Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Afrika - průvodce, knihy, bedekry

Žádný průvodce, jehož objektem zájmu je Afrika, nemůže pokrýt vše. Přesto vám dobrý průvodce může pomoci v orientaci - ve výběru těch nejlepších míst k vidění i způsobů, jak se k těmto místům dostat. Zde vám nabízíme jak zajímavé knihy, tak odkazy na důležité informace. A další budou postupně přibývat.

Afrika - užitečné informace

Afrika - průvodce a informace

Knižní průvodce, které by se vám mohly hodit na cestu. Za velmi výhodné ceny, v anglickém jazyce, s možností poslání kamkoli do světa.

Afrika - další informace na cestu

Na tomto místě vám postupně přinášíme odkazy na další informace, které byste měli před svou cestou vědět.

Afrika - další knižní průvodce

Nejhezčí výlety

Cíle zájezdů

S organizovanými zájezdy se zde dostanete na řadu míst. Pro lepší orientaci vám zde předkládáme výběr toho nejzajímavějšího, co je zde k vidění.Je ovšem nutno dodat, že vzledem k velikosti "hřiště" jménem Afrika, jde samozřejmě jen o velmi nezávazné tipy.

Co říkají ostatní

Afrika je třetím největším kontinentem. Má rozlohu 30 065 000 km², což představuje 20,3 % celkového povrchu souše na Zemi. Afrika má více než 960 miliónů obyvatel (2007), což je jedna osmina celkové populace Země. Název kontinentu pochází od starých Římanů, kteří používali pro severní část kontinentu, zhruba odpovídající dnešnímu Tunisku, jméno Africa terra („země Aferů“). Slovo Afer může být arabského původu („afer“ = prach); může jít také o pojmenování kmene Afridi, který žil v severní Africe okolo Kartága; některé další teorie názvů jsou víceméně sporné: může být řeckého původu („aphrike“ = bez chladu), může jít o latinský původ („aprica“ = slunečná). Afrika je nejstarším obydleným územím na Zemi a všeobecně se má za to, že lidská rasa se vyvinula na území dnešního afrického kontinentu. Ve 20. stol. rodina Leakeyova objevila pozůstatky opočlověka, který se zde vyvinul. První člověk na Zemi byl: Australopitékus před 3 miliony let, Paranthropus boisei, před 2 miliony let, Člověk dělný, před 1,5- 1,2 miliony let. Po dobu prehistorického věku neměla Afrika žádné národní státy (stejně jako ostatní státy světa té doby). Místo toho byla obydlena kmeny lovců a sběračů jako např. kmeny Khoi a San (dnes známými jako bušmeni). Kolem roku 3300 př.n.l. vzniká na severu Afriky říše Egypt. Ta existovala s proměnlivým vlivem na tehdejší civilizace až do roku 343 př.n.l. Ostatní větší civilizace zahrnují Etiopii, Núbijské království, království Sahelu (Ghana, Mali a Songhai) a Velké Zimbabwe. Ve 15. století do Afriky přišli evropští cestovatelé. Vyjednávání s některými místními kmenovými náčelníky Evropanům umožnilo zajmout a zotročit milióny Afričanů. Byli odvlečeni na práci do celého světa. Tento obchod je známý jako obchodování s otroky. Kupříkladu dnešní černošská populace v USA (afroameričani) je pozůstatkem oněch dob. Na konci 19. století evropské imperiální mocnosti obsadily většinu afrického kontinentu a vytvořily kolonie. Koloniální panství skončilo až s koncem 2. světové války, kdy všechny kolonie postupně získaly nezávislost. Značná část dnešních států v Africe má hranice pocházející ještě z období kolonialismu.
Wikipedia
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu