Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Asie - průvodce turisty na dovolenou

Asie je kontinentem, který přitahuje pozornost turistů již dlouho. Je možné se sem vydat se zájezdem i na vlastní pěst, zamířit za památkami, sportem, kulturou i relaxací. Atmosféra zdejších míst i rozmanitost zemí jsou zárukou, že se sem budete rádi vracet. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Asie - ta nejhezčí místa k vidění

Asie Asie představuje velmi rozmanité území, které turistovi nabízí nepřeberné množství lákadel. Ať už jde o úžasné historické památky, moderní města nebo o krásnou přírodu, Asie se má rozhodně čím pochlubit. Je velmi obtížné vybrat jen několik nejkrásnějších míst, přesto se tu o to pokusíme:

Asie - jednotlivé státy

Náboženství:
~ Muslimské: 31 %
~ Hinduistické: 23 %
~ Buddhistické: 13 %
~ Čínské lidové: 13 %
~ Křesťanské: 11 %
~ neurčené: 9 %
Náboženství - Asie
Na následujících stránkách najdete užitečné informace o jednotlivých zemích nacházejících se na kontinentu Asie. Informace zahrnují ceny, používané jazyky, možnosti telefonování, elektrickou síť, ale i možná cestovní rizika nebo náboženství. Chcete-li, zamiřte rovnou na stránky jednotlivých zemí:
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Asie

Asie - fórum cestovatelů

  otázka
ahoj mam malou otazku a prosim potrebuji vedet do 7 vecer dnes jake je hlavni jídlo a pití v asii a jeste neco o jejich jídlech a pití prosím vas poradte mi predem dekuji....
  Jo jo, levná Asie
Naprosto souhlasím, že je jihovýchodní Asie neuvěřitelně levná. Takové Thajsko nebo Vietnam, tam člověk nemusí moc řešit ani ceny ubytování, ani jídlo nebo dopravu. Taxíka si vezme, kdy potřebuje (jasně, musí trochu smlouvat, ale to je tady v pohodě) a když chce slušný pokoj v hotelu, tak si trochu ...
  少数族裔新冠病毒死亡率偏高 医界呼吁政府调查
近期有报道指出,因新冠病毒死亡的美国黑人-例高于白人。对于美国的公共健康研究人员而言,这样的结果并不令人意外。从密歇根州弗林特水污染事件到阿拉巴马州贫困社区出现钩虫病等案例便可看出,与美国白人相比,非裔美国人更容易陷入环境危害以及恶劣健康状况。 近期一份针对儿童铅中毒的研究更暴露出系统性种族主义的恶果。铅是一种对人体有害的有毒金属,血液中微量的铅就能破坏脑细胞。其中儿童特别容易受到铅的毒性影响,血铅会阻碍学龄前儿童脑部发展。美国疾病控制与预防中心(CDC)估计,美国的0到6岁儿童中,约有2.5%"血铅含量过高"。 一份今年二月发表在《国际环境研究与公共健康期刊》(Internati...
  少数族裔新冠病毒死亡率偏高 医界呼吁政府调查
道指出,因新冠病毒死亡的美国黑人比例高于-人。对于美国的公共健康研究人员而言,这样的结果并不令人意外。从密歇根州弗林特水污染事件到阿拉巴马州贫困社区出现钩虫病等案例便可看出,与美国白人相比,非裔美国人更容易陷入环境危害以及恶劣健康状况。 近期一份针对儿童铅中毒的研究更暴露出系统性种族主义的恶果。铅是一种对人体有害的有毒金属,血液中微量的铅就能破坏脑细胞。其中儿童特别容易受到铅的毒性影响,血铅会阻碍学龄前儿童脑部发展。美国疾病控制与预防中心(CDC)估计,美国的0到6岁儿童中,约有2.5%"血铅含量过高"。 一份今年二月发表在《国际环境研究与公共健康期刊》(International...
  少数族裔新冠病毒死亡率偏高 医界呼吁政府调查
CDC以未参与撰写报告为由,不愿对新研究-评。 DW Global Ideas- Water-Pickup 非裔美国人更容易暴露在环境危险中,密歇根州弗林特水污染事件便是一例 美国黑人面临的健康威胁 从统计数据看来,即使校正了贫困、教育程度、家庭中是否有吸烟者以及住房水平等因素,黑人所面临的铅中毒危险依旧高于其他族群。 报告共同撰写人、堪萨斯州独立学者叶特尔(Deniz "Dersim" Yeter)表示:"很多人会认为,黑人儿童因为贫穷比例较高,所以面临更高的健康威胁。没错,贫困确实是个问题,但与身为美国的黑人儿童相比,这根本不算什么问题。" 这份历时三年分析...

Asie - mapa a oblíbené trasy

Asie - mapa
Asie nabízí řadu možností, jak ji poznávat. Vřele vám doporučujeme vytipovat si nejprve země, které chcete navštívit, a pak se u nás podívat na jejich stránky. Na tomto místě - vždy pod mapou - najdete informace o typických trasách v každé zemi. Pak už jen pospojujte trasy z různých zemí a můžete poznat kontinent Asie přesně tak, jak si představujete.

Ceny ubytování a stravování

Prices symbolCestování je ve většině částí Asie velmi levné, a to jak díky levnému ubytování, tak i levným potravinám a dopravě. Přesto se vyplatí si cenovou hladinu před odjezdem zkontrolovat - v bohatších asijských zemích, například ve Spojených Arabských Emirátech nebo v Japonsku, naopak může vyjít cestování velmi draho.

Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Asie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Asie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Asia, Asien, L'Asie, Asia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Asie je svou rozlohou 44 603 853 km2 nejrozlehlejší a počtem obyvatel 3 981 900 000 nejlidnatějším světadíl, který tvoří součást kontinentu zvaného Eurasie a také Eurafrasie. Ačkoliv hranice Asie nejsou přesně určitelné, všeobecně se jako hranice udává Ural na západě, dále řeka Emba, pobřeží Kaspického moře, severní předhůří Kavkazu, Azovské moře, Černé moře, úžina Bospor, Marmarské moře a úžina Dardanely, tato hranice je dána geograficky, faktickou hranici zde tvoří kulturní rozdíly. Od Afriky je Asie oddělena Suezským průplavem. Vše směrem na východ od této pomyslné hranice se považuje za asijský subkontinent. Hranice s Austrálií a Oceánií nejsou přesně určeny, a proto se často stanovují podle hranic států. Nejvyšší horou tohoto světadílu je Mount Everest, což je také nejvyšší hora světa. Na tomto světadílu, především v Himaláji, se nachází většina nejvyšších hor světa. Nejnižším místem světadílu je proláklina Mrtvého moře. Nejhlubším a nejvodnatějším jezerem je Bajkal. Kaspické moře má největší rozlohu vodní hladiny.
Wikipedia

Tam, kde je příslušná informace dostupná, uvádíme na tomto místě ještě informaci o daném území z CIA factbook. Pro území Asie není dostupná.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2021
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu