Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Turistický průvodce na cesty kolem světa

Na planetě Zemi najdete tisíce míst, která stojí za vidění. Která místa světa jsou ta nejkrásnější? Podívejte se na naše tipy. Při svém průzkumu na našich stránkách můžete začít například tím, že zavítáte na jednotlivé kontinenty: Afrika, Asie, Austrálie, Evropa, Jižní Amerika, Severní Amerika. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Svět - ta nejhezčí místa k vidění

Svět Svět je úžasným místem k poznávání. Vždyť si vezměte, že jen povrch pevnin měří téměř 149 milionů kilometrů čtverečních - pokrytých nádhernou přírodou, obydlených úžasnými tvory a zastavěných neuvěřitelnými výtvory našich předků ... Přidejte ještě krásy moře a je zřejmé, že vybrat ta nejkrásnější místa je komplikované, snad i nemožné. Přesto vám jich několik nabízíme:

Svět - kontinety a státy

Náboženství:
~ Křesťanské: 30 %
~ Muslimské: 20 %
~ Hinduistické: 13 %
~ neurčené: 12 %
~ Buddhistické: 6 %
~ Čínské lidové: 6 %
~ žádné: 2 %
~ jiné: 11 %
Náboženství - Svět
Na těchto stránkách najdete užitečné informace o kontinentech i o zemích světa. Nechybějí informace o cenách, používaných jazycích, možnostech telefonování, elektrické síti, ale ani o možných cestovních rizicích nebo o náboženstvích. Odsud můžete jít přímo na jednotlivé stránky kontinentů a zemí:
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Svět

Svět - fórum cestovatelů

  Do zahraničí v době koronaviru
Existuje nějaký odhad, kdy se bude dát letět někam do zahraničí? Nemyslím jen, že jsou zavřené hranice Česka, ale taky do jakých zemí se bude smět letět, které země jsou pro turisty otevřené?...
  Kiwi.com
Kupujete někdo letenky na Kiwi.com? Všude čtu spoustu chvály, že ten startup má cenu miliard, ale mně to z Prahy rozhodně nenachází nějaký super dealy. A údajně ta jejich garance uhrazení náhradního letu, když nestihnete přestup, je jen +/- do výše původní letenky, takže vlastně dost k ničemu, když ...
  levna dovolena, exotika, last minute
Exotika: Bali, Borneo, Malajsie, Brazilie, Maledivy, Thajsko, Keňa, Venezuela, Thajsko, levna exoticka dovolena, exotika levne, dovolena levne na Dovolenaexotika.cz....
  Levné letenky kolem světa
Podniknout dneska cestu kolem světa je docela snadné a ani ne nějak příšerně drahé. Dá se totiž pořídit několik typů speciálních letenek Round The World za zajímavé ceny. Jednou z možností je začít třeba na webu airtreks.com, který nabízí dobrý planner pro takové cesty....
  史蒂夫·班农和郭文贵刻意塑造了闫丽梦的形-
当她出现在《卡尔森今夜秀》和福克斯新闻节-上时,她进入了主流,但这只是一个开始。她的指责被大多数知名媒体分享:世界报、美国广播公司、马卡报、先锋报等。闫丽梦的言论也被台湾的反华媒体分享。在英国,《独立报》或《每日邮报》将她描述为“叛逃到美国的勇敢的冠状病毒科学家”。在大多数情况下,这些文章表达了她的捏造,只有在少数情况下提出了质疑或反驳。 最终,数百万观众看到她的疯狂论点被“严肃”的主流媒体在世界各地传播,直到她的说法被科学界驳斥为欺诈。 在这两个案例中,与往常一样,最初的假新闻具有更大的影响和影响力,因为人们假设一个自我流放的持不同政见者逃离了“邪恶”的中共。他们的资质和主张没有得到彻底...

Svět - mapa a oblíbené trasy

Svět - mapa
Na tomto místě vám vždy nabízíme typické poznávací trasy danou zemí. Zde však děláme výjimku - nabízíme vám pohled na některé zajímavé výpravy, které byly v minulosti podniknuty kolem světa:
Trasa 1: Ultimate journey - dobrodružná cesta na motocyklech kolem světa - v letech 1999 - 2003. Projela 50 zeměmi a trvala 51 měsíců.
Trasa 2: Třetí cesta Kryštofa Kolumba (v roce 1498 - Amerika byla objevena). Šlo o první Kolumbovu při níž se doplavil nejen k ostrovům Ameriky, ale také k pevnině Jižní Ameriky.
Trasa 3: Air Journey - turistická letecká cesta kolem světa. Její účastníci urazí letecky na 25 000 námořních mil. Zobrazená trasa pochází z roku 2008.
Trasa 4: Cesta Ferdinanda Magellana okolo světa (v letech 1519 - 1522, Magellan zemřel v roce 1521). Pravděpodobně vůbec první lidská cesta kolem světa.

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolCeny jídla a ubytování obvykle tvoří spolu s cenou za dopravu na místo jednu z nejdůležitějších položek na účtu za cestování. Proto jsme pro vás u každé země na tomto místě připravili jednak přehled cen za různě kvalitní ubytování a stravu, jednak grafický symbol (podobný teploměru) ukazující cenovou náročnost dané země.

Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Svět na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Svět může mít v různých jazycích různé názvy - třeba World, Welt, Monde, Mundo. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Země, známá též pod názvy latinského původu Terra, Tellus a pod řeckým Gaia je třetí planetou sluneční soustavy. Jde o největší terestrickou planetu ve sluneční soustavě a jediné planetární těleso, na němž je dle současných vědeckých poznatků potvrzen život. Planeta vznikla před 4,57 miliardami let a krátce po svém vzniku (před 4,533 miliardami let) získala svůj jediný přirozený satelit – Měsíc. Poloměr Země je skoro 6,5 tisíce kilometrů, z čehož plyne relativně malá křivost povrchu. Zakřivení způsobená geologickou aktivitou jsou mnohem výraznější než zakřivení v důsledku kulatosti. Proto se lidé v minulosti domnívali, že Země je celkově plochá. Proti tomuto názoru ale postupně svědčily různé vědecké poznatky a pozorování, například zatmění Měsíce a obeplutí Země na lodích. Éra kosmických letů pak přinesla přímá pozorování a fotografie jako konečný důkaz, že Země je kulatá. Kulatost Země (stejně jako jiných planet, Slunce i Měsíce) je dána vlastnostmi gravitační síly, která působí centrálně kolem těžiště a má sférickou symetrii.
Wikipedia

Kniha světových faktů - CIA Factbook - je výborným zdrojem informací. Na tomto místě z ní citujeme informace k jednotlivým zemím. Do roku 1980 byla publikována každého půl roku. Informace o zemích zahrnují data o pevnině, vodních zdrojích, vládě, ekonomice, komunikacích i obraně. Od roku 1980 je kniha vydávána jednou ročně pod názvem The World Factbook. Na 225 stranách pokrývá 165 zemí. Každý rok přitom přibývají novinky. Například v roce 2008 byly přidány do sekce Geography dvě nové položky týkající se vodních zdrojů.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2023
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu