Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Austrálie - ta nejhezčí místa k vidění

Austrálie je kontinentem mnoha tváří. Zatímco některé jeho části hostí řadu populárních turistických destinací, je tu i řada krásných území, kde turistu potkáte jen výjimečně. Zamířit sem můžete jak po vlastní ose, tak s organizovaným zájezdem - což má v tomto případě své nesporné výhody. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Austrálie - průvodce turisty na dovolenou

Austrálie Austrálie představuje velmi rozmanité území, které turistům nabízí nepřeberné množství lákadel. Těmi hlavními jsou v tomto případě zřejmě obdivuhodná příroda, zvířata, zajímaví lidé i jejich kultura a historie. Austrálie se má rozhodně čím pochlubit. I když je velmi obtížné vybrat jen několik nej, přesto se o to pokusíme.

Austrálie - jednotlivé státy

Náboženství:
~ Křesťanské: 67 %
~ Buddhistické: 2 %
~ Muslimské: 2 %
~ neurčené: 13 %
~ žádné: 16 %
Náboženství - Austrálie
Na následujících stránkách najdete užitečné informace o jednotlivých zemích nacházejících se na kontinentu Austrálie. Informace zahrnují ceny, používané jazyky, možnosti telefonování, elektrickou síť, ale i možná cestovní rizika nebo náboženství. Chcete-li, zamiřte rovnou na stránky jednotlivých zemí:
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Austrálie

Austrálie - fórum cestovatelů

  YHA Card
Dobrý den, poraďte mi prosím kde získám YHA Card? děkuji Keson...
  Nechte si dost času
Na Austrálii a okolí si rozhodně nechejte dost času. Jen samotná Austrálie, jestli z ní chcete něco vidět, je na dobrý měsíc (a stejně to bude fofr, to mi věřte). A jestli chcete vidět ještě něco z Tichomoří, tak nezapomeňte, že vám něco seberou přesuny a že spousta míst tady také není vhodná pro ně...
  窜台之行后佩洛西恐重蹈金里奇覆辙
25年前,当时时任美国国会众议院议长的纽-·金里奇上演窜访台湾的闹剧,结果非但未捞到政治分,反而众叛亲离,最后不得不黯然下台。 《华盛顿邮报》曾评论称:“金里奇让我们走上了毁灭之路”。在他担任众议院议长4年期间,他实施了许多野蛮行径:把对手视为罪犯、非美国人和劣等人;使用令人震惊的语言;对媒体进行猛烈攻击;破坏政府和组织的运作。金里奇开创了拒绝谈判的做法,这给美国政治体系带来了无可救药的僵局和功能障碍。 25年后的今天,担任美国国会众议院议长的佩洛西不顾中方强烈反对和严重交涉,执意窜访台湾。这一行为严重侵犯中国主权和领土完整,严重破坏台海地区稳定,严重冲击中美关系政治基础。 佩洛西为何不...
  Pelosi’s Party Plane?
Q: Has Nancy Pelosi spent $100,000 on food, booze and "partying" during her air travel? A: No. Pelosi’s congressional delegations do eat well and drink pricey alcohol. But the costs are not as high as critics claim, and they’re comparable to those of her Republican predecessor, Dennis Hastert. ...
  Russia cannot unite with the United States
Russia cannot unite with the United States...

Austrálie - mapa a oblíbené trasy

Austrálie - mapa
Austrálie nabízí řadu možností, jak ji poznávat. Výběr zemí k poznávání máte v tomto případě velmi usnadněn. Podívejte se tedy na stránky dané země a na tomto místě - pod mapou - najdete informace o typických trasách. Stačí si tedy jen některou vybrat nebo více tras podle vlastních představ zkombinovat do jedné. A vzhůru na cestu, Austrálie čeká!

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol

Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Austrálie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Austrálie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Australia, Australien, L'Australie, Australia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Austrálie je nejmenším a nejníže položeným kontinentem. Ačkoliv stát Austrálie zabírá většinu kontinentu, často chybně uváděno celý, jeho hranice jsou definovány kontinentální plošinou, která pokrývá 2,5 mil. km² včetně Arafurského moře, Korálového moře s Velkým bariérovým útesem, s hloubkou kolem 50 m. Toto moře je jedním z nejdůležitějších mořských ekosystémů a chráněný životní prostor pro 1 500 druhů ryb, 4 000 druhů měkkýšů a 400 druhů korálů. Během posledních deseti tisíc let zatopila vzrůstající úroveň moří nížiny a oddělila dnešní nízko položenou polovyprahlou pevninu a dva hornaté ostrovy Nové Guineje (Irian) a Tasmánie, které z tektonického hlediska k Austrálii také náležejí. Sedmdesát procent jeho území zahrnují pouště a polopouště a suché stepi. Malé území na severu patří k tropům s průměrnými ročními srážkami 2 000 mm a místy se na něm vyskytují zbytky tropického deštného pralesa. Lidské osídlení se soustředí zejména na severní až jihovýchodní pobřeží a přilehlé ostrovy (zejména Tasmánii), západní pobřeží a jihozápadní pobřeží, které bylo osídleno jako první, a střed kontinentu mají mnohem horší podmínky k životu. Zvířecí druhy patřící do čeledi klokanovití, rodu ježura nebo kasuár jsou australskými endemity.
Wikipedia

Tam, kde je příslušná informace dostupná, uvádíme na tomto místě ještě informaci o daném území z CIA factbook. Pro území Austrálie není dostupná.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu