Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Rakousko - průvodce turisty na dovolenou

Rakousko je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Rakousko je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Rakousko - ta nejhezčí místa k vidění

Rakousko Rakousko patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm menším. I tak je zde ovšem k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Vídeň (městské centrum + Hofburg + Stephansdom)
 • Graz (historické staré město + zvonkohra + Clock Tower + hrad Eggenberg)
 • Innsbruck (zámek Ambras + Zlatá Střecha + okolí)
 • Salzburg (pevnost Hohensalzburg + Mozartův rodný dům + zámek Hellbrunn + solné doly)
 • Salzkammergut - rekreační oblast Zell am See - alpské turistické město - vhodné pro lyžování a horskou turistiku
 • Kaprun - lyžařské středisko

Rakousko - užitečné informace

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 72.8 %
~ Protestantské: 4.7 %
~ Muslimské: 4.2 %
~ žádné: 13.8 %
~ neurčené: 4.5 %
Náboženství - Rakousko
Rakousko: vlajkaHlavní město: Vídeň
Rozloha: 83 871 km2
Počet obyvatel: 8 217 280
Měna: euro, EUR, €
Jazyk: Němčina
Časová zóna: GMT+1 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +43
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: němčina, angličtina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: žádné
Napětí v elektrické síti: 230 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Rakousko

Rakousko - fórum cestovatelů

  Skvěle dostupné
Rakousko je skvěle dostupné a třeba na hory tam jezdíme raději než do Česka - ceny jsou skoro stejné a služby výrazně lepší. A poslední léta občas využijeme i letiště ve Vídni když se chceme podívat někam dál do světa, protože letenky z Vídně jsou většinou o hodně levnější než z Prahy....
  Austria has wonderful mountains
The Alps around Innsbruck, the villages there, are great even in summer. And sometimes I ski around Stubai, where is a glacier with snow almost the whole year. I love Austria!...

Rakousko - mapa a oblíbené trasy

Rakousko - mapa
Trasa 1: Vídeň (městské centrum + Hofburg + Stephansdom) - památky + kultura - dnů: 3, Graz (historické staré město + zvonkohra + Clock Tower + hrad Eggenberg) - památky + kultura - dnů: 1, Kaprun - lyžařské středisko - turistika - dnů: 3, Innsbruck (zámek Ambras + Zlatá Střecha + okolí) - památky + procházky - dnů: 2, Salzburg (pevnost Hohensalzburg + Mozartův rodný dům + zámek Hellbrunn + solné doly) - památky + kultura - dnů: 2, Salzkammergut - rekreační oblast Zell am See - alpské turistické město - vhodné pro lyžování a horskou turistiku - procházky - dnů: 2
Trasa 2: Vídeň (městské centrum + Hofburg + Stephansdom) - památky + kultura - dnů: 3, Graz (historické staré město + zvonkohra + Clock Tower + hrad Eggenberg) - památky + kultura - dnů: 1, Innsbruck (zámek Ambras + Zlatá Střecha + okolí) - památky + procházky - dnů: 2, Salzburg (pevnost Hohensalzburg + Mozartův rodný dům + zámek Hellbrunn + solné doly) - památky + kultura - dnů: 2
Trasa 3: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $34
 • Střední ubytování: $80
 • Drahé ubytování: $220
 • Levné jídlo: $4
 • Střední jídlo: $12
 • Drahé jídlo: $30
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Rakousko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Rakousko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Austria, Österreich, Autriche, Austria. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Rakousko (oficiální název Republika Rakousko, německy Republik Österreich) je vnitrozemská federativní republika ležící ve střední Evropě. Skládá se z 9 spolkových zemí. Hraničí s Lichtenštejnskem (délka hranice 35 km) a Švýcarskem (164 km) na západě, s Itálií (430 km) a Slovinskem (330 km) na jihu, s Maďarskem (366 km) a Slovenskem (91 km) na východě a s Českem (466,1 km) a Německem (784 km) na severu. Rakousko je členem OSN, Rady Evropy, EU, Schengenského prostoru a Eurozóny. Největší města jsou Vídeň, Štýrský Hradec, Linec, Salzburg a Innsbruck. Oblíbenými turistickými cíli jsou Vídeň, Salzburg a Innsbruck, a také Zell am See, Grossglocknerská vysokohorská silnice a Kitzbühel. Přibližně 60 % země je hornaté povahy a má podíl na Východních Alpách (především Tyrolské Střední Alpy, Vysoké Taury a Nízké Taury, Severní vápencové Alpy, Jižní vápencové Alpy a Vídeňský les). V Horních a Dolních Rakousech, severně od Dunaje leží část starého pohoří Českého masivu, které zasahuje dále do Česka a Bavorska. Na východních hranicích leží pohoří Malé Karpaty.
Wikipedia

Dříve centrum moci velké rakousko-uherské monarchie, po porážce v první světové válce získalo Rakousko menší obrysy. Po anexi nacistickým Německem v roce 1938 a následné okupace vítěznými spojenci v roce 1945, status Rakouska zůstává nejasný pro další desetiletí. Státní smlouvy podepsané v roce 1955 skončily okupaci, uznávají nezávislost Rakouska a zakázaly unifikaci s Německem. Ústavní zákon, který téhož roku vyhlásila tato země "věčné neutrality", byl podmínkou pro stažení vojsk Sovětů. Rozpad Sovětského svazu v roce 1991 a vstup Rakouska do Evropské unie v roce 1995 změnil význam neutrality této země. Nyní jako prosperující, demokratický stát, Rakousko vstoupilo do EU Hospodářské a měnové unie v roce 1999.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu