Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  
MapsGuides

Jižní Korea - průvodce turisty na dovolenou

Jižní Korea je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Jižní Korea je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů.

Hledání

Jižní Korea - ta nejhezčí místa k vidění

Jižní Korea Jižní Korea patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm menším. I tak je zde ovšem k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Soul (čtvrť Insadong + Kyongbokkung palác + Gwanghwamun náměstí + Blue house)
 • Kosong demilitarizovaná zóna
 • chrám Sinheungsa
 • Hahoe lidová vesnice
 • Gyeongju (bývalé hlavní město - hory + moře)
 • Seokguram Grotto - chrám (UNESCO)
 • chrám Bulguksa (UNESCO)
 • Busan - chrám + moře
 • chrám Haeinsa - hory
 • ostrov Jeju
 • ostrov Udo

Jižní Korea - užitečné informace

Náboženství:
~ Protestantské: 19.7 %
~ Buddhistické: 15.5 %
~ Římsko-katolické: 7.9 %
~ žádné: 56.9 %
Náboženství - Jižní Korea
Jižní Korea: vlajkaHlavní město: Soul
Rozloha: 99 720 km2
Počet obyvatel: 51 181 295
Měna: South Korean Won (₩)
Jazyk: korejština
Časová zóna: GMT+9 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +82
Systém mobilních sítí: CDMA, LTE
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: angličtina u obyvatelstva - střední
Vážná rizika při cestování: žádné
Napětí v elektrické síti: 220 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Jižní Korea

Jižní Korea - fórum cestovatelů

 Vstoupit do fóra
  Tips for Incheon airport
I had quite a long stop at the Incheon airport when flying from Europe to Oceania and if you have more than 6 - 8 hours, they offer free sightseeing tours. Just find the boot at the airport and book it. Some of the tours go to some palaces, some to the Seoul and for the price it is great!
 Vstoupit do fóra

Jižní Korea - mapa a oblíbené trasy

Jižní Korea - mapa
Trasa 1: Soul (čtvrť Insadong + Kyongbokkung palác + Gwanghwamun náměstí + Blue house) + denní výlet - Kosong demilitarizovaná zóna + chrám Sinheungsa - památky - dnů: 3, Hahoe lidová vesnice + Gyeongju (bývalé hlavní město - hory + moře) + denní výlet - Seokguram Grotto - chrám (UNESCO) + chrám Bulguksa (UNESCO) - kultura + procházky + relaxace - dnů: 4, Busan - chrám + moře + denní výlet - chrám Haeinsa - hory - kultura + pobyt u moře - dnů: 3, Soul (čtvrť Insadong + Kyongbokkung palác + Gwanghwamun náměstí + Blue house) - dnů: 1
Trasa 2: Soul (čtvrť Insadong + Kyongbokkung palác + Gwanghwamun náměstí + Blue house) - památky - dnů: 2, Hahoe lidová vesnice + Seokguram Grotto - chrám (UNESCO) + chrám Bulguksa (UNESCO) + Busan - chrám + moře + denní výlet - chrám Haeinsa - hory - památky + kultura + procházky + relaxace - dnů: 4, ostrov Jeju + ostrov Udo - relaxace + turistika + pobyt u moře - dnů: 4, Soul (čtvrť Insadong + Kyongbokkung palác + Gwanghwamun náměstí + Blue house) - dnů: 1
Trasa 3: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolJižní Korea patří k finančně středně náročným zemím. Jen těžko tu pořídíte velmi levnou dovolenou, za rozumné ceny však můžete dostat rozumnou kvalitu. Pokud chcete pořídit levnou dovolenou, lze doporučit spíše některé země v jihovýchodní Asii.
 • Levné ubytování: $10
 • Střední ubytování: $30
 • Drahé ubytování: $70
 • Levné jídlo: $6
 • Střední jídlo: $15
 • Drahé jídlo: $30
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Jižní Korea na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Jižní Korea může mít v různých jazycích různé názvy - třeba South Korea, Südkorea, Corée du Sud, Corea del Sur. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Jižní Korea, úředním názvem Korejská republika, je stát ve východní Asii, zaujímající jižní polovinu Korejského poloostrova. Jeho sousedem je Severní Korea. Ačkoli po korejské válce patřila mezi nejchudší státy světa, od té doby její ekonomika zaznamenala rapidní růst a zařadila se mezi asijské tygry. Dnes je Jižní Korea plně vyspělým státem s ekonomikou světového významu a 15. nejvyšším HDP na světě. Jeden z vnitrokorejských sporů se týká i pojmenování země. Jižní Korea používá pro obě země společný název Hanguk (země lidu Han). Je-li potřeba rozlišit mezi jižní a severní částí, použije se pro Jižní Koreu název Namhan (jižní Han) a pro KLDR Pukhan (severní Han). V Severní Koreji je situace stejná, severokorejci používají starý historický název Čoson, případně pro upřesnění Pukčoson a Namčoson.
Wikipedia

Korea byla nezávislé království po většinu své dlouhé historie. Pak Korea byla obsazena Japonskem - od roku 1905, poté přišla Russo-japonská válka. V roce 1910 Tokio formálně zabralo celý poloostrov. Korea získala svou nezávislost po japonském kapitulaci USA v roce 1945. Po druhé světové válce byla v jižní polovině Korejského poloostrova zřízena demokratická vláda (Korea Republic, ROK), zatímco byla instalována komunistická vláda na severu (Korejská lidově demokratická republika, KLDR). Během korejské války (1950-53) bojovali vojáci USA a ozbrojené síly OSN vedle vojáků ROK. Bránili Jižní Koreu proti invazi KDR, kterou podpořila Čína a Sovětský svaz. Příměří z roku 1953 rozdělilo poloostrov podél demilitarizované zóny kolem 38. rovnoběžky.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2019
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu