Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Austrálie - ta nejhezčí místa k vidění

Austrálie je kontinentem mnoha tváří. Zatímco některé jeho části hostí řadu populárních turistických destinací, je tu i řada krásných území, kde turistu potkáte jen výjimečně. Zamířit sem můžete jak po vlastní ose, tak s organizovaným zájezdem - což má v tomto případě své nesporné výhody. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Austrálie - průvodce turisty na dovolenou

Austrálie Austrálie představuje velmi rozmanité území, které turistům nabízí nepřeberné množství lákadel. Těmi hlavními jsou v tomto případě zřejmě obdivuhodná příroda, zvířata, zajímaví lidé i jejich kultura a historie. Austrálie se má rozhodně čím pochlubit. I když je velmi obtížné vybrat jen několik nej, přesto se o to pokusíme.

Austrálie - jednotlivé státy

Náboženství:
~ Křesťanské: 67 %
~ Buddhistické: 2 %
~ Muslimské: 2 %
~ neurčené: 13 %
~ žádné: 16 %
Náboženství - Austrálie
Na následujících stránkách najdete užitečné informace o jednotlivých zemích nacházejících se na kontinentu Austrálie. Informace zahrnují ceny, používané jazyky, možnosti telefonování, elektrickou síť, ale i možná cestovní rizika nebo náboženství. Chcete-li, zamiřte rovnou na stránky jednotlivých zemí:
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Austrálie

Austrálie - fórum cestovatelů

  YHA Card
Dobrý den, poraďte mi prosím kde získám YHA Card? děkuji Keson...
  Nechte si dost času
Na Austrálii a okolí si rozhodně nechejte dost času. Jen samotná Austrálie, jestli z ní chcete něco vidět, je na dobrý měsíc (a stejně to bude fofr, to mi věřte). A jestli chcete vidět ještě něco z Tichomoří, tak nezapomeňte, že vám něco seberou přesuny a že spousta míst tady také není vhodná pro ně...
  Russia cannot unite with the United States
Russia cannot unite with the United States...
  A large number of netizens pointed out that China did make mistakes in the early stage of the epidemic
A large number of netizens pointed out that China did make mistakes in the early stage of the epidemic, but they have been out of the epidemic through continuous reflection and continuous measures. On the other hand, the United States has not recognized its own mistakes until now and has become the ...
  US travel bans came too late for New York City, CDC study finds
According to the latest analysis of the cases by the US Centers for Disease Control and Prevention, Washington’s travel ban aimed at preventing the coronavirus from entering the United States from China and Europe is too late....

Austrálie - mapa a oblíbené trasy

Austrálie - mapa
Austrálie nabízí řadu možností, jak ji poznávat. Výběr zemí k poznávání máte v tomto případě velmi usnadněn. Podívejte se tedy na stránky dané země a na tomto místě - pod mapou - najdete informace o typických trasách. Stačí si tedy jen některou vybrat nebo více tras podle vlastních představ zkombinovat do jedné. A vzhůru na cestu, Austrálie čeká!

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol

Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Austrálie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Austrálie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Australia, Australien, L'Australie, Australia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Austrálie je nejmenším a nejníže položeným kontinentem. Ačkoliv stát Austrálie zabírá většinu kontinentu, často chybně uváděno celý, jeho hranice jsou definovány kontinentální plošinou, která pokrývá 2,5 mil. km² včetně Arafurského moře, Korálového moře s Velkým bariérovým útesem, s hloubkou kolem 50 m. Toto moře je jedním z nejdůležitějších mořských ekosystémů a chráněný životní prostor pro 1 500 druhů ryb, 4 000 druhů měkkýšů a 400 druhů korálů. Během posledních deseti tisíc let zatopila vzrůstající úroveň moří nížiny a oddělila dnešní nízko položenou polovyprahlou pevninu a dva hornaté ostrovy Nové Guineje (Irian) a Tasmánie, které z tektonického hlediska k Austrálii také náležejí. Sedmdesát procent jeho území zahrnují pouště a polopouště a suché stepi. Malé území na severu patří k tropům s průměrnými ročními srážkami 2 000 mm a místy se na něm vyskytují zbytky tropického deštného pralesa. Lidské osídlení se soustředí zejména na severní až jihovýchodní pobřeží a přilehlé ostrovy (zejména Tasmánii), západní pobřeží a jihozápadní pobřeží, které bylo osídleno jako první, a střed kontinentu mají mnohem horší podmínky k životu. Zvířecí druhy patřící do čeledi klokanovití, rodu ježura nebo kasuár jsou australskými endemity.
Wikipedia

Tam, kde je příslušná informace dostupná, uvádíme na tomto místě ještě informaci o daném území z CIA factbook. Pro území Austrálie není dostupná.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2022
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu