Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Vietnam - průvodce turisty na dovolenou

Vietnam je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Vietnam je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Vietnam - ta nejhezčí místa k vidění

Vietnam Vietnam patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm menším. I tak je zde ovšem k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Hanoj (jezero Hoan Kiem + chrám Ngoc Son + Ho Či Minovo mauzoleum + One-Pillar Pagoda + Národní muzeum vietnamské historie)
 • Halong Bay (výlet do zálivu na lodi)
 • Hoi An - krásné historické město (UNESCO; Staré Město + Japonský Krytý most)
 • Ho Či Minovo město - největší město ve Vietnamu (Palác (sjednocení + Válečné muzeum + tunely Cu Chi - jednodenní výlet)
 • Nha Trang - přímořské letovisko s Vinpearl (Zábavní park - použijte lanovku)
 • Dalat - město v horách - výlety
 • Sapa - krásné městečko v horách - dobré pro výpravy
 • Vinh Long - město na řece Mekong (Lodní výlety po Mekongu)
 • Ninh Binh - venkov (Tam Coc vodní cesty + Trang jeskyně + Cuc Phuong Národní park)

Vietnam - užitečné informace

Náboženství:
~ Buddhistické: 9.3 %
~ Římsko-katolické: 6.7 %
~ žádné: 81 %
~ jiné: 3 %
Náboženství - Vietnam
Vietnam: vlajkaHlavní město: Hanoj
Rozloha: 331 210 km2
Počet obyvatel: 90 550 000
Měna: dong, VND
Jazyk: Vietnamština
Časová zóna: GMT+7 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +84
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800, WCDMA, UMTS
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: angličtina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: malárie v některých oblastech
Napětí v elektrické síti: 220 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Vietnam

Vietnam - fórum cestovatelů

  Be careful at Halong Bay
Be careful at Halong Bay - there are some printed guides with obsolete maps and it may be complicated to find the port for travels to Halong Bay. It is a little bit out of the city now. If you buy the trip in the city you will probably get it for a very high price - ten times more than at the port. ...

Vietnam - mapa a oblíbené trasy

Vietnam - mapa
Trasa 1: Hanoj (jezero Hoan Kiem + chrám Ngoc Son + Ho Či Minovo mauzoleum + One-Pillar Pagoda + Národní muzeum vietnamské historie) - dnů: 2, Halong Bay (výlet do zálivu na lodi) - dnů: 2, Dalat - město v horách - výlety - turistika - dnů: 4, Ninh Binh - venkov (Tam Coc vodní cesty + Trang jeskyně + Cuc Phuong Národní park) - turistika - dnů: 3, Hoi An - krásné historické město (UNESCO; Staré Město + Japonský Krytý most) - památky - dnů: 2, Hanoj (jezero Hoan Kiem + chrám Ngoc Son + Ho Či Minovo mauzoleum + One-Pillar Pagoda + Národní muzeum vietnamské historie) - dnů: 1
Trasa 2: Ho Či Minovo město - největší město ve Vietnamu (Palác (sjednocení + Válečné muzeum + tunely Cu Chi - jednodenní výlet) - dnů: 2, Vinh Long - město na řece Mekong (Lodní výlety po Mekongu) - dnů: 2, Dalat - město v horách - výlety - turistika - dnů: 3, Nha Trang - přímořské letovisko s Vinpearl (Zábavní park - použijte lanovku) - pobyt u moře - dnů: 3, Hoi An - krásné historické město (UNESCO; Staré Město + Japonský Krytý most) - památky - dnů: 2
Trasa 3: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $7
 • Střední ubytování: $25
 • Drahé ubytování: $100
 • Levné jídlo: $3
 • Střední jídlo: $4
 • Drahé jídlo: $22
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Vietnam na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Vietnam může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Vietnam, Vietnam, Viêt Nam, Vietnam. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Vietnam (vietnamsky Việt Nam), celým názvem Socialistická republika Vietnam (vietnamsky Cộng hòa xã hội chủ nghĩa Việt Nam, česky též Vietnamská socialistická republika, VSR), je stát v jihovýchodní Asii, na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře. Jeho sousedé jsou Kambodža, Čína, Laos. Počet obyvatel dosahuje 86 milionů. Hlavním městem je Hanoj. V zemi vládne komunistická strana, která však dovoluje soukromé podnikání. Oficiálním jazykem je vietnamština. Významnou roli v národním hospodářství hraje zemědělství - zaměstnává 55,6 % ekonomicky aktivního obyvatelstva. Mezi hlavní produkty patří rýže (5. místo na světě v produkci, 1. místo ve vývozu), káva (2. místo na světě v produkci), pepř, ořechy kešu, krevety. Zároveň má na svém území největší světovou zásobu černého uhlí o velikosti 1 240 000 000 tun – dosud téměř netěženou. Zvolna se rozvíjí cestovní ruch - země je bohatá jak na kulturní, tak na přírodní bohatství, na své si přijdou i milovníci sportu. Vietnam patří mezi prioritní země české zahraniční rozvojové spolupráce. České projekty se soustředí na čtyři hlavní sektory: ochrana životního prostředí, sociální ochrana obyvatelstva, rozvoj venkova a zemědělství, boj proti kriminalitě (zejména obchodu s lidmi), ekonomicko průmyslový rozvoj. Při pobřeží se rozkládají úzké nížiny, ve vnitrozemí se pak vypínají hory, které dosahují výšky až přes 3000 m n. m. (Fan Si Pan). Pro Vietnam je charakteristická Červená řeka, což je zároveň nejdelší řeka - protéká zemí v délce 450 km, dále nekonečná rýžová pole a stále zelené tropické lesy. Zemi často ohrožují tajfuny.
Wikipedia

Dobývání Vietnamu Francií začalo v roce 1858 a bylo dokončeno v roce 1884. Země stala součástí Francouzské Indočíny v roce 1887. Vietnam vyhlásil nezávislost po druhé světové válce. Ale ve Francii se řídil Vietnam až do roku 1954 - do porážky od komunistických sil pod Ho Chi Minh. Ženevská smluva z roku 1954 řekla, aby Vietnam byl rozdělen do komunistické Severní a anti-komunistické jižní části. Americká ekonomická a vojenská pomoc směřovala k jihu Vietnamu v 60 letech dvacátého století. To byl pokus podpořit vládu, ale americké ozbrojené síly byly staženy po dohodě v roce 1973. O dva roky později, severní vietnamské síly obsadily jih. Tak se obě části země sešly v zemi pod komunistickou nadvládou. I přes návrat míru, přes další dekádu země zažila jen malý ekonomický růst. Bylo to proto, že tu bylo konzervativní vedení politiky, pronásledování a masový exodus jednotlivců - mnoho z nich úspěšných jižních vietnamských obchodníků - a rostoucí mezinárodní izolace. Nicméně od přijetí "doi moi" (rekonstrukce) politiky v roce 1986, vietnamské orgány se zavázaly k větší ekonomické liberalizaci a nařídily strukturální reformy potřebné k modernizaci hospodářství. Mohou se tak produkovat více konkurenceschopné produkty.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu