Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  
MapsGuides

Jihoafrická republika - průvodce turisty na dovolenou

Jihoafrická republika je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Jihoafrická republika je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů.

Hledání

Jihoafrická republika - ta nejhezčí místa k vidění

Jihoafrická republika Jihoafrická republika patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm větším. I proto je zde k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • národní park Kruger - africká divočina
 • Kapské město (Stolová hora + muzeum historie JAR + mys Dobré naděje)
 • národní park Addo Elephant - divoká africká zvěř
 • Zahradní cesta (od zálivu Mossel k St Francis)
 • národní park Tsitsikamma - pobřežní scenérie
 • horský národní park Ukhahlamba Drakensberg (UNESCO) s jeskynními malbami
 • přímořské letovisko Durban (pláže + botanická zahrada)
 • Johannesburg (Lebedi Cultural Village + zlatokopecká vesnice Gold Reef City) + Pretorie

Jihoafrická republika - užitečné informace

Náboženství:
~ Křesťanské: 68 %
~ Muslimské: 2 %
~ jiné: 12 %
~ žádné: 18 %
Náboženství - Jihoafrická republika
Jihoafrická republika: vlajkaHlavní město: Pretorie
Rozloha: 1 219 912 km2
Počet obyvatel: 49 004 000
Měna: rand (South African), ZAR, R
Jazyk: Holandština, Angličtina, Afrikánština
Časová zóna: GMT+2 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +27
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: žádné
Vážná rizika při cestování: násilí ve velkých městech
Napětí v elektrické síti: 230 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Jihoafrická republika

Jihoafrická republika - fórum cestovatelů

 Vstoupit do fóra
  Bezpečnost v JAR
Před nedávnem se z JAR vrátili známí a tak se moje první otázka zaměřila na bezpečnost, o které kolují drsné příběhy (slyšel jsem, že bílá střední třída masivně investuje do zabezpečení svých domů a jako turista musíte třikrát zvážit, zda opravdu chcete jít do centra města s fotoapaátem na krku). Zn
  Cape Town Palms Guesthouse - Milnerton
Cape Town Palms at 16 Elgin Road, Milnerton, Cape Town The owner BRIAN SHORCK is a cheater and all of his advertises is a fraud. The apartment is nothing like the pictures and it’s dirty, smelly and totally SUCKS. The owner offers you something but by the time you are there, he gives you somethi
  Cape Town Table Mountain
The best views of Cape Town and its surroundings offers the Table Mountain. You can get there by a cable car. It was opened in 1929 and reconstructed in 1997. The cable car runs from Tafelberg road and costs R130 - around 16 USD(return trip).
 Vstoupit do fóra

Jihoafrická republika - mapa a oblíbené trasy

Jihoafrická republika - mapa
Trasa 1: Kapské město (Stolová hora + muzeum historie JAR + mys Dobré naděje) - dnů: 2, Zahradní cesta (od zálivu Mossel k St Francis) + národní park Tsitsikamma - pobřežní scenérie - turistika - dnů: 3, národní park Addo Elephant - divoká africká zvěř - dnů: 2, přímořské letovisko Durban (pláže + botanická zahrada) - pobyt u moře - dnů: 3, horský národní park Ukhahlamba Drakensberg (UNESCO) s jeskynními malbami - dnů: 2, Johannesburg (Lebedi Cultural Village + zlatokopecká vesnice Gold Reef City) + Pretorie - dnů: 2, národní park Kruger - africká divočina - turistika - dnů: 4, Johannesburg (Lebedi Cultural Village + zlatokopecká vesnice Gold Reef City) + Pretorie
Trasa 2: Johannesburg (Lebedi Cultural Village + zlatokopecká vesnice Gold Reef City) + Pretorie - dnů: 2, národní park Kruger - africká divočina - turistika - dnů: 4, horský národní park Ukhahlamba Drakensberg (UNESCO) s jeskynními malbami - turistika - dnů: 3, přímořské letovisko Durban (pláže + botanická zahrada) - pobyt u moře - dnů: 4, Johannesburg (Lebedi Cultural Village + zlatokopecká vesnice Gold Reef City) + Pretorie
Trasa 3: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolJihoafrická republika patří k finančně středně náročným zemím. Jen těžko tu pořídíte velmi levnou dovolenou, za rozumné ceny však můžete dostat rozumnou kvalitu. Pokud chcete pořídit levnou dovolenou, lze doporučit spíše některé země v jihovýchodní Asii.
 • Levné ubytování: $9
 • Střední ubytování: $25
 • Drahé ubytování: $70
 • Levné jídlo: $3
 • Střední jídlo: $7
 • Drahé jídlo: $20
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Jihoafrická republika na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Jihoafrická republika může mít v různých jazycích různé názvy - třeba South African Republic, Südafrikanische Republik, La république sud-africaine, República sudafricana. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Republika Jižní Afrika je jedním z největších afrických států. Nachází se na jihu tohoto světadílu. Sousedí s Namibií, Botswanou a Zimbabwe na na severu, Mozambikem a Svazijskem na východě. Uvnitř jihoafrického území se nalézá samostatné království Lesotho. Obdobně jako několik jiných afrických zemí má i JAR velice dlouhou historii lidského osídlení. Podle archeologických nálezů se na území JAR vyskytoval již australopithecus před třemi miliony let, dále pak člověk zručný, člověk vzpřímený a člověk rozumný. Před příchodem Evropanů na území dnešní JAR žili Křováci, Khoinové a později také kmeny bantu. V roce 1487 doplul k břehům dnešního Kapska portugalský mořeplavec Bartolomeo Diaz. Prvními evropskými osadníky se v oblasti však byli až Holanďané (Búrové) v 17. století a později i francouzští Hugenoti a Němci. V 19. století byli Búrové vytlačeni dále do vnitrozemí, kde založili vlastní státní celky Natal, Transvaal a Oranžský svobodný stát. V první búrské válce (1880 - 1881) byli Britové poraženi. Konečné ovládnutí oblasti Brity přišlo až po druhé búrské válce (1899 - 1902). 31. května 1910 byly všechny provincie sloučeny v Jihoafrickou unii, která získala statut dominia. Významným přelomem ve vývoji Jihoafrické unie byla rozsáhlá industrializace spojená s objevením ložisek diamantů v Kimberley a zlata ve Witwatersrandu v Transvaalu. Rozvoj průmyslu byl navíc umocněn v době světové hospodářské krize 30. let díky vysokým cenám zlata a diamantů. Hospodářský růst trval nepřetržitě až do druhé poloviny 20. století. Tento pozitivní vývoj však byl příkrém rozporu s trendy vývoje politického.
Wikipedia

Holandští obchodníci se vylodili na jižním pobřeží současné Jihoafrické republiky v roce 1652 a zřídili zde přestupní bod na cestě koření mezi Holandskem a Východem - a tak vzniklo Kapské město. Poté, co Britové získali v roce 1806 oblast mysu Dobré naděje, mnozí holandští osadníci (Boerové) zamířili na sever, aby si našli vlastní zemi. Objevy diamantů (1867) a zlata (1886) znamenaly boahtství a imigraci i zotročování původních obyvatel. Boerové odolávali britským nájezdům, ale byli poraženi v tzv. Boerské válce (1899-1902); nicméně Britové a Afrikánci (jak jsou Boerové známi) vládli společně pod vlajkou Jihoafrické Unie. V roce 1948 Národní strana (National Party) vyhrála ve volbách a zavedla politiku aparteidu - separátního vývoje ras. První multirasové volby v roce 1994 přinesly konec aparteidu a začátek vlády černé většiny.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2019
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu