Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Vietnam - doprava a jízdní řády

Nabízíme vám přehled, jaké druhy dopravy nabízí Vietnam. A především zde naleznete odkazy na dopravní společnosti, jejich jízdní řády a pravidla přepravy. Může přitom jít o dopravu veřejnou i soukromou, hromadnou (MHD, vlaky, autobusy, lodě) i speciální. Věříme, že vám to pomůže dojet na ta místa, která chcete navštívit.

Vietnam - užitečné informace

Vietnam: vlajka

Vietnam - vlaky

Vietnam - vlaky

Vietnam - autobusy

Vietnam - autobusy

Vietnam - aerolinky

Vietnam - aerolinky

Vietnam - městská doprava

Vietnam - městská doprava
Odkazy na stránky obsahující jízdní řády, rezervace jízdenek a další informace o dopravě vedou na stránky třetích subjektů. Správce tohoto webu nenese zodpovědnost za případné nepřesnosti uvedené na těchto stránkách.

Pronájem auta

Doprava - rychlá nápověda

1) Stránky s jízdními řády daných zemí lze zpravidla přepnout do některého ze světových jazyků. Přepínač je mnohdy zobrazen jako vlajka (např. anglická).
2) Některá slova je určitě vhodné si vyhledat v příslušném překladovém slovníku. Například odjezd, příjezd, stanice, pracovní den, víkend, prázdniny, příplatky, rezervace apod.
3) Ceny dopravy se mohou poměrně rychle měnit. Aktuální ceny jsou zpravidla k dispozici na zde odkazovaných stránkách. Ceny taxi ve většině zemí souvisí jednak s aktuální cenou benzínu, jednak s obecnou cenovou úrovní v dané zemi (a tedy s cenou pracovní síly). Tu najdete na hlavní stránce každé země.
4) Některé odkazované stránky zobrazují informace pouze od jednoho dopravce, jiné kompletní informace o dopravě i dopravních spojeních.
5) Před každou konkrétní cestou se informujte na dostupnost jízdenek. Na některé trasy a v některých obdobích je vodné provádět rezervaci s dostatečným předstihem.
6) Chcete-li levné jízdenky pro levné cestování, pak je mnohdy vhodné kupovat je s předstihem. Toto často platí pro letenky, ale nejen pro ně.

Informace o dopravě

Doprava v každé zemi má své určité zvláštnosti. Vietnam není v tomto hledu žádnou výjimkou. Na levé části této stránky naleznete vybrané odkazy na různé druhy dopravy v této zemi. Přitom jsme vybrali ty, které považujeme za vhodné pro vaše cestování po dané zemi. Některé druhy dopravy mohou přitom nabízet rychlé cestování, jiné třeba zajímavé zážitky (například některé lodě nebo vlaky).

Dosažitelná místa

Za použití veřejné dopravy jsou dostupná tato nejzajímavější místa:
  • Hanoj (jezero Hoan Kiem + chrám Ngoc Son + Ho Či Minovo mauzoleum + One-Pillar Pagoda + Národní muzeum vietnamské historie)
  • Halong Bay (výlet do zálivu na lodi)
  • Hoi An - krásné historické město (UNESCO; Staré Město + Japonský Krytý most)
  • Ho Či Minovo město - největší město ve Vietnamu (Palác (sjednocení + Válečné muzeum + tunely Cu Chi - jednodenní výlet)
  • Nha Trang - přímořské letovisko s Vinpearl (Zábavní park - použijte lanovku)
  • Dalat - město v horách - výlety
  • Sapa - krásné městečko v horách - dobré pro výpravy
  • Vinh Long - město na řece Mekong (Lodní výlety po Mekongu)
  • Ninh Binh - venkov (Tam Coc vodní cesty + Trang jeskyně + Cuc Phuong Národní park)

A samozřejmě také do řady dalších. Z nich vybíráme: Bạc Liêu, Bắc Giang, Buôn Ma Thuột, Đà Lạt, Đồng Hới, Hà Tĩnh, Hạ Long, Hải Dương, Hòa Bình, Hội An, Kon Tum, Lạng Sơn, Lào Cai, Long Xuyên, Móng Cái, Nam Định, Ninh Bình, Nha Trang, Cam Ranh, Phan Rang-Tháp, Pleiku, Rạch Giá, Sóc Trăng, Tam Kỳ, Tân An, Thái Bình, Thanh Hóa, Vĩnh Long, Yên Bái
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu