Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika
  
   MapsGuides do záložek 
MapsGuides

Rusko - průvodce turisty na dovolenou

Rusko je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Rusko je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů.

Hledání

Rusko - ta nejhezčí místa k vidění

Rusko Rusko je opravdu velmi rozlehlá země - a také velmi různorodá. I proto je zde k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Moskva (hlavní město - Rudé náměstí + Kreml + Katedrála Krista Spasitele + kultura)
 • Golden Ring - historická ruská města
 • Petrohrad (architektura + Bílé noci + historická místa + Letní palác)
 • Kamčatka - poloostrov s geotermálními jevy a se sopkami
 • Vladivostok (přístav Sportivnaya + pevnost + vrchy + architektura)
 • Bajkal - jezero lemované horami
 • Irkutsk (historické kostely + muzea + klášter Prince Vladimira)
 • Soči - přímořské letovisko
 • Dombai - krásný resort + lesy

Rusko - užitečné informace

Náboženství:
~ Pravoslavné: 17 %
~ Muslimské: 12 %
~ jiné: 3 %
~ žádné: 68 %
Náboženství - Rusko
Rusko: vlajkaHlavní město: Moskva
Rozloha: 17 075 400 km2
Počet obyvatel: 143 200 000
Měna: ruble, RUB
Jazyk: ruský
Časová zóna: GMT+3 – 12 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +7
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: angličtina na turistických místech, němčina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: žádné
Napětí v elektrické síti: 220 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Rusko

Rusko - fórum cestovatelů

 Vstoupit do fóra
  Letiště
Jen doufám, že moskevské letiště konečně dostane nový kabát, protože to byl vždy můj nejhorší cestovní zážitek. Jako z doby před dvaceti lety, nepořádek, zmatek, mizerné služby.
  S. Petersburg
Saint Petersburg is a wonderful city full of great places. Definitely recommended. I was there for just 2 days and hope to return there for more.
 Vstoupit do fóra

Rusko - mapa a oblíbené trasy

Rusko - mapa
Trasa 1: Moskva (hlavní město - Rudé náměstí + Kreml + Katedrála Krista Spasitele + kultura) - památky + kultura + procházky - dnů: 3, Golden Ring - historická ruská města - památky + procházky - dnů: 4, Petrohrad (architektura + Bílé noci + historická místa + Letní palác) - památky + kultura + procházky - dnů: 3
Trasa 2: Vladivostok (přístav Sportivnaya + pevnost + vrchy + architektura) - památky + procházky - dnů: 2, Kamčatka - poloostrov s geotermálními jevy a se sopkami - turistika - dnů: 5, Irkutsk (historické kostely + muzea + klášter Prince Vladimira) - památky + procházky - dnů: 1, Bajkal - jezero lemované horami - turistika - dnů: 3
Trasa 3: Soči - přímořské letovisko - pobyt u moře - dnů: 5, Dombai - krásný resort + lesy - turistika - dnů: 3
Trasa 4: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolRusko patří k finančně náročnějším zemím. I když v některých obdobích nebo na některých místech můžete pořídit dovolenou za velmi rozumnou cenu, rozhodně neočekávajte příjemné ceny kdykoli a kdekoli. Naopak - nižší ceny mohou často znamenat výrazně horší kvalitu.
 • Levné ubytování: $20
 • Střední ubytování: $50
 • Drahé ubytování: $260
 • Levné jídlo: $3
 • Střední jídlo: $8
 • Drahé jídlo: $65
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Rusko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Rusko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Russia, Russland, Russie, Rusia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Rusko, dalším oficiálním názvem Ruská federace, je největší stát světa. Zahrnuje značnou část východní Evropy a téměř celou severní Asii. Sousedy Ruska jsou (od severozápadu proti směru hodinových ručiček): Norsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Bělorusko, Ukrajina, Gruzie,Ázerbájdžán, Kazachstán, Čína, Mongolsko, znovu Čína a Severní Korea. Prostřednictvím Kaliningradské oblasti, strategické západní exklávy, dále sousedí s Litvou a Polskem. Ruské Kurilské ostrovy jsou na dohled od Japonska a z ruské Čukotky je velmi blízko na Aljašku (USA). Území je rozděleno do 9 časových pásem a do 83 samosprávných celků, z toho 21 republik. Rusko je hlavním následnickým státem Sovětského svazu, který se rozpadl roku 1991; převzalo jeho místo v Radě bezpečnosti OSN a je vůdčím členem Společenství nezávislých států. Je také členem G8, G20, OBSE, OSKB, SCO, APEC a dalších mezinárodních organizací.
Wikipedia

Ve 12. století bylo založeno Moskevské knížectví; bylo schopno vymanit se z více než 200 let nadvlády mongolské (13.-15. století) a postupně dobýt a vstřebávat okolní knížectví. V brzy 17. století nová Romanovská dynastie pokračovala v této politice expanze přes Sibiř do Pacifiku. Za Petra I (vládl 1682-1725), byla hegemonie rozšířena na Baltské moře a země byla přejmenována ruská Říše. Během 19. století, byly více územní akvizice v Evropě a Asii. Porážka v rusko-japonské válce 1904-1905 přispěla k revoluci z roku 1905, která vyústila ve vytvoření a parlamentu a další reformy. Opakované zničující porážky ruské armády v první světové válce vedly k rozsáhlým nepokojům v hlavních městech ruské říše a k událostem roku 1917. Komunisté pod vedením Vladimira Lenina se chopili moci a vytvořili SSSR.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2018
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu