Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Vietnam - fórum cestovatelů

Vietnam je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Vietnam: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Vietnam - fórum cestovatelů

Vietnam: vlajka
 Vietnam - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Zatím není vložen žádná názor v českém jazyce. Můžete vložit svůj, nebo přepnout na jiný jazyk - například na Angličtinu.

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Vietnam, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Vietnam na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Vietnam může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Vietnam, Vietnam, Viêt Nam, Vietnam. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Vietnam (vietnamsky Việt Nam), celým názvem Socialistická republika Vietnam (vietnamsky Cộng hòa xã hội chủ nghĩa Việt Nam, česky též Vietnamská socialistická republika, VSR), je stát v jihovýchodní Asii, na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře. Jeho sousedé jsou Kambodža, Čína, Laos. Počet obyvatel dosahuje 86 milionů. Hlavním městem je Hanoj. V zemi vládne komunistická strana, která však dovoluje soukromé podnikání. Oficiálním jazykem je vietnamština. Významnou roli v národním hospodářství hraje zemědělství - zaměstnává 55,6 % ekonomicky aktivního obyvatelstva. Mezi hlavní produkty patří rýže (5. místo na světě v produkci, 1. místo ve vývozu), káva (2. místo na světě v produkci), pepř, ořechy kešu, krevety. Zároveň má na svém území největší světovou zásobu černého uhlí o velikosti 1 240 000 000 tun – dosud téměř netěženou. Zvolna se rozvíjí cestovní ruch - země je bohatá jak na kulturní, tak na přírodní bohatství, na své si přijdou i milovníci sportu. Vietnam patří mezi prioritní země české zahraniční rozvojové spolupráce. České projekty se soustředí na čtyři hlavní sektory: ochrana životního prostředí, sociální ochrana obyvatelstva, rozvoj venkova a zemědělství, boj proti kriminalitě (zejména obchodu s lidmi), ekonomicko průmyslový rozvoj. Při pobřeží se rozkládají úzké nížiny, ve vnitrozemí se pak vypínají hory, které dosahují výšky až přes 3000 m n. m. (Fan Si Pan). Pro Vietnam je charakteristická Červená řeka, což je zároveň nejdelší řeka - protéká zemí v délce 450 km, dále nekonečná rýžová pole a stále zelené tropické lesy. Zemi často ohrožují tajfuny.
Wikipedia

Dobývání Vietnamu Francií začalo v roce 1858 a bylo dokončeno v roce 1884. Země stala součástí Francouzské Indočíny v roce 1887. Vietnam vyhlásil nezávislost po druhé světové válce. Ale ve Francii se řídil Vietnam až do roku 1954 - do porážky od komunistických sil pod Ho Chi Minh. Ženevská smluva z roku 1954 řekla, aby Vietnam byl rozdělen do komunistické Severní a anti-komunistické jižní části. Americká ekonomická a vojenská pomoc směřovala k jihu Vietnamu v 60 letech dvacátého století. To byl pokus podpořit vládu, ale americké ozbrojené síly byly staženy po dohodě v roce 1973. O dva roky později, severní vietnamské síly obsadily jih. Tak se obě části země sešly v zemi pod komunistickou nadvládou. I přes návrat míru, přes další dekádu země zažila jen malý ekonomický růst. Bylo to proto, že tu bylo konzervativní vedení politiky, pronásledování a masový exodus jednotlivců - mnoho z nich úspěšných jižních vietnamských obchodníků - a rostoucí mezinárodní izolace. Nicméně od přijetí "doi moi" (rekonstrukce) politiky v roce 1986, vietnamské orgány se zavázaly k větší ekonomické liberalizaci a nařídily strukturální reformy potřebné k modernizaci hospodářství. Mohou se tak produkovat více konkurenceschopné produkty.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu