Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  
MapsGuides

Rusko - ubytování, hotely

Rusko nabízí široké možnosti ubytování pro turisty. K dispozici jsou tu jak levné hotely a ubytovny, tak penziony (záchod/WC a sprcha jsou často na pokoji) nebo (ve vybraných místech) pětihvězdičkové luxusní hotely. Pokoje jednolůžkové, dvoulůžkové i větší. Pokud znáte dopředu datum i místo svého pobytu, udělejte si zde rezervaci on-line - a ušetřete peníze.

Hledání

Rusko - užitečné informace

Rusko: vlajka

Rusko - výhodné nabídky ubytování na poslední chvíli

Vyberte si hotelové ubytování


Nápověda: Vyberte datum svého příjezdu a odjezdu i stát a město, kde chcete být ubytováni. Můžete nastavit také kvalitu hotelu (počet hvězdiček). Pomocí žlutých záložek (na spodním okraji formuláře) můžete přejít na volbu s pomocí mapy nebo přímo zadat jméno hotelu.


Rusko - hotely a zajímavá místa

Při výběru ubytování myslete na to, jaká zajímavá místa Rusko nabízí. Je výhodné, když máte zajištěno ubytování v jejich blízkosti. Zde jsou naše tipy na zajímavá místa:
 • Moskva (hlavní město - Rudé náměstí + Kreml + Katedrála Krista Spasitele + kultura)
 • Golden Ring - historická ruská města
 • Petrohrad (architektura + Bílé noci + historická místa + Letní palác)
 • Kamčatka - poloostrov s geotermálními jevy a se sopkami
 • Vladivostok (přístav Sportivnaya + pevnost + vrchy + architektura)
 • Bajkal - jezero lemované horami
 • Irkutsk (historické kostely + muzea + klášter Prince Vladimira)
 • Soči - přímořské letovisko
 • Dombai - krásný resort + lesy

Nejhezčí výlety

Druhy hotelů a ubytování

Hotely a další ubytovací zařízení se od sebe odlišují řadou vlastností. Pojďme se na ně podívat podrobněji. A začněme tou nejviditelnější, kterou je u hotelů počet hvězdiček. (U minimální velikosti pokoje uvádíme rozměr pro jednolůžkový/dvoulůžkový pokoj.)
 • Hotel s jednou hvězdičkou (jednohvězdičkový hotel) - kategorie Tourist: Velikost pokojů 8/12,6 metrů čtverečních, nechybí ručník, zrcadlo a studená voda na pokoji, teplá na patře ve sprše. K dispozici je recepce s trezorem a jeden veřejný telefon. Lze si tu dát kontinentální snídani.
 • Hotel se dvěma hvězdičkami (dvouhvězdičkový hotel) - kategorie Standard: oproti jednohvězdičkovému nabízí na pokoji teplou vodu, psací stůl, noční lampičku, otvírák lahví a sklenici. Lze sem zajít i na oběd či na večeři a koupit si nápoje.
 • Hotel se třemi hvězdičkami (tříhvězdičkový hotel) - kategorie Komfort: Velikost pokojů 9/13 metrů čtverečních, nechybí stolek na kufr a uzamykatelná skříňka. 90 % pokojů má vlastní koupelnu a WC, rádio a televizi, 75 % telefon. V koupelně je i osuška a předložka před sprchou/vanou.
 • Hotel se čtyřmi hvězdičkami (čtyřhvězdičkový hotel) - kategorie First Class: Velikost pokojů 11,4/13,3 metrů čtverečních, na pokoji nechybí zrcadlo. Všechny pokoje mají sociální zařízení, rozhlas, televizi a telefon, k dispozici jsou šití, psací potřeby, papírové kapesníčky, lžíce na boty. Hotel nabízí praní i žehlení prádla a snídani formou bufetu.
 • Hotel s pěti hvězdičkami (pětihvězdičkový hotel) - kategorie Luxury: Velikost pokojů 15/24 metrů čtverečních, nechybí sedací souprava ani kadeřnický stolek. 80 % pokojů je s vanou. Každý host má své umyvadlo, nechybí fén a trezor. Je tu možnost pořádání recepcí a banketů.
Hotely nižší kategorie samozřejmě mohou nabízet i některé prvky hotelů kategorie vyšší. Někdy se hovoří ještě o hotelech se šesti nebo sedmi hvězdičkami, jde však spíše o reklamní tah některých exotičtějších destinací. Na závěr ještě připojme stručný popis dalších parametrů ubytování: Apartmán nabízí více místností, nechybí kuchyňský kout. Bungalov je samostatný stavební celek s podobným vybavením a uspořádáním, jako u apartmánu. Studio znamená jednu místnost s kuchyňským koutem. Mezonet je apartmán s ložnicí umístěnou v patře. Suite je nadstandardní hotelový pokoj se dvěma pokoji bez kuchyňky.
©MapsGuides.com 2008 - 2019
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu