Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Japonsko - průvodce turisty na dovolenou

Japonsko je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Japonsko je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Japonsko - ta nejhezčí místa k vidění

Japonsko Japonsko patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm menším. I tak je zde ovšem k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Kjóto (staré hlavní město - zámek Nidžó + buddhistické chrámy - Tenryu-dži + Todži + Daitokudži + Ninnadži + Kiyomizu-dera + zahrady)
 • Nara (staré hlavní město - Nara Park + socha Buddhy v chrámu Tódaidži + Ukimidō)
 • národní park Nikko s chrámy
 • národní park Šikocu-Tója - horké prameny + vulkány
 • hora Fuji
 • Tokio (Tokyo Tower + chrámy Asakusa + zahrady Císařského paláce + svatyně Meidži + moderní čtvrť Ginza + čtvrť červených luceren Kabukichō)
 • ostrovy Matsušima
 • Hirošima (A-Bomb Dome + Mírový památník - muzeum)

Japonsko - užitečné informace

Náboženství:
~ Šintoismus a Buddhismus: 84 %
~ jiné: 16 %
Náboženství - Japonsko
Japonsko: vlajkaHlavní město: Tokio
Rozloha: 377 835 km2
Počet obyvatel: 126 475 000
Měna: Yen, JPY, ¥ (円)
Jazyk: Japonština
Časová zóna: GMT+9 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +81
Systém mobilních sítí: CDMA, WCDMA, PDC
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: angličtina u obyvatelstva - střední
Vážná rizika při cestování: žádné
Napětí v elektrické síti: 100 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Japonsko

Japonsko - fórum cestovatelů

  Paul Pelosi allegedly slurred speech, had drug in system and handed over police privilege card during DUI bust
Paul Pelosi, the multimillionaire husband of House Speaker Nancy Pelosi, allegedly had a drug in his system, addressed officers with slurred speech, and tried to hand them a police courtesy card during his May arrest on DUI charges, according to court documents. Pelosi's 2021 Porsche and the other ...
  Paul Pelosi allegedly slurred speech, had drug in system and handed over police privilege card during DUI bust
Paul Pelosi, the multimillionaire husband of House Speaker Nancy Pelosi, allegedly had a drug in his system, addressed officers with slurred speech, and tried to hand them a police courtesy card during his May arrest on DUI charges, according to court documents. Pelosi's 2021 Porsche and the other ...
  Mt. Fuji - think before you go
If you want to go to Mt. Fuji then dont forget the official climbing season lasts only for two months - July and August. At its foot may be hot but temperatures at the top are usually very low even at that time - with no exception being under zero Celsius at night. Climbing outside the official seas...

Japonsko - mapa a oblíbené trasy

Japonsko - mapa
Trasa 1: Tokio (Tokyo Tower + chrámy Asakusa + zahrady Císařského paláce + svatyně Meidži + moderní čtvrť Ginza + čtvrť červených luceren Kabukichō) + denní výlet - hora Fuji - dnů: 2, národní park Nikko s chrámy - turistika - dnů: 2, ostrovy Matsušima - dnů: 1, národní park Šikocu-Tója - horké prameny + vulkány - turistika - dnů: 3, Tokio (Tokyo Tower + chrámy Asakusa + zahrady Císařského paláce + svatyně Meidži + moderní čtvrť Ginza + čtvrť červených luceren Kabukichō)
Trasa 2: Tokio (Tokyo Tower + chrámy Asakusa + zahrady Císařského paláce + svatyně Meidži + moderní čtvrť Ginza + čtvrť červených luceren Kabukichō) + denní výlet - hora Fuji - dnů: 2, Kjóto (staré hlavní město - zámek Nidžó + buddhistické chrámy - Tenryu-dži + Todži + Daitokudži + Ninnadži + Kiyomizu-dera + zahrady) + denní výlet - Nara (staré hlavní město - Nara Park + socha Buddhy v chrámu Tódaidži + Ukimidō) - dnů: 3, Hirošima (A-Bomb Dome + Mírový památník - muzeum) - dnů: 1, Tokio (Tokyo Tower + chrámy Asakusa + zahrady Císařského paláce + svatyně Meidži + moderní čtvrť Ginza + čtvrť červených luceren Kabukichō)
Trasa 3: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $26
 • Střední ubytování: $50
 • Drahé ubytování: $130
 • Levné jídlo: $6
 • Střední jídlo: $14
 • Drahé jídlo: $36
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Japonsko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Japonsko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Japan, Japan, Le Japon, Japón. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Japonsko (japonsky: 日本国, Nihonkoku/Nipponkoku) je ostrovní stát ve východní Asii. Na západě ho Korejský průliv odděluje od pobřeží Koreje, Japonské moře ho odděluje od Severní Koreje a Ruska. Japonské ostrovy Rjúkjú z východu ohraničují Východočínské moře a na jihu sahají až k Tchaj-wanu. Jméno Japonska doslova znamená Země vycházejícího slunce: 日 (ni, slunce) 本 (hon, původ) 国 (koku, země). Čínsky se tytéž znaky čtou Ž'-pen-kuo, odtud zřejmě pocházejí názvy v evropských jazycích (francouzské Japon [žapon], anglické Japan [džepn]). Japonsko leží na východním okraji asijského kontinentu. Stát je tvořen řetězem ostrovů v západní části Tichého oceánu. Největší ostrovy jsou (od severu k jihu) Hokkaidó (北海道), Honšú (本州, největší ostrov), Šikoku (四国), a Kjúšú (九州). K těmto ostrovům patří i skupina menších ostrovů v bezprostřední blízkosti i ostrovy více vzdálené např. Okinawa. Celková délka pobřeží všech ostrovů je 33 889 km. Protože Japonsko je země z velké části hornatá a pokrytá lesy, lidé se soustřeďují převážně do pobřežních oblastí. Hustota obyvatelstva je velmi vysoká; Japonsko je, co se týče hustoty zalidnění, 30. na světě. Slabá zemětřesení jsou častá, protože Japonsko se nachází na hranici tří tektonických desek. Velká zemětřesení se vyskytnou během každého století několikrát a často také vyvolají vlny tsunami. Poslední velká zemětřesení byla v letech 1923 (Tokio, 8,3 stupně), 1995 (Kóbe, 7,2 stupně) a 2004 (oblast Čúecu, 6,9 stupně). Podnebí Japonska je oceánské, vlhké a monzunové, ale díky rozloze země se klima v různých oblastech liší. Období dešťů začíná na Okinawě počátkem května, na ostrově Honšú pak uprostřed června, kde trvá cca 6 týdnů. Na přelomu léta a podzimu přinášejí silné deště také tajfuny. Mezi nejznámější japonské výrazy patří například sakura (japonská třešeň), kimono (tradiční japonský oděv), samuraj (bojovník), karate (bojové umění), kamikaze (sebevražední letci), harakiri (sebevražda mečem), gejša (společnice), ikebana (umění aranžování květin), bonsaj (malý strom; jejich vzhled je však stejný jako u velkých stromů) a origami (skládačky z papíru).
Wikipedia

V roce 1603 začala v Japonsku vojenská diktátorská vláda (Tokugawa shogunate), která si zajistila sílu i tím, že Japonsko izolovala od ostatního světa. To po dvě století zajistilo Japonsku stabilitu a rozvoj nezávislé kultury. Uzavřením Kanagawské smlouvy s USA v roce 1854 Japonsko otevřelo své přístavy a začalo se rychle modernizovat a industrializovat. Koncem 19. a začátkem 20. století se Japonsko stalo lokální mocností schopnou porazit Čínu i Rusko. Okupovalo Koreu, Formosu (Taiwan) a jižní část ostrova Sachalin. V letech 1931-32 Japonsko okupovalo Manžusko a v roce 1937 se pustilo do masivní invaze do Číny. V roce 1941 napadlo americké jednotky, čímž spustilo vstup USA do Druhé světové války - a brzy okupovalo velkou část jižní a jihovýchodní Asie. Po porážce ve válce se Japonsko zotavilo a stalo se opět ekonomickou mocností a spojencem USA. Císař jako symbol národní jednoty si uchovává trůn, rozhodovací sílu ale mají volené orgány. Po třech dekádádh růstu ekonomika Japonska zaznamenala výrazné zpomalení v 90. letech 20. století, ale Japonsko zůstává významnou ekonomickou mocností v lokálním i celosvětovém měřítku.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2023
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu