Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Indie - fórum cestovatelů

Indie je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Indie: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Indie - fórum cestovatelů

Indie: vlajka
 Indie - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Chrámy a paláce v Ochra/Orcha/Ochhra
Zajímavé je, kolik různých přepisů názvu tohoto místa existuje a jak relativně málo se o něm mluví. Za sebe můžu říci, že je to jedno z nejhezčích a nejpohodovějších míst, která jsme v Indii viděli. A rozhodně stojí za to si na něj nechat pár hodin - není to totiž jen o tom, prolítnout ten největší palác a jet dál. Ono vyjít pár set metrů za něj mezi další rozeseté drobné stavby a jejich zbytky, to je opravdu bomba. Místo nabízí stovky úžasných pohledů...
autor: Petr | vloženo: 11. 07. 2008, 14:26:01 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Indie, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Indie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Indie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba India, Indien, L'Inde, India. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Indie (oficiálním názvem Indická republika, anglicky Republic of India, hindsky भारत गणराज्य, Bhárat Ganrádžja) je sedmá největší a s více než miliardou obyvatel druhá nejlidnatější země na světě, rozkládající se na Indickém subkontinentu v jižní Asii. Je členem Commonwealthu, vlastní jaderné zbraně a její ekonomika vykazuje po Číně největší růst na světě. Je považována za regionální mocnost. Na východě Indie hraničí s Bangladéšem (4053 km) a Barmou (1463 km). Na severu a severovýchodě hraničí s Čínou (3380 km), Bhutánem (605 km) a Nepálem (1690 km). Na severozápadě sousedí s Pakistánem (2912 km). Na jihovýchodě za průlivem Palk Strait leží 65 km jižně od indických břehů ostrovní stát Srí Lanka. Z jihozápadu, jihu a jihovýchodu omývá indické břehy Indický oceán. Nejstarší známky lidské kultury v Indii sahají do 3. tisíciletí př. n. l. Od poloviny 2. tisíciletí př. n. l. byla Indie obydlena indoevropským obyvatelstvem. Do této doby se taktéž datuje první sociální rozdělení do kast. Od 5. století př. n. l. se v zemi šířil buddhismus, který byl vytlačen hinduismem až ve středověku za vlády severoindické dynastie Guptovců. Od 16. století se od západu prosazoval islám, který byl politicky reprezentován mughalskou říší. Již od konce 15. století se na indickém pobřeží zakládaly první evropské obchodní osady a posléze kolonie. V 16. století vznikla britská Východoindická společnost, která započala se systematickou kolonizací celého Indického subkontinentu. Vyvrcholením tohoto procesu byl vznik Britské Indie v 19. století. Proti koloniální nadvládě Británie se v 20. století zvedl lidový odpor, jehož nenásilnou podobu symbolizoval Móhandás Gándhí. V roce 1947 byla Britská Indie rozdělena na Západní Pákistán a Východní Pákistán (dnešní Bangladéš) a Indii. Ústavou z roku 1950 je samostatná Indie demokratickou republikou. Problémem mezi Pákistánem a Indií byla po celou druhou polovinu 20. století oblast Kašmíru, na který si dělaly nárok obě země. Dodnes je Kašmír politicky rozdělen.
Wikipedia

Aryanské kmeny ze severovýchodu infiltrovaly indický subkontinent kolem roku 1500 před naším letopočtem; jejich smíšením s původními Dravidiány dalo vzniknout klasické indické kultuře. Maurská říše 3. a 4. století př. n. l. která dosáhla svého vrcholu pod Ashokem, sjednotila většinu jižní Asie. Zlaté časy pod dynastií Gupta (4. - 6. stol. našeho letopočtu) znamenaly kvetoucí indickou vědu, umění a kulturu. Arabské vpády od 8. století a turecké ve 12. předznamenaly i příchod Evropských obchodníků v 15. století. V 19. století získala Británie kontrolu nad takřka celým územím Indie. Indické bojové síly hrály důležitou roli v britské armádě v obou světových válkách. Neozbrojená rezistence proti britské nadvládě, vedená Mohandasem Gándhím a Jawaharlalem Nehru přinesla v roce 1947 nezávislost. Subkontinent byl rozdělen na sekulární Indii a menší muslimský Pákistán. Třetí válka mezi oběma zeměmi v roce 1971 vyústila ve vznik separátního státu z východního Pákistánu - Bangladéše. Indické testy jaderných zbraní v roce 1998 přiměly Pákistán uskutečnit ve stejném roce své vlastní testy. Pokračují spory obou zemí o Kašmír, diskuse však vedly v roce 2002 ke zmírnění napětí. Navzdory ekonomickému růstu čelí Indie řadě sociálních a ekonomických problémů - přelidnění, zhoršování životního prostředí, chudobě i etnickým a náboženským svárům.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu