Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Evropa - průvodce turisty na dovolenou

Evropa je kontinentem, který přitahuje pozornost turistů již dlouho. Je možné se sem vydat se zájezdem i na vlastní pěst, zamířit za památkami, sportem, kulturou i relaxací. Atmosféra zdejších míst i rozmanitost zemí jsou zárukou, že se sem budete rádi vracet. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Evropa - ta nejhezčí místa k vidění

Evropa Evropa představuje velmi rozmanité území, které turistovi nabízí nepřeberné množství lákadel. Ať už jde o úžasné historické památky, moderní města nebo o krásnou přírodu, Evropa se má rozhodně čím pochlubit. Je velmi obtížné vybrat jen několik nejkrásnějších míst, přesto se tu o to pokusíme:

Evropa - jednotlivé státy

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 41 %
~ Pravoslavné: 8 %
~ Muslimské: 8 %
~ Protestantské: 5 %
~ Židovské: 1 %
~ neurčené: 17 %
~ žádné: 20 %
Náboženství - Evropa
Na následujících stránkách najdete užitečné informace o jednotlivých zemích nacházejících se na kontinentu Evropa. Informace zahrnují ceny, používané jazyky, možnosti telefonování, elektrickou síť, ale i možná cestovní rizika nebo náboženství. Chcete-li, zamiřte rovnou na stránky jednotlivých zemí:
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Evropa

Evropa - fórum cestovatelů

  Drahá Evropa
Evropa sice je docela drahá, ale díky stoupající koruně už to naštěstí není tak hrozné jako dřív (a bohužel také díky tomu, že se v Česku zdražuje, takže už nám to tak nepřijde). Osobně jsem třeba nedávno bydlel v centru Madridu za 600 Kč za noc na osobu a nebylo to nic moc, podobně se dá pořídit ub...
  Russia cannot unite with the United States
Russia cannot unite with the United States...
  A large number of netizens pointed out that China did make mistakes in the early stage of the epidemic
A large number of netizens pointed out that China did make mistakes in the early stage of the epidemic, but they have been out of the epidemic through continuous reflection and continuous measures. On the other hand, the United States has not recognized its own mistakes until now and has become the ...
  US travel bans came too late for New York City, CDC study finds
According to the latest analysis of the cases by the US Centers for Disease Control and Prevention, Washington’s travel ban aimed at preventing the coronavirus from entering the United States from China and Europe is too late....
  I really believe I had it in early December here in US. It was something I never experienced before. Didn't go to doctor but it
I really believe I had it in early December here in US. It was something I never experienced before. Didn't go to doctor but it lasted from Dec. 7th to first week of January....

Evropa - mapa a oblíbené trasy

Evropa - mapa
Evropa nabízí řadu možností, jak ji poznávat. Vřele vám doporučujeme vytipovat si nejprve země, které chcete navštívit, a pak se u nás podívat na jejich stránky. Na tomto místě - vždy pod mapou - najdete informace o typických trasách v každé zemi. Pak už jen pospojujte trasy z různých zemí a můžete poznat kontinent Evropa přesně tak, jak si představujete.

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolEvropa patří k těm oblastem světa, kde je cestování obecně poměrně drahé. Mohou za to především vyšší ceny ubytování, v některých zemích pak i drahá doprava a potraviny. I v Evropě však existují země - především na východě a jihovýchodě, kde lze cestovat poměrně levně.

Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Evropa na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Evropa může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Europe, Europa, L'Europe, Europa. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Evropa je území brané buďto jako jeden ze sedmi kontinentů v jejich tradičních pojetí, nebo jako západní část Eurasie. Ze severu jej ohraničuje Severní ledový oceán, ze západu Atlantský oceán, z jihu Středozemní a Černé moře spolu s vodními cestami, které je spojují, a z východu Asie (o přesném průběhu této části hranice nepanuje konsenzus). Jde o druhý nejmenší světadíl mající rozlohu asi 10,180,000 km² (asi 2 % zemského povrchu), který je však zároveň druhý nejhustěji zalidněný (asi 72 obyvatel/km²), takže asi 730 000 000 obyvatel Evropy představuje asi 11% podíl na světové populaci (údaje k roku 2005). Evropa je kolébkou tzv. Západní civilizace. Evropské národy hrály dominantní roli ve světovém dění cca od 16. století až po počátek století 20., ve kterém byly zatlačeny do pozadí Spojenými státy americkými. Důvodem byla zejména politická a národnostní roztříštěnost Evropy, na jejímž území se odehrály hlavní boje obou světových válek a kterou po té druhé na čtyřicet let rozdělila železná opona. I v současné době politická a jazyková roztříštěnost komplikují integraci Evropy a to i u zemí, které jsou součástí Evropské unie. Mluví se zde 209 různými jazyky ze 6 jazykových rodin; naprostá většina mluvčích však připadá na jazyky indoevropské. Jednotlivé státy jsou obvykle založeny na národních základech a existují zde oblasti, které jsou zdrojem závažných národnostních konfliktů (zejména Balkán a země bývalého Sovětského svazu).
Wikipedia

Tam, kde je příslušná informace dostupná, uvádíme na tomto místě ještě informaci o daném území z CIA factbook. Pro území Evropa není dostupná.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu