Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  
MapsGuides

Chorvatsko - průvodce turisty na dovolenou

Chorvatsko je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Chorvatsko je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů.

Hledání

Chorvatsko - ta nejhezčí místa k vidění

Chorvatsko Chorvatsko je poměrně malou zemí. Přesto je obtížné vybrat ta nejhezčí místa, protože bychom neradi, aby se zapomnělo na ta ostatní. I tak jsme se o to pokusili:
 • historické město Dubrovník (perla Jadranu)
 • historické město Split
 • ostrov Hvar
 • Makarská riviéra a pohoří Biokovo
 • národní park Plitvická jezera (UNESCO)
 • národní park Paklenica (soutěska a jeskyně)
 • Záhřeb (historické jádro)
 • historické město Korčula

Chorvatsko - užitečné informace

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 85 %
~ Pravoslavné: 4 %
~ Muslimské: 1.5 %
~ žádné: 7 %
~ neurčené: 2.5 %
Náboženství - Chorvatsko
Chorvatsko: vlajkaHlavní město: Záhřeb
Rozloha: 56 542 km2
Počet obyvatel: 4 483 000
Měna: kuna, HRK
Jazyk: Chorvatština
Časová zóna: GMT+1 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +385
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: němčina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: žádné
Napětí v elektrické síti: 220 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Chorvatsko

Chorvatsko - fórum cestovatelů

 Vstoupit do fóra
  Jak do Chorvatska mimo sezónu ?
Může mi prosím někdo poradit, jak se nejlépe dostat do Chorvatska v zimních měsících a jak v této době cestovat po pobřeží a na ostrovech ? Máte někdo zkušenosti ?
  Jen ne srpen
Vřele nedoporučuji zamířit do Chorvatska v srpnu. To se tam totiž kromě Čechů (kteří jsou tam již od konce června) navalí ještě spousta Němců, takže ve vyhlášených místech je dost plno. Třeba v takové Makarské je opravdu hlava na hlavě. Červen nebo hlavně září jsou pro návštěvu Chorvatska daleko vho
  A small Germany and Czecho
Croatia it's in my opinion like a small Germany or Czecho in the summer. Czech and Germans (from August) are almost everywhere. But it necessary is not so bad, because a lot of Czech girls are nice and friendly :-).
 Vstoupit do fóra

Chorvatsko - mapa a oblíbené trasy

Chorvatsko - mapa
Trasa 1: historické město Split - dnů: 1, Makarská riviéra a pohoří Biokovo - turistika + pobyt u moře - dnů: 4, ostrov Hvar - pobyt u moře - dnů: 2, historické město Split
Trasa 2: historické město Dubrovník (perla Jadranu) - dnů: 1, historické město Korčula - pobyt u moře - dnů: 3, Makarská riviéra a pohoří Biokovo - turistika - dnů: 2, historické město Dubrovník (perla Jadranu)
Trasa 3: Záhřeb (historické jádro) - dnů: 1, národní park Plitvická jezera (UNESCO) - turistika - dnů: 2, národní park Paklenica (soutěska a jeskyně) - dnů: 1, historické město Split - dnů: 2
Trasa 4: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolChorvatsko patří k finančně středně náročným zemím. Jen těžko tu pořídíte velmi levnou dovolenou, za rozumné ceny však můžete dostat rozumnou kvalitu. Pokud chcete pořídit levnou dovolenou, lze doporučit spíše některé země v jihovýchodní Asii.
 • Levné ubytování: $25
 • Střední ubytování: $80
 • Drahé ubytování: $200
 • Levné jídlo: $5
 • Střední jídlo: $14
 • Drahé jídlo: $45
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Chorvatsko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Chorvatsko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Croatia, Kroatien, La Croatie, Croacia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Chorvatsko (starší název Charvátsko, chorvatsky Hrvatska, srbsky Chrvatska / Хрватска, slovinsky Hrvaška, italsky Croazia, maďarsky Horvátország) je nástupnický stát bývalé Jugoslávie, který se geograficky nachází na pomezí střední a jihovýchodní Evropy. Jeho sousedy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora. Hlavním městem je Záhřeb. Česká komunita v Chorvatsku je nejpočetnější českou krajanskou skupinou v jihovýchodní Evropě. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar. Počet příslušníků hlásící se k české menšině však neustále klesá - zatímco v roce 1931 žilo v Chorvatsku 45 715 Čechů, krátce po válce v roce 1948 to bylo už jen 28 991 osob a během posledního sčítání lidu v roce 2001 se k české národnosti přihlásilo pouhých 10 510 lidí. Vlastně celé Jadranské pobřeží s četnými ostrovy je velmi lákavé - města Rijeka, Split, Zadar, Makarska a další, dále ve vnitrozemí Plitvická jezera - soustava jezer ve vápencové krajině. Chorvatsko je pro Čechy jedna z nejnavštěvovanějších zemí.
Wikipedia

Tato země byla až do První světové války součástí Rakouska Uherska. V roce 1918 Chorvati, Srbové a Slovinci zformovali království známé později jako Jugoslávie. Po druhé světové válce se Jugoslávie stala nezávislým komunistickým státem v pevných rukách maršála Tita. Ačkoli Chorvatsko vyhlásilo svou nezávislost na Jugoslávii v roce 1991, trvalo další čtyři roky sporadických bojů než se podařilo zbavit se Srbských jednotek v zemi. Pod dohledem OSN byla poslední část země - východní Slavonie - vrácena Chorvatsku v roce 1998.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2019
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu