Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Evropa - doprava a jízdní řády

Nabízíme vám přehled, jaké druhy dopravy nabízí Evropa. A především zde naleznete odkazy na dopravní společnosti, jejich jízdní řády a pravidla přepravy. Může přitom jít o dopravu veřejnou i soukromou, hromadnou (MHD, vlaky, autobusy, lodě) i speciální. Věříme, že vám to pomůže dojet na ta místa, která chcete navštívit.

Evropa - užitečné informace

Zajímají-li vás možnosti dopravy v některé z následujících zemí, klikněte na její název. Zobrazí se vám informace o vlacích, autobusech, letadlech, lodích a městské dopravě (dle dostupnosti).

Evropa - fórum cestovatelů

  Drahá Evropa
Evropa sice je docela drahá, ale díky stoupající koruně už to naštěstí není tak hrozné jako dřív (a bohužel také díky tomu, že se v Česku zdražuje, takže už nám to tak nepřijde). Osobně jsem třeba nedávno bydlel v centru Madridu za 600 Kč za noc na osobu a nebylo to nic moc, podobně se dá pořídit ub...
  The U.S. should make a longer and longer telegram to continue its expansion
The U.S. should make a longer and longer telegram to continue its expansion...
  Trump's youngest son Trump Jr. tweeted that "10 months later, CNN finally realized that China was lying"; Trump campaign member
Trump's youngest son Trump Jr. tweeted that "10 months later, CNN finally realized that China was lying"; Trump campaign member Hahn tweeted: "Exclusive: China is lying, CNN is shocked!"...
  New CDC report confirms first cases of COVID in NY from Europe and other states – NBC New York
DOHMH agrees that limited testing has resulted in many undetected COVID-19 cases, but this is also due to strict testing standards. At the beginning of the pandemic, only New Yorkers with symptoms of the coronavirus at the time were allowed to be tested, and they needed doctor’s permission ...
  Mid November here. Hard symptoms subsided within a week but cough lasted until Christmas. I am not one for conspiracy theories,
Mid November here. Hard symptoms subsided within a week but cough lasted until Christmas. I am not one for conspiracy theories, at all. However, I do believe that my crazy illness I contracted last year was likely an early mutation of covid 19. ...

Pronájem auta

Doprava - rychlá nápověda

1) Stránky s jízdními řády daných zemí lze zpravidla přepnout do některého ze světových jazyků. Přepínač je mnohdy zobrazen jako vlajka (např. anglická).
2) Některá slova je určitě vhodné si vyhledat v příslušném překladovém slovníku. Například odjezd, příjezd, stanice, pracovní den, víkend, prázdniny, příplatky, rezervace apod.
3) Ceny dopravy se mohou poměrně rychle měnit. Aktuální ceny jsou zpravidla k dispozici na zde odkazovaných stránkách. Ceny taxi ve většině zemí souvisí jednak s aktuální cenou benzínu, jednak s obecnou cenovou úrovní v dané zemi (a tedy s cenou pracovní síly). Tu najdete na hlavní stránce každé země.
4) Některé odkazované stránky zobrazují informace pouze od jednoho dopravce, jiné kompletní informace o dopravě i dopravních spojeních.
5) Před každou konkrétní cestou se informujte na dostupnost jízdenek. Na některé trasy a v některých obdobích je vodné provádět rezervaci s dostatečným předstihem.
6) Chcete-li levné jízdenky pro levné cestování, pak je mnohdy vhodné kupovat je s předstihem. Toto často platí pro letenky, ale nejen pro ně.

Informace o dopravě

Doprava v každé zemi má své určité zvláštnosti. Evropa není v tomto hledu žádnou výjimkou. Na levé části této stránky naleznete vybrané odkazy na různé druhy dopravy v této zemi. Přitom jsme vybrali ty, které považujeme za vhodné pro vaše cestování po dané zemi. Některé druhy dopravy mohou přitom nabízet rychlé cestování, jiné třeba zajímavé zážitky (například některé lodě nebo vlaky).

Dosažitelná místa

Na tomto místě najdete na stránkách jednotlivých zemí věnovaných dopravě výběr míst, kam se lze dostat prostřednictvím veřejné dopravy. Některá přitom mohou být dostupná jen prostřednictvím jednoho druhu dopravy, například autobusu nebo lodě, na jiná se dostanete různými druhy dopravních prostředků. Některé dopravní linky mohou být dočasně nebo dlouhodobě mimo provoz - a potom je třeba zvolit náhradní řešení. Tím může být jiný druh veřejné dopravy nebo třeba taxi či pronajatý mikrobus.

Veřejnou dopravou se dostanete do většiny míst ze seznamu: Evropa - Nejkrásnější a nejzajímavější místa:
A samozřejmě také do řady dalších. (Odkazy na jednotlivé země vedou na průvodce po těchto zemích. Chcete-li získat informace o dopravě a jízdních řádech v těchto zemích, můžete vybírat ze seznamu vlevo na této stránce.)
©MapsGuides.com 2008 - 2021
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu