Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  
MapsGuides

Itálie - průvodce turisty na dovolenou

Itálie je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Itálie je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů.

Hledání

Itálie - ta nejhezčí místa k vidění

Itálie Itálie patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm menším. I tak je zde ovšem k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Řím (hlavní město s tisíciletou historií + Koloseum + Forum Romanum + Vatikán)
 • Benátky (město na moři)
 • Florencie (dóm Maria del Fiore + galerie Degli Uffizi + most zlatníků)
 • Dolomity - hory
 • Verona (město Romea a Julie + Bazilika San Zeno)
 • Neapol + sopka Vesuv + Pompeje
 • historické město Trento
 • malebný ostrov Capri
 • Pisa (šikmá věž)
 • vulkanicky aktivní Liparské ostrovy
 • pobřeží Amalfi

Itálie - užitečné informace

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 90 %
~ Muslimské: 2 %
~ neurčené: 8 %
Náboženství - Itálie
Itálie: vlajkaHlavní město: Řím
Rozloha: 301 230 km2
Počet obyvatel: 61 017 000
Měna: euro, EUR, €
Jazyk: Italština
Časová zóna: GMT+1 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +39
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: němčina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: žádné
Napětí v elektrické síti: 230 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Itálie

Itálie - fórum cestovatelů

 Vstoupit do fóra
  Jezera
Nepodceňujte jezera na severu Itálie. Wizzair létá levně k Milánu, odtud, z Bargama, se dá vlakem snadno dostat k jezeru Como, Iseo a dalším. Docela doporučuji všem, kdo rádi chodí po kopcích.
  Seiser-Alm
Plošina u Seiser-Alm obklopená horami je rozhodně místo, které v Dolomitech můžu doporučit. Kousek od Brixenu, lanovky, výhledy, skvělá kuchyně... V létě výborné výlety, v zimě zjevně dokonalé běžkování.
  Piazza Navona a frulato
Při poslední návštěvě Říma jsem na doporučení známého zašel na jídlo u náměstí Navona (Piaza Navona) - a výběr je tu slušný (a ceny, kupodivu, na Itálii relativně přijatelné). Jestli máte rádi Frulato (ovocný koktejl z čerstvého ovoce, mléka apod.), pak je Piaza Navona opravdu dobrá volba - poblíž (
  Cheap flights
When going to Europe there are cheap flights from Prague to Bergamo. It's worth trying. For about 15 US Dollars you get from the heart of Europe to a nice old city near italian lakes, where you can trek, walk and eat :).
  Amalfi coast vs. Sperlonga
Amalfi coast may be great but it is a long way from Roma. We tried Sperlonga (something between 60 and 90 minutes from Roma by train and taxi). It is an ancient Roman resort and it is quite nice. Some beaches, shops, old (but small) city with steep streets and great ice cream. If you have excessive
 Vstoupit do fóra

Itálie - mapa a oblíbené trasy

Itálie - mapa
Trasa 1: Verona (město Romea a Julie + Bazilika San Zeno) + historické město Trento + Dolomity - hory - turistika - dnů: 3, Benátky (město na moři) - dnů: 1, Florencie (dóm Maria del Fiore + galerie Degli Uffizi + most zlatníků) - dnů: 1, Pisa (šikmá věž) - dnů: 1, Verona (město Romea a Julie + Bazilika San Zeno) - dnů: 1
Trasa 2: Řím (hlavní město s tisíciletou historií + Koloseum + Forum Romanum + Vatikán) - dnů: 2, Neapol + sopka Vesuv + Pompeje - denní výlet - malebný ostrov Capri - dnů: 3, pobřeží Amalfi - pobyt u moře - dnů: 3, Řím (hlavní město s tisíciletou historií + Koloseum + Forum Romanum + Vatikán)
Trasa 3: Verona (město Romea a Julie + Bazilika San Zeno) + Pisa (šikmá věž) + Florencie (dóm Maria del Fiore + galerie Degli Uffizi + most zlatníků) - dnů: 2, Řím (hlavní město s tisíciletou historií + Koloseum + Forum Romanum + Vatikán) - dnů: 2, Neapol + sopka Vesuv + Pompeje + vulkanicky aktivní Liparské ostrovy - procházky - pobyt u moře - dnů: 4
Trasa 4: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolItálie patří k finančně náročnějším zemím. I když v některých obdobích nebo na některých místech můžete pořídit dovolenou za velmi rozumnou cenu, rozhodně neočekávajte příjemné ceny kdykoli a kdekoli. Naopak - nižší ceny mohou často znamenat výrazně horší kvalitu.
 • Levné ubytování: $30
 • Střední ubytování: $80
 • Drahé ubytování: $250
 • Levné jídlo: $5
 • Střední jídlo: $12
 • Drahé jídlo: $45
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Itálie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Itálie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Italy, Italien, L'Italie, Italia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Itálie (italsky Italia) je stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií (488 km), Švýcarskem (740 km), Rakouskem (430 km) a Slovinskem (232 km). Uvnitř Itálie leží dva městské státy: Vatikán (3,2 km) a San Marino (39 km). Z východu Itálii omývá Jaderské moře, z jihu Iónské moře a ze západu Tyrhénské moře. Celková délka pobřeží je 7600 km. K Itálii patří dva velké ostrovy ve Středozemním moři: Sardinie a Sicílie. Itálie je členskou zemí Evropské unie a NATO. Itálie vznikla roku 1861 spojením států na poloostrově. Po první světové válce se v Itálii chopili moci fašisté v čele s Benito Mussolinim. Během druhé světové války se Itálie přidala na stranu hitlerovského Německa, což nakonec vedlo k porážce Itálie. Království bylo v roce 1946 nahrazeno republikou. Itálie je zakládajícím členem EU a NATO. Itálie je jedním z turisty nejnavštěvovanějších států světa. Turisty sem lákají antické a středověké renesanční památky (Řím (Roma), Florenice, Benátky, Pisa), pláže (prakticky celé pobřeží, Bibione, Rimini; Gardské jezero), hory (Alpy, Cortina d’Ampezzo) i venkov (Umbrie, Toskánsko). Lákadly jsou i lázně a různé filmové a hudební festivaly (Benátky, Sanremo). V Itálii se nachází nejvíce kulturních památek zapsaných na seznamu UNESCO.
Wikipedia

Itálie se stala národním státem v roce 1861, kdy byly sjednoceny regionální státy Apeninského poloostrova spolu se Sardinií a Sicílií pod vládou krále Viktora Emmanuela II. Éra demokratického státu skončila ve 20. letech 20. století, kdy Benito Mussolini nastolil fašistickou diktaturu. Jeho spojenectví s nacistickým Německem vedlo k porážce Itálie ve Druhé světové válce. V roce 1946 nahradila demokracie monarchii a následovalo ekonomické oživení. Itálie je členem NATO a European Economic Community (EEC). Stála ve středu snah o sjednocení Evropy, k ekonomické a monetární unii se připojila v roce 1999. Přetrvávajícími problémy jsou ilegální imigrace, otganizovaný zločin, korupce, vysoká nezaměstnanost, malý hospodářský růst a nižší příjmy i rozvoj na chudším jihu ve srovnání s bohatším severem.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2019
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu