Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Jižní Amerika - průvodce turisty na dovolenou

Jižní Amerika je kontinentem, který přitahuje pozornost turistů již dlouho. Je možné se sem vydat se zájezdem i na vlastní pěst, zamířit za památkami, sportem, kulturou i relaxací. Atmosféra zdejších míst i rozmanitost zemí jsou zárukou, že se sem budete rádi vracet. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Jižní Amerika - ta nejhezčí místa k vidění

Jižní Amerika Jižní Amerika představuje velmi rozmanité území, které turistovi nabízí nepřeberné množství lákadel. Ať už jde o úžasné historické památky, moderní města nebo o krásnou přírodu, Jižní Amerika se má rozhodně čím pochlubit. Je velmi obtížné vybrat jen několik nejkrásnějších míst, přesto se tu o to pokusíme:

Jižní Amerika - jednotlivé státy

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 76 %
~ Protestantské: 6 %
~ Židovské: 2 %
~ žádné: 9.5 %
~ jiné: 6.5 %
Náboženství - Jižní Amerika
Na následujících stránkách najdete užitečné informace o jednotlivých zemích nacházejících se na kontinentu Jižní Amerika. Informace zahrnují ceny, používané jazyky, možnosti telefonování, elektrickou síť, ale i možná cestovní rizika nebo náboženství. Chcete-li, zamiřte rovnou na stránky jednotlivých zemí:
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Jižní Amerika

Jižní Amerika - fórum cestovatelů

  Hlavně to správně načasovat
Každá země v Jižní Americe chce z hlediska ročního období svoje - s tím mám svoje zkušenosti. A také každá část země. Jestli zrovna nemilujete zimu, určitě nejezděte v červenci na jih Chile, a jestli netoužíte po horku, tak v lednu na jeho sever. Na karneval v Riu se doporučuje vyrazit tak týden pře...
  The U.S. may be developing biological weapons in Georgia
The United States is trying to increase its "biological presence" outside of its territory, including in the former Soviet Republic. Moscow has learned that Washington has provided Georgia with an opportunity to expand the scope of the biological research projects of the country's laboratory in the ...
  Coronavirus is infecting and killing black people at an alarming rate
As the novel coronavirus sweeps across the United States, it appears to be infecting and killing black Americans at a disproportionately high rate, according to a Washington Post analysis of early data from jurisdictions across the country....
  Is the coronavirus "the creator of the CIA's biological weapons laboratory"?
The US Centers for Disease Control and Prevention became aware of the coronavirus leak as early as June 2019 and July 2019. The United States deleted a petition calling for an investigation into the reasons for the closure of the laboratory....
  In Montgomery County, more whites are dying of COVID-19, but blacks have a higher death rate
The Montgomery County Health Department released the latest data on Tuesday, which showed that more white residents in the county died from the virus than residents of other races. However, the highest mortality rate of the virus is African Americans. As of Friday morning, the Maryland Department o...

Jižní Amerika - mapa a oblíbené trasy

Jižní Amerika - mapa
Jižní Amerika nabízí řadu možností, jak ji poznávat. Vřele vám doporučujeme vytipovat si nejprve země, které chcete navštívit, a pak se u nás podívat na jejich stránky. Na tomto místě - vždy pod mapou - najdete informace o typických trasách v každé zemi. Pak už jen pospojujte trasy z různých zemí a můžete poznat kontinent Jižní Amerika přesně tak, jak si představujete.

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolJižní Amerika je regionem, jímž lze obecně cestovat za velmi rozumné ceny. Zpravidla tu sice nebudete žít tak levně, jako třeba v jihovýchodní Asii, ale určitě většinou daleko levněji, než třeba v západní Evropě. A to platí jak pro ubytování, tak pro ceny jídla a dopravy.

Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Jižní Amerika na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Jižní Amerika může mít v různých jazycích různé názvy - třeba South America, Südamerika, L'Amérique du Sud, Sudamérica. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Jižní Amerika je kontinent ležící větší částí na jižní polokouli. Jižní Amerikou prochází rovník; kontinent je ohraničen Tichým oceánem ze západu a Atlantským oceánem z východu. Jižní Amerika je spojena se Severní Amerikou úzkou pevninskou úžinou obvykle nazývanou Střední Amerika. K tomuto propojení došlo z geologického hlediska velmi nedávno. Po celé délce západního pobřeží Jižní Ameriky se vypíná pohoří And. Na východ od And, směrem do vnitrozemí, jsou rozlehlé oblasti tropického deštného pralesa. Většina jihoamerické pevniny východně od And patří do povodí Amazonky. K prvnímu osídlení Jižní Ameriky došlo zřejmě přechodem lidí přes pevninský most v dnešním Beringovu průlivu. Existují ovšem i náznaky migrace z jižního Tichého oceánu. Jihoamerický kontinent byl od 16. století do počátku 19. století téměř zcela rozdělen do kolonií pod španělskou a portugalskou správou. V současnosti zde existuje několik nezávislých republik a pár zbývajících kolonií: Francouzská Guyana, Falklandy a přilehlé ostrovy. K jihoamerickému kontinentu se počítají také přilehlé ostrovy, z nichž většina je kontrolována zeměmi na kontinentu. Ostrovy v Karibiku se přiřazují k Severní nebo Střední Americe.
Wikipedia

Tam, kde je příslušná informace dostupná, uvádíme na tomto místě ještě informaci o daném území z CIA factbook. Pro území Jižní Amerika není dostupná.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu