Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Vietnam - průvodce, knihy, bedekry

Žádný průvodce, jehož objektem zájmu je Vietnam, nemůže pokrýt vše. Přesto vám dobrý průvodce může pomoci v orientaci - ve výběru těch nejlepších míst k vidění i způsobů, jak se k těmto místům dostat. Zde vám nabízíme jak zajímavé knihy, tak odkazy na důležité informace. A další budou postupně přibývat.

Vietnam - užitečné informace

Vietnam: vlajka

Vietnam - průvodce a informace

Knižní průvodce, které by se vám mohly hodit na cestu. Za velmi výhodné ceny, v anglickém jazyce, s možností poslání kamkoli do světa.

Vietnam - další informace na cestu

Na tomto místě vám postupně přinášíme odkazy na další informace, které byste měli před svou cestou vědět.

Vietnam - další knižní průvodce

Nejhezčí výlety

Cíle zájezdů

S organizovanými zájezdy se zde dostanete na řadu míst. Pro lepší orientaci vám zde předkládáme výběr toho nejzajímavějšího, co je zde k vidění.
  • Hanoj (jezero Hoan Kiem + chrám Ngoc Son + Ho Či Minovo mauzoleum + One-Pillar Pagoda + Národní muzeum vietnamské historie)
  • Halong Bay (výlet do zálivu na lodi)
  • Hoi An - krásné historické město (UNESCO; Staré Město + Japonský Krytý most)
  • Ho Či Minovo město - největší město ve Vietnamu (Palác (sjednocení + Válečné muzeum + tunely Cu Chi - jednodenní výlet)
  • Nha Trang - přímořské letovisko s Vinpearl (Zábavní park - použijte lanovku)
  • Dalat - město v horách - výlety
  • Sapa - krásné městečko v horách - dobré pro výpravy
  • Vinh Long - město na řece Mekong (Lodní výlety po Mekongu)
  • Ninh Binh - venkov (Tam Coc vodní cesty + Trang jeskyně + Cuc Phuong Národní park)

Co říkají ostatní

Vietnam (vietnamsky Việt Nam), celým názvem Socialistická republika Vietnam (vietnamsky Cộng hòa xã hội chủ nghĩa Việt Nam, česky též Vietnamská socialistická republika, VSR), je stát v jihovýchodní Asii, na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře. Jeho sousedé jsou Kambodža, Čína, Laos. Počet obyvatel dosahuje 86 milionů. Hlavním městem je Hanoj. V zemi vládne komunistická strana, která však dovoluje soukromé podnikání. Oficiálním jazykem je vietnamština. Významnou roli v národním hospodářství hraje zemědělství - zaměstnává 55,6 % ekonomicky aktivního obyvatelstva. Mezi hlavní produkty patří rýže (5. místo na světě v produkci, 1. místo ve vývozu), káva (2. místo na světě v produkci), pepř, ořechy kešu, krevety. Zároveň má na svém území největší světovou zásobu černého uhlí o velikosti 1 240 000 000 tun – dosud téměř netěženou. Zvolna se rozvíjí cestovní ruch - země je bohatá jak na kulturní, tak na přírodní bohatství, na své si přijdou i milovníci sportu. Vietnam patří mezi prioritní země české zahraniční rozvojové spolupráce. České projekty se soustředí na čtyři hlavní sektory: ochrana životního prostředí, sociální ochrana obyvatelstva, rozvoj venkova a zemědělství, boj proti kriminalitě (zejména obchodu s lidmi), ekonomicko průmyslový rozvoj. Při pobřeží se rozkládají úzké nížiny, ve vnitrozemí se pak vypínají hory, které dosahují výšky až přes 3000 m n. m. (Fan Si Pan). Pro Vietnam je charakteristická Červená řeka, což je zároveň nejdelší řeka - protéká zemí v délce 450 km, dále nekonečná rýžová pole a stále zelené tropické lesy. Zemi často ohrožují tajfuny.
Wikipedia
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu