Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  
MapsGuides

Thajsko - průvodce turisty na dovolenou

Thajsko je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Thajsko je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů.

Hledání

Thajsko - ta nejhezčí místa k vidění

Thajsko Thajsko je poměrně malou zemí. Přesto je obtížné vybrat ta nejhezčí místa, protože bychom neradi, aby se zapomnělo na ta ostatní. I tak jsme se o to pokusili:
 • Bangkok (chrám Wat Arun + Grand Palace + Ancient City - muzeum pod širým nebem + moderní centrum)
 • Chiang Mai (chrám Wat Phrathat Doi Suthep + sloní tábory + motýlí farmy)
 • ostrov Phuket s krásnými plážemi
 • ostrov Ko Samui s krásnými plážemi
 • historické město Ayuthaya (původně hlavní město)
 • Chiang Rai (brána do oblasti Zlatého trojúhelníku + kmen s dlouhými krky)
 • historické město Suchotai (první hlavní město Thajska)
 • most přes řeku Kwai

Thajsko - užitečné informace

Náboženství:
~ Buddhistické: 94 %
~ Muslimské: 4 %
~ Křesťanské: 1 %
~ neurčené: 1 %
Náboženství - Thajsko
Thajsko: vlajkaHlavní město: Bangkok
Rozloha: 514 000 km2
Počet obyvatel: 66 720 000
Měna: Baht, THB, ฿
Jazyk: Thajština
Časová zóna: GMT+7 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +66
Systém mobilních sítí: CDMA 800, GSM 900/1800/1900
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: angličtina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: malárie v některých oblastech
Napětí v elektrické síti: 220 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Thajsko

Thajsko - fórum cestovatelů

 Vstoupit do fóra
  peněženka na cestách..
Peněženku VŽDY n holém těle- tedy bud na krku+pod prsy lehce něčím přivázanou(aby se nedala odcizit po přestřihnutí šňůrky kolem krku) nebo sportovní super "peněženka" na tělo TATONKA- k dostání v lepších sportovních outdorových prodejnách.U žen- nejjistější kapsička je v podprsence.
  penize a doklady
Ahoj lidi , chtěl jsem se zeptat , když cestujete po Thajsku s batohem atd. jak to děláte s penezi a doklady ?
  Co v Bangkoku
I když někteří turisté tvrdí, že je Bangkoku nejlepší se vyhnout (smog, hluk, spousta lidí), já mám opačnou zkušenost. Zmiňované Ancient City - starobylé město - je super zmenšenina Thajska se stavbami přivezenými z celé země - je to svého druhu skanzen. A některé zajímavé budovy nebyly přivezeny, a
  Phuket, not only beaches
Phuket it is not only beaches. We have visited Khao Phra Taew wildlife and forest reserve and it was great. Not exactly wild jungle, but nice paths, a lot of trees and flowers and sometimes some animal (especially birds, but not only). So you don't need to spend one week on Phuket only on sunbathing
 Vstoupit do fóra

Thajsko - mapa a oblíbené trasy

Thajsko - mapa
Trasa 1: Bangkok (chrám Wat Arun + Grand Palace + Ancient City - muzeum pod širým nebem + moderní centrum) + denní výlet - historické město Ayuthaya (původně hlavní město) + denní výlet - most přes řeku Kwai - dnů: 4, ostrov Phuket s krásnými plážemi - pobyt u moře - dnů: 4, Bangkok (chrám Wat Arun + Grand Palace + Ancient City - muzeum pod širým nebem + moderní centrum)
Trasa 2: Bangkok (chrám Wat Arun + Grand Palace + Ancient City - muzeum pod širým nebem + moderní centrum) - dnů: 1, -> historické město Ayuthaya (původně hlavní město) -> historické město Suchotai (první hlavní město Thajska) -> Chiang Mai (chrám Wat Phrathat Doi Suthep + sloní tábory + motýlí farmy) - turistika - dnů: 5, Chiang Rai (brána do oblasti Zlatého trojúhelníku + kmen s dlouhými krky) - dnů: 3, ostrov Ko Samui s krásnými plážemi - pobyt u moře - dnů: 5, Bangkok (chrám Wat Arun + Grand Palace + Ancient City - muzeum pod širým nebem + moderní centrum)
Trasa 3: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolThajsko je pro turisty velmi levnou zemí. Laciné je jak ubytování, tak i jídlo, takže pokud chcete, můžete tu strávit skutečně levnou dovolenou. V některých obdobích a na některých místech ovšem mohou být ceny vyšší. A chcete-li, můžete si zpravidla připlatit za vyšší kvalitu.
 • Levné ubytování: $8
 • Střední ubytování: $30
 • Drahé ubytování: $70
 • Levné jídlo: $3
 • Střední jídlo: $8
 • Drahé jídlo: $25
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Thajsko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Thajsko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Thailand, Thailand, La Thaïlande, Tailandia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Thajské království, zkráceně Thajsko, je stát v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Myanmar, Laos, Kambodža a Malajsie. Hlavním městem je Bangkok. Thajsko patří k častým turistickým cílům. Thajsko bylo v minulosti známo pod názvem Siam, které bylo oficiálním jménem do 11. května 1949. Slovo thai (ไทย) v thajštině znamená „svoboda“. Thajsko neboli Thajské království bylo nezávislé již od roku 1238 a je jedinou zemí v jižní a jihovýchodní Asii, která nebyla nikdy kolonizována, na což jsou Thajci velmi hrdí. Od 24. června 1932 je Thajsko konstituční monarchií a v jejím čele stojí král Bhumiphol Adulyadej. Jedná se o podobný systém jako ve Spojeném království, i když v Thajsku má monarchie větší vliv. Má daleko větší dozorčí úlohu ve státě a předkládá řadu projektů na rozvoj země. Král a jeho rodina jsou národem velmi milováni a bezmezně uctíváni. Král nastoupil na trůn v roce 1946 a je nejdéle vládnoucím panovníkem. Královská moc je regulovaná ústavou a je také podřízena jejím ustanovením. Král zahajuje zasedání parlamentu a jmenuje premiéra a také členy kabinetu. Monarchie má tři správní články. Jedná se o Kabinetní (tajnou) radu, Úřad královského domu a Sekretariát krále. Kabinetní rada vystupuje jako poradce krále a někdy ho i zastupuje, Úřad královského domu spravuje nemovitosti a administrativu, organizuje ceremonie a Sekretariát vykonává administrativní a sekretářské práce. Výkonná moc vlády je podřízena premiérovi, který je volen parlamentem, jenž se skládá z dolní (360 křesel) a horní (270 křesel) sněmovny. Ústava zřizuje dvoukomorové Národní shromáždění, které je složeno ze Senátu a Parlamentu. Členi jsou voleni lidovým hlasováním na 4 roky.
Wikipedia

Sjednocené Thajské království vzniklo v polovině 14. století. Do roku 1939 bylo známo pod názvem Siam. Thajsko je jedinou zemí jihovýchodní Asie, která nikdy nebyla pod evropskou nadvládou. Nekrvavá revoluce v roce 1932 vedla ke vzniku konstituční monarchie. Ve Druhé světové válce bylo spojencem Japonska, po válce USA. Na jihu země čelí Thajsko násilí ze strany malajsko-muslimských separatistů.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2019
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu