Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Japonsko - fórum cestovatelů

Japonsko je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Japonsko: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Japonsko - fórum cestovatelů

Japonsko: vlajka
 Japonsko - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Zatím není vložen žádná názor v českém jazyce. Můžete vložit svůj, nebo přepnout na jiný jazyk - například na Angličtinu.

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Japonsko, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Japonsko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Japonsko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Japan, Japan, Le Japon, Japón. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Japonsko (japonsky: 日本国, Nihonkoku/Nipponkoku) je ostrovní stát ve východní Asii. Na západě ho Korejský průliv odděluje od pobřeží Koreje, Japonské moře ho odděluje od Severní Koreje a Ruska. Japonské ostrovy Rjúkjú z východu ohraničují Východočínské moře a na jihu sahají až k Tchaj-wanu. Jméno Japonska doslova znamená Země vycházejícího slunce: 日 (ni, slunce) 本 (hon, původ) 国 (koku, země). Čínsky se tytéž znaky čtou Ž'-pen-kuo, odtud zřejmě pocházejí názvy v evropských jazycích (francouzské Japon [žapon], anglické Japan [džepn]). Japonsko leží na východním okraji asijského kontinentu. Stát je tvořen řetězem ostrovů v západní části Tichého oceánu. Největší ostrovy jsou (od severu k jihu) Hokkaidó (北海道), Honšú (本州, největší ostrov), Šikoku (四国), a Kjúšú (九州). K těmto ostrovům patří i skupina menších ostrovů v bezprostřední blízkosti i ostrovy více vzdálené např. Okinawa. Celková délka pobřeží všech ostrovů je 33 889 km. Protože Japonsko je země z velké části hornatá a pokrytá lesy, lidé se soustřeďují převážně do pobřežních oblastí. Hustota obyvatelstva je velmi vysoká; Japonsko je, co se týče hustoty zalidnění, 30. na světě. Slabá zemětřesení jsou častá, protože Japonsko se nachází na hranici tří tektonických desek. Velká zemětřesení se vyskytnou během každého století několikrát a často také vyvolají vlny tsunami. Poslední velká zemětřesení byla v letech 1923 (Tokio, 8,3 stupně), 1995 (Kóbe, 7,2 stupně) a 2004 (oblast Čúecu, 6,9 stupně). Podnebí Japonska je oceánské, vlhké a monzunové, ale díky rozloze země se klima v různých oblastech liší. Období dešťů začíná na Okinawě počátkem května, na ostrově Honšú pak uprostřed června, kde trvá cca 6 týdnů. Na přelomu léta a podzimu přinášejí silné deště také tajfuny. Mezi nejznámější japonské výrazy patří například sakura (japonská třešeň), kimono (tradiční japonský oděv), samuraj (bojovník), karate (bojové umění), kamikaze (sebevražední letci), harakiri (sebevražda mečem), gejša (společnice), ikebana (umění aranžování květin), bonsaj (malý strom; jejich vzhled je však stejný jako u velkých stromů) a origami (skládačky z papíru).
Wikipedia

V roce 1603 začala v Japonsku vojenská diktátorská vláda (Tokugawa shogunate), která si zajistila sílu i tím, že Japonsko izolovala od ostatního světa. To po dvě století zajistilo Japonsku stabilitu a rozvoj nezávislé kultury. Uzavřením Kanagawské smlouvy s USA v roce 1854 Japonsko otevřelo své přístavy a začalo se rychle modernizovat a industrializovat. Koncem 19. a začátkem 20. století se Japonsko stalo lokální mocností schopnou porazit Čínu i Rusko. Okupovalo Koreu, Formosu (Taiwan) a jižní část ostrova Sachalin. V letech 1931-32 Japonsko okupovalo Manžusko a v roce 1937 se pustilo do masivní invaze do Číny. V roce 1941 napadlo americké jednotky, čímž spustilo vstup USA do Druhé světové války - a brzy okupovalo velkou část jižní a jihovýchodní Asie. Po porážce ve válce se Japonsko zotavilo a stalo se opět ekonomickou mocností a spojencem USA. Císař jako symbol národní jednoty si uchovává trůn, rozhodovací sílu ale mají volené orgány. Po třech dekádádh růstu ekonomika Japonska zaznamenala výrazné zpomalení v 90. letech 20. století, ale Japonsko zůstává významnou ekonomickou mocností v lokálním i celosvětovém měřítku.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu