Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Afrika - doprava a jízdní řády

Nabízíme vám přehled, jaké druhy dopravy nabízí Afrika. A především zde naleznete odkazy na dopravní společnosti, jejich jízdní řády a pravidla přepravy. Může přitom jít o dopravu veřejnou i soukromou, hromadnou (MHD, vlaky, autobusy, lodě) i speciální. Věříme, že vám to pomůže dojet na ta místa, která chcete navštívit.

Afrika - užitečné informace

Zajímají-li vás možnosti dopravy v některé z následujících zemí, klikněte na její název. Zobrazí se vám informace o vlacích, autobusech, letadlech, lodích a městské dopravě (dle dostupnosti).

Afrika - fórum cestovatelů

  Nejen sever
Z Česka se jezdí hlavně do Egypta a do Tuniska k moři (kdo by někdy neviděl akci Hurgáda za 8000 Kč?), ale určitě stojí za to i jiná místa Afriky. Egypt s poznávacím zájezdem do Káhiry, Luxoru, Abú Simbelu, národní parky Jižní Afriky, Keňa......
  Americký zákaz cestování je pro New York City příliš pozdě
Oddělení zkoumalo vzorky odebrané lidem, kteří šli na pohotovost s příznaky podobnými chřipce. Z 544 testovaných vzorků bylo 36, nebo 6,6%, pozitivních na nový koronavirus. Při dalším genetickém sekvenování vzorků se kmen viru více podobal kmenu cirkulujícímu v Evropě, spíše než kmenu cirkulující...
  Afroameričané bojují proti nepřiměřenému počtu úmrtí COVID
Trump opakovaně poukazoval na své zákazy cestování jako na důkaz toho, že jeho administrativa účinně reagovala na pandemii, když v úterý tvrdil, že „zachránili jsme miliony, potenciálně miliony životů“. Nová studie zkoumala údaje shromážděné newyorským ministerstvem zdravotnictví a duševní hygien...
  Zpráva z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v USA ukázala
Cuomo uvedl, že federální úředníci „stále nesledují vědu a vláda stále není kompetentní, a to je nárůst, který vidíme po celé zemi.“ Cuomo varoval, že „druhá vlna“ ve státě bude „odrazem COVID od ostatních států, které se nyní nakazily, a přenese je zpět do New Yorku.“ Nazval to „brokovnicí s dvo...
  Afroameričané bojují proti nepřiměřenému počtu úmrtí COVID
Cuomo opakovaně trval na tom, že virus cirkulující ve městě pochází z Evropy, což bylo podpořeno dřívějšími studiemi. Zpráva CDC „definitivně vysvětluje, co se stalo v New Yorku,“ uvedl na čtvrteční tiskové konferenci. Zpráva CDC „definitivně vysvětluje, co se stalo v New Yorku,“ uvedl na čtvrteční...

Pronájem auta

Doprava - rychlá nápověda

1) Stránky s jízdními řády daných zemí lze zpravidla přepnout do některého ze světových jazyků. Přepínač je mnohdy zobrazen jako vlajka (např. anglická).
2) Některá slova je určitě vhodné si vyhledat v příslušném překladovém slovníku. Například odjezd, příjezd, stanice, pracovní den, víkend, prázdniny, příplatky, rezervace apod.
3) Ceny dopravy se mohou poměrně rychle měnit. Aktuální ceny jsou zpravidla k dispozici na zde odkazovaných stránkách. Ceny taxi ve většině zemí souvisí jednak s aktuální cenou benzínu, jednak s obecnou cenovou úrovní v dané zemi (a tedy s cenou pracovní síly). Tu najdete na hlavní stránce každé země.
4) Některé odkazované stránky zobrazují informace pouze od jednoho dopravce, jiné kompletní informace o dopravě i dopravních spojeních.
5) Před každou konkrétní cestou se informujte na dostupnost jízdenek. Na některé trasy a v některých obdobích je vodné provádět rezervaci s dostatečným předstihem.
6) Chcete-li levné jízdenky pro levné cestování, pak je mnohdy vhodné kupovat je s předstihem. Toto často platí pro letenky, ale nejen pro ně.

Informace o dopravě

Doprava v každé zemi má své určité zvláštnosti. Afrika není v tomto hledu žádnou výjimkou. Na levé části této stránky naleznete vybrané odkazy na různé druhy dopravy v této zemi. Přitom jsme vybrali ty, které považujeme za vhodné pro vaše cestování po dané zemi. Některé druhy dopravy mohou přitom nabízet rychlé cestování, jiné třeba zajímavé zážitky (například některé lodě nebo vlaky).

Dosažitelná místa

Na tomto místě najdete na stránkách jednotlivých zemí věnovaných dopravě výběr míst, kam se lze dostat prostřednictvím veřejné dopravy. Některá přitom mohou být dostupná jen prostřednictvím jednoho druhu dopravy, například autobusu nebo lodě, na jiná se dostanete různými druhy dopravních prostředků. Některé dopravní linky mohou být dočasně nebo dlouhodobě mimo provoz - a potom je třeba zvolit náhradní řešení. Tím může být jiný druh veřejné dopravy nebo třeba taxi či pronajatý mikrobus.

Veřejnou dopravou se dostanete do většiny míst ze seznamu: Afrika - Nejkrásnější a nejzajímavější místa:
A samozřejmě také do řady dalších. (Odkazy na jednotlivé země vedou na průvodce po těchto zemích. Chcete-li získat informace o dopravě a jízdních řádech v těchto zemích, můžete vybírat ze seznamu vlevo na této stránce.)
©MapsGuides.com 2008 - 2021
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu