Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Afrika - průvodce turisty na dovolenou

Afrika je kontinentem mnoha tváří. Zatímco některé jeho části hostí řadu populárních turistických destinací, je tu i řada krásných území, kde turistu potkáte jen výjimečně. Zamířit sem můžete jak po vlastní ose, tak s organizovaným zájezdem - což má v tomto případě své nesporné výhody. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Afrika - ta nejhezčí místa k vidění

Afrika Afrika představuje velmi rozmanité území, které turistům nabízí nepřeberné množství lákadel. Těmi hlavními jsou v tomto případě zřejmě obdivuhodná příroda, zvířata, zajímaví lidé i jejich kultura a historie. Afrika se má rozhodně čím pochlubit. I když je velmi obtížné vybrat jen několik nej, přesto se o to pokusíme.

Afrika - jednotlivé státy

Náboženství:
~ Muslimské: 45 %
~ Kmenové: 36 %
~ Křesťanské: 14 %
~ jiné: 5 %
Náboženství - Afrika
Na následujících stránkách najdete užitečné informace o jednotlivých zemích nacházejících se na kontinentu Afrika. Informace zahrnují ceny, používané jazyky, možnosti telefonování, elektrickou síť, ale i možná cestovní rizika nebo náboženství. Chcete-li, zamiřte rovnou na stránky jednotlivých zemí:
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Afrika

Afrika - fórum cestovatelů

  Nejen sever
Z Česka se jezdí hlavně do Egypta a do Tuniska k moři (kdo by někdy neviděl akci Hurgáda za 8000 Kč?), ale určitě stojí za to i jiná místa Afriky. Egypt s poznávacím zájezdem do Káhiry, Luxoru, Abú Simbelu, národní parky Jižní Afriky, Keňa......
  加速运动
“大运动”,背后的理论是来自于加速主义,-是“即展开”的那一套,在舆论论领域也没有过往的“三板”套路,文化中的思想化标签化、长期坚持中的污名化、历史中的虚无化。...
  加速飞车
#加速主义 加速游戏如极品飞车和QQ飞车真的很不错。和一些暴力跑车相比,用氮气加速的感觉是很不一样的,不会有被甩出去的震撼感觉。...
  Black people are so miserable
The Washington Post is providing this important information about the coronavirus for free. For more free coverage of the coronavirus pandemic, sign up for our Coronavirus Updates newsletter where all stories are free to read. As the novel coronavirus sweeps across the United States, it appears t...
  Black people are so miserable
The Washington Post is providing this important information about the coronavirus for free. For more free coverage of the coronavirus pandemic, sign up for our Coronavirus Updates newsletter where all stories are free to read. As the novel coronavirus sweeps across the United States, it appears t...

Afrika - mapa a oblíbené trasy

Afrika - mapa
Afrika nabízí řadu možností, jak ji poznávat. Vřele vám doporučujeme vytipovat si nejprve země, které chcete navštívit, a pak se u nás podívat na jejich stránky. Na tomto místě - vždy pod mapou - najdete informace o typických trasách v každé zemi. Pak už jen pospojujte trasy z různých zemí a můžete poznat kontinent Afrika přesně tak, jak si představujete.

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolCestování je ve většině částí Afriky velmi levné, a to jak díky levnému ubytování, tak i levným potravinám a dopravě. I tady si však na mnohých místech můžete řádně připlatit - za luxus nebo prostě jen proto, že jste turista. Třeba některé turistické výlety mohou být až neuvěřitelně drahé.

Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Afrika na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Afrika může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Africa, Afrika, L'Afrique, Africa. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Afrika je třetím největším kontinentem. Má rozlohu 30 065 000 km², což představuje 20,3 % celkového povrchu souše na Zemi. Afrika má více než 960 miliónů obyvatel (2007), což je jedna osmina celkové populace Země. Název kontinentu pochází od starých Římanů, kteří používali pro severní část kontinentu, zhruba odpovídající dnešnímu Tunisku, jméno Africa terra („země Aferů“). Slovo Afer může být arabského původu („afer“ = prach); může jít také o pojmenování kmene Afridi, který žil v severní Africe okolo Kartága; některé další teorie názvů jsou víceméně sporné: může být řeckého původu („aphrike“ = bez chladu), může jít o latinský původ („aprica“ = slunečná). Afrika je nejstarším obydleným územím na Zemi a všeobecně se má za to, že lidská rasa se vyvinula na území dnešního afrického kontinentu. Ve 20. stol. rodina Leakeyova objevila pozůstatky opočlověka, který se zde vyvinul. První člověk na Zemi byl: Australopitékus před 3 miliony let, Paranthropus boisei, před 2 miliony let, Člověk dělný, před 1,5- 1,2 miliony let. Po dobu prehistorického věku neměla Afrika žádné národní státy (stejně jako ostatní státy světa té doby). Místo toho byla obydlena kmeny lovců a sběračů jako např. kmeny Khoi a San (dnes známými jako bušmeni). Kolem roku 3300 př.n.l. vzniká na severu Afriky říše Egypt. Ta existovala s proměnlivým vlivem na tehdejší civilizace až do roku 343 př.n.l. Ostatní větší civilizace zahrnují Etiopii, Núbijské království, království Sahelu (Ghana, Mali a Songhai) a Velké Zimbabwe. Ve 15. století do Afriky přišli evropští cestovatelé. Vyjednávání s některými místními kmenovými náčelníky Evropanům umožnilo zajmout a zotročit milióny Afričanů. Byli odvlečeni na práci do celého světa. Tento obchod je známý jako obchodování s otroky. Kupříkladu dnešní černošská populace v USA (afroameričani) je pozůstatkem oněch dob. Na konci 19. století evropské imperiální mocnosti obsadily většinu afrického kontinentu a vytvořily kolonie. Koloniální panství skončilo až s koncem 2. světové války, kdy všechny kolonie postupně získaly nezávislost. Značná část dnešních států v Africe má hranice pocházející ještě z období kolonialismu.
Wikipedia

Tam, kde je příslušná informace dostupná, uvádíme na tomto místě ještě informaci o daném území z CIA factbook. Pro území Afrika není dostupná.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2023
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu