $20
 • Drahé ubytování: $65
 • Levné jídlo: $3
 • Střední jídlo: $6
 • Drahé jídlo: $12
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Kostarika na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Kostarika může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Costa Rica, Costa Rica, Costa Rica, Costa Rica. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Kostarika (španělsky Costa Rica nebo plným názvem República de Costa Rica) je republika ve Střední Americe. Sousedními státy jsou na severu Nikaragua (délka hranice 300 km) a na jihu Panama (363 km). Západní pobřeží Kostariky omývají vody Tichého oceánu, východní Karibské moře. Celková délka kostarického pobřeží je 1 466 km (z toho 212 km Karibiku a 1 254 km Pacifiku). Páteří země jsou tři sopečná pohoří, která se táhnou souvisle od severozápadu k jihovýchodu celým územím státu (Cordillera de Guanacaste, Cordillera Central a Cordillera de Talamanca). Nejvyšší horou Kostariky je 3 820 metrů vysoká hora Chirripó v pohoří Cordillera de Talamanca. Pohoří tak oddělují od sebe dvě nížiny, které se nacházejí na severu a na západě. Ve střední části země je pánevní oblast zvána Centrální údolí, kde žije většina obyvatelstva země.
Wikipedia

Kostarika byla prozkoumána Španělskem na počátku 16. století. Počáteční pokusy o kolonizaci nebyly úspěšné kvůli kombinaci faktorů, včetně: nemoci z bažin zamořené komáry, brutální tepla, odpor domorodců a pirátské nájezdy. V roce 1563 byla zaožena první evropská osada v Cartagu - v chladné úrodné centrální vysočině. Oblast zůstala kolonií na dvě a půl století. V roce 1821 Kostarika vyhlásilo samostatnost na Španělsku. O dva roky později se připojila ke Spojeným provinciím centrální Ameriky. Tato federace se rozpadla v roce 1838. Costa Rica prohlásil svrchovanost a nezávislost. Od konce 19. století v Kostarice byla jen dvě krátká období násilí. V roce 1949 Kostarika rozpustila své ozbrojené síly. Kostarika si stále udržuje velký zemědělský sektor, ale rozšířila se ekonomicky - má silné technologické a cestovní ruch. Životní úroveň je tu poměrně vysoká.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2019
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu