Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Indie - průvodce turisty na dovolenou

Indie je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Indie je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Indie - ta nejhezčí místa k vidění

Indie Indie patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm větším. I proto je zde k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • (Nové) Dillí (Rudá pevnost + Chatta Chowk bazar + hrob Humayun's Tomb + Qutub Minar - UNESCO)
 • Agra (Tádž Mahal + pevnost Agra Fort + zahrady Mehtab Bagh)
 • svaté město Varanasí (řeka Ganga - Ghaty + chrám Vishwanat)
 • Khajuraho (chrámy s erotickými sochami - UNESCO)
 • Jaipur (Amber Fort + Hawa Mahal - Palác větrů + observatoř Jantar Mantar)
 • Udaipur (Městský palác + Jezerní palác + Jag Mandir)
 • chrámy v Ochra/Orcha u Jhansí
 • Leh - Ladakh (Královský palác + za-Himalájí)
 • Hyderabad (Charminar + Golconda Fort + Falaknuma + paláce Chowmahalla)
 • zahradní a technologické město Bangalore

Indie - užitečné informace

Náboženství:
~ Hinduistické: 80 %
~ Muslimské: 13.5 %
~ Křesťanské: 2.5 %
~ Sikhismus: 2 %
~ jiné: 2 %
Náboženství - Indie
Indie: vlajkaHlavní město: Nové Dillí
Rozloha: 3 287 590 km2
Počet obyvatel: 1 189 173 000
Měna: Rupee (Indian), INR, Rs
Jazyk: Hindština, Angličtina
Časová zóna: GMT+5.5 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +91
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800, CDMA
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: pouze Angličtina
Vážná rizika při cestování: malárie v některých oblastech
Napětí v elektrické síti: 230 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Indie

Indie - fórum cestovatelů

  Chrámy a paláce v Ochra/Orcha/Ochhra
Zajímavé je, kolik různých přepisů názvu tohoto místa existuje a jak relativně málo se o něm mluví. Za sebe můžu říci, že je to jedno z nejhezčích a nejpohodovějších míst, která jsme v Indii viděli. A rozhodně stojí za to si na něj nechat pár hodin - není to totiž jen o tom, prolítnout ten největší ...
  Paul Pelosi allegedly slurred speech, had drug in system and handed over police privilege card during DUI bust
Paul Pelosi, the multimillionaire husband of House Speaker Nancy Pelosi, allegedly had a drug in his system, addressed officers with slurred speech, and tried to hand them a police courtesy card during his May arrest on DUI charges, according to court documents. Pelosi's 2021 Porsche and the other ...
  Paul Pelosi allegedly slurred speech, had drug in system and handed over police privilege card during DUI bust
Paul Pelosi, the multimillionaire husband of House Speaker Nancy Pelosi, allegedly had a drug in his system, addressed officers with slurred speech, and tried to hand them a police courtesy card during his May arrest on DUI charges, according to court documents. Pelosi's 2021 Porsche and the other ...
  
Former US Food and Drug Administration commissioner Scott Gottlieb warned on May 31 that the COVID-19 outbreak in the US is still under control and that growing demonstrations will accelerate the spread of the disease.Among them, COVID-19 cases have begun to rise in Minnesota, the epicenter of the p...
  New Delhi
Would you recommend to visit Delhi or it's better to go to other parts of the country? If you recommend Delhi, what places are the best there?...

Indie - mapa a oblíbené trasy

Indie - mapa
Trasa 1: (Nové) Dillí (Rudá pevnost + Chatta Chowk bazar + hrob Humayun's Tomb + Qutub Minar - UNESCO) - dnů: 2, Jaipur (Amber Fort + Hawa Mahal - Palác větrů + observatoř Jantar Mantar) - dnů: 1, Udaipur (Městský palác + Jezerní palác + Jag Mandir) - dnů: 1, Agra (Tádž Mahal + pevnost Agra Fort + zahrady Mehtab Bagh) - dnů: 2, chrámy v Ochra/Orcha u Jhansí - dnů: 1, Khajuraho (chrámy s erotickými sochami - UNESCO) - dnů: 1, svaté město Varanasí (řeka Ganga - Ghaty + chrám Vishwanat) - dnů: 1, (Nové) Dillí (Rudá pevnost + Chatta Chowk bazar + hrob Humayun's Tomb + Qutub Minar - UNESCO)
Trasa 2: (Nové) Dillí (Rudá pevnost + Chatta Chowk bazar + hrob Humayun's Tomb + Qutub Minar - UNESCO) + denní výlet - Agra (Tádž Mahal + pevnost Agra Fort + zahrady Mehtab Bagh) - dnů: 3, Leh - Ladakh (Královský palác + za-Himalájí) - turistika - dnů: 4, svaté město Varanasí (řeka Ganga - Ghaty + chrám Vishwanat) - dnů: 1, (Nové) Dillí (Rudá pevnost + Chatta Chowk bazar + hrob Humayun's Tomb + Qutub Minar - UNESCO)
Trasa 3: (Nové) Dillí (Rudá pevnost + Chatta Chowk bazar + hrob Humayun's Tomb + Qutub Minar - UNESCO) + denní výlet - Agra (Tádž Mahal + pevnost Agra Fort + zahrady Mehtab Bagh) - dnů: 3, Hyderabad (Charminar + Golconda Fort + Falaknuma + paláce Chowmahalla) - dnů: 2, zahradní a technologické město Bangalore - dnů: 2, svaté město Varanasí (řeka Ganga - Ghaty + chrám Vishwanat) - dnů: 2, (Nové) Dillí (Rudá pevnost + Chatta Chowk bazar + hrob Humayun's Tomb + Qutub Minar - UNESCO)
Trasa 4: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $5
 • Střední ubytování: $8
 • Drahé ubytování: $40
 • Levné jídlo: $2
 • Střední jídlo: $5
 • Drahé jídlo: $14
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Indie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Indie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba India, Indien, L'Inde, India. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Indie (oficiálním názvem Indická republika, anglicky Republic of India, hindsky भारत गणराज्य, Bhárat Ganrádžja) je sedmá největší a s více než miliardou obyvatel druhá nejlidnatější země na světě, rozkládající se na Indickém subkontinentu v jižní Asii. Je členem Commonwealthu, vlastní jaderné zbraně a její ekonomika vykazuje po Číně největší růst na světě. Je považována za regionální mocnost. Na východě Indie hraničí s Bangladéšem (4053 km) a Barmou (1463 km). Na severu a severovýchodě hraničí s Čínou (3380 km), Bhutánem (605 km) a Nepálem (1690 km). Na severozápadě sousedí s Pakistánem (2912 km). Na jihovýchodě za průlivem Palk Strait leží 65 km jižně od indických břehů ostrovní stát Srí Lanka. Z jihozápadu, jihu a jihovýchodu omývá indické břehy Indický oceán. Nejstarší známky lidské kultury v Indii sahají do 3. tisíciletí př. n. l. Od poloviny 2. tisíciletí př. n. l. byla Indie obydlena indoevropským obyvatelstvem. Do této doby se taktéž datuje první sociální rozdělení do kast. Od 5. století př. n. l. se v zemi šířil buddhismus, který byl vytlačen hinduismem až ve středověku za vlády severoindické dynastie Guptovců. Od 16. století se od západu prosazoval islám, který byl politicky reprezentován mughalskou říší. Již od konce 15. století se na indickém pobřeží zakládaly první evropské obchodní osady a posléze kolonie. V 16. století vznikla britská Východoindická společnost, která započala se systematickou kolonizací celého Indického subkontinentu. Vyvrcholením tohoto procesu byl vznik Britské Indie v 19. století. Proti koloniální nadvládě Británie se v 20. století zvedl lidový odpor, jehož nenásilnou podobu symbolizoval Móhandás Gándhí. V roce 1947 byla Britská Indie rozdělena na Západní Pákistán a Východní Pákistán (dnešní Bangladéš) a Indii. Ústavou z roku 1950 je samostatná Indie demokratickou republikou. Problémem mezi Pákistánem a Indií byla po celou druhou polovinu 20. století oblast Kašmíru, na který si dělaly nárok obě země. Dodnes je Kašmír politicky rozdělen.
Wikipedia

Aryanské kmeny ze severovýchodu infiltrovaly indický subkontinent kolem roku 1500 před naším letopočtem; jejich smíšením s původními Dravidiány dalo vzniknout klasické indické kultuře. Maurská říše 3. a 4. století př. n. l. která dosáhla svého vrcholu pod Ashokem, sjednotila většinu jižní Asie. Zlaté časy pod dynastií Gupta (4. - 6. stol. našeho letopočtu) znamenaly kvetoucí indickou vědu, umění a kulturu. Arabské vpády od 8. století a turecké ve 12. předznamenaly i příchod Evropských obchodníků v 15. století. V 19. století získala Británie kontrolu nad takřka celým územím Indie. Indické bojové síly hrály důležitou roli v britské armádě v obou světových válkách. Neozbrojená rezistence proti britské nadvládě, vedená Mohandasem Gándhím a Jawaharlalem Nehru přinesla v roce 1947 nezávislost. Subkontinent byl rozdělen na sekulární Indii a menší muslimský Pákistán. Třetí válka mezi oběma zeměmi v roce 1971 vyústila ve vznik separátního státu z východního Pákistánu - Bangladéše. Indické testy jaderných zbraní v roce 1998 přiměly Pákistán uskutečnit ve stejném roce své vlastní testy. Pokračují spory obou zemí o Kašmír, diskuse však vedly v roce 2002 ke zmírnění napětí. Navzdory ekonomickému růstu čelí Indie řadě sociálních a ekonomických problémů - přelidnění, zhoršování životního prostředí, chudobě i etnickým a náboženským svárům.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu