Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Asie - průvodce turisty na dovolenou

Asie je kontinentem, který přitahuje pozornost turistů již dlouho. Je možné se sem vydat se zájezdem i na vlastní pěst, zamířit za památkami, sportem, kulturou i relaxací. Atmosféra zdejších míst i rozmanitost zemí jsou zárukou, že se sem budete rádi vracet. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Asie - ta nejhezčí místa k vidění

Asie Asie představuje velmi rozmanité území, které turistovi nabízí nepřeberné množství lákadel. Ať už jde o úžasné historické památky, moderní města nebo o krásnou přírodu, Asie se má rozhodně čím pochlubit. Je velmi obtížné vybrat jen několik nejkrásnějších míst, přesto se tu o to pokusíme:

Asie - jednotlivé státy

Náboženství:
~ Muslimské: 31 %
~ Hinduistické: 23 %
~ Buddhistické: 13 %
~ Čínské lidové: 13 %
~ Křesťanské: 11 %
~ neurčené: 9 %
Náboženství - Asie
Na následujících stránkách najdete užitečné informace o jednotlivých zemích nacházejících se na kontinentu Asie. Informace zahrnují ceny, používané jazyky, možnosti telefonování, elektrickou síť, ale i možná cestovní rizika nebo náboženství. Chcete-li, zamiřte rovnou na stránky jednotlivých zemí:
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Asie

Asie - fórum cestovatelů

  otázka
ahoj mam malou otazku a prosim potrebuji vedet do 7 vecer dnes jake je hlavni jídlo a pití v asii a jeste neco o jejich jídlech a pití prosím vas poradte mi predem dekuji....
  Jo jo, levná Asie
Naprosto souhlasím, že je jihovýchodní Asie neuvěřitelně levná. Takové Thajsko nebo Vietnam, tam člověk nemusí moc řešit ani ceny ubytování, ani jídlo nebo dopravu. Taxíka si vezme, kdy potřebuje (jasně, musí trochu smlouvat, ale to je tady v pohodě) a když chce slušný pokoj v hotelu, tak si trochu ...
  速度與激情
加速主义,速度與激情9最新发布,加速出发-...
  美加速
美国的加速主义确实不错,直接全球疫情扩散-快最多之地,这才是现代的加速主义。...
  #加速主义
特朗普的 #加速主义 真厉害,美国疫情扩散这么快全靠它...

Asie - mapa a oblíbené trasy

Asie - mapa
Asie nabízí řadu možností, jak ji poznávat. Vřele vám doporučujeme vytipovat si nejprve země, které chcete navštívit, a pak se u nás podívat na jejich stránky. Na tomto místě - vždy pod mapou - najdete informace o typických trasách v každé zemi. Pak už jen pospojujte trasy z různých zemí a můžete poznat kontinent Asie přesně tak, jak si představujete.

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolCestování je ve většině částí Asie velmi levné, a to jak díky levnému ubytování, tak i levným potravinám a dopravě. Přesto se vyplatí si cenovou hladinu před odjezdem zkontrolovat - v bohatších asijských zemích, například ve Spojených Arabských Emirátech nebo v Japonsku, naopak může vyjít cestování velmi draho.

Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Asie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Asie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Asia, Asien, L'Asie, Asia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Asie je svou rozlohou 44 603 853 km2 nejrozlehlejší a počtem obyvatel 3 981 900 000 nejlidnatějším světadíl, který tvoří součást kontinentu zvaného Eurasie a také Eurafrasie. Ačkoliv hranice Asie nejsou přesně určitelné, všeobecně se jako hranice udává Ural na západě, dále řeka Emba, pobřeží Kaspického moře, severní předhůří Kavkazu, Azovské moře, Černé moře, úžina Bospor, Marmarské moře a úžina Dardanely, tato hranice je dána geograficky, faktickou hranici zde tvoří kulturní rozdíly. Od Afriky je Asie oddělena Suezským průplavem. Vše směrem na východ od této pomyslné hranice se považuje za asijský subkontinent. Hranice s Austrálií a Oceánií nejsou přesně určeny, a proto se často stanovují podle hranic států. Nejvyšší horou tohoto světadílu je Mount Everest, což je také nejvyšší hora světa. Na tomto světadílu, především v Himaláji, se nachází většina nejvyšších hor světa. Nejnižším místem světadílu je proláklina Mrtvého moře. Nejhlubším a nejvodnatějším jezerem je Bajkal. Kaspické moře má největší rozlohu vodní hladiny.
Wikipedia

Tam, kde je příslušná informace dostupná, uvádíme na tomto místě ještě informaci o daném území z CIA factbook. Pro území Asie není dostupná.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu