Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Thajsko - průvodce turisty na dovolenou

Thajsko je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Thajsko je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Thajsko - ta nejhezčí místa k vidění

Thajsko Thajsko je poměrně malou zemí. Přesto je obtížné vybrat ta nejhezčí místa, protože bychom neradi, aby se zapomnělo na ta ostatní. I tak jsme se o to pokusili:
 • Bangkok (chrám Wat Arun + Grand Palace + Ancient City - muzeum pod širým nebem + moderní centrum)
 • Chiang Mai (chrám Wat Phrathat Doi Suthep + sloní tábory + motýlí farmy)
 • ostrov Phuket s krásnými plážemi
 • ostrov Ko Samui s krásnými plážemi
 • historické město Ayuthaya (původně hlavní město)
 • Chiang Rai (brána do oblasti Zlatého trojúhelníku + kmen s dlouhými krky)
 • historické město Suchotai (první hlavní město Thajska)
 • most přes řeku Kwai

Thajsko - užitečné informace

Náboženství:
~ Buddhistické: 94 %
~ Muslimské: 4 %
~ Křesťanské: 1 %
~ neurčené: 1 %
Náboženství - Thajsko
Thajsko: vlajkaHlavní město: Bangkok
Rozloha: 514 000 km2
Počet obyvatel: 66 720 000
Měna: Baht, THB, ฿
Jazyk: Thajština
Časová zóna: GMT+7 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +66
Systém mobilních sítí: CDMA 800, GSM 900/1800/1900
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: angličtina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: malárie v některých oblastech
Napětí v elektrické síti: 220 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Thajsko

Thajsko - fórum cestovatelů

  peněženka na cestách..
Peněženku VŽDY n holém těle- tedy bud na krku+pod prsy lehce něčím přivázanou(aby se nedala odcizit po přestřihnutí šňůrky kolem krku) nebo sportovní super "peněženka" na tělo TATONKA- k dostání v lepších sportovních outdorových prodejnách.U žen- nejjistější kapsička je v podprsence. ...
  penize a doklady
Ahoj lidi , chtěl jsem se zeptat , když cestujete po Thajsku s batohem atd. jak to děláte s penezi a doklady ?...
  Co v Bangkoku
I když někteří turisté tvrdí, že je Bangkoku nejlepší se vyhnout (smog, hluk, spousta lidí), já mám opačnou zkušenost. Zmiňované Ancient City - starobylé město - je super zmenšenina Thajska se stavbami přivezenými z celé země - je to svého druhu skanzen. A některé zajímavé budovy nebyly přivezeny, a...
  
In Princeton Junction, a Chinese dissident faces harassment as part of a disinformation campaign by a billionaire with close ties to Steve Bannon...
  
Anti-communist groups linked to Bannon promoted false information about the new crown in Australia ...

Thajsko - mapa a oblíbené trasy

Thajsko - mapa
Trasa 1: Bangkok (chrám Wat Arun + Grand Palace + Ancient City - muzeum pod širým nebem + moderní centrum) + denní výlet - historické město Ayuthaya (původně hlavní město) + denní výlet - most přes řeku Kwai - dnů: 4, ostrov Phuket s krásnými plážemi - pobyt u moře - dnů: 4, Bangkok (chrám Wat Arun + Grand Palace + Ancient City - muzeum pod širým nebem + moderní centrum)
Trasa 2: Bangkok (chrám Wat Arun + Grand Palace + Ancient City - muzeum pod širým nebem + moderní centrum) - dnů: 1, -> historické město Ayuthaya (původně hlavní město) -> historické město Suchotai (první hlavní město Thajska) -> Chiang Mai (chrám Wat Phrathat Doi Suthep + sloní tábory + motýlí farmy) - turistika - dnů: 5, Chiang Rai (brána do oblasti Zlatého trojúhelníku + kmen s dlouhými krky) - dnů: 3, ostrov Ko Samui s krásnými plážemi - pobyt u moře - dnů: 5, Bangkok (chrám Wat Arun + Grand Palace + Ancient City - muzeum pod širým nebem + moderní centrum)
Trasa 3: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $8
 • Střední ubytování: $30
 • Drahé ubytování: $70
 • Levné jídlo: $3
 • Střední jídlo: $8
 • Drahé jídlo: $25
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Thajsko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Thajsko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Thailand, Thailand, La Thaïlande, Tailandia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Thajské království, zkráceně Thajsko, je stát v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Myanmar, Laos, Kambodža a Malajsie. Hlavním městem je Bangkok. Thajsko patří k častým turistickým cílům. Thajsko bylo v minulosti známo pod názvem Siam, které bylo oficiálním jménem do 11. května 1949. Slovo thai (ไทย) v thajštině znamená „svoboda“. Thajsko neboli Thajské království bylo nezávislé již od roku 1238 a je jedinou zemí v jižní a jihovýchodní Asii, která nebyla nikdy kolonizována, na což jsou Thajci velmi hrdí. Od 24. června 1932 je Thajsko konstituční monarchií a v jejím čele stojí král Bhumiphol Adulyadej. Jedná se o podobný systém jako ve Spojeném království, i když v Thajsku má monarchie větší vliv. Má daleko větší dozorčí úlohu ve státě a předkládá řadu projektů na rozvoj země. Král a jeho rodina jsou národem velmi milováni a bezmezně uctíváni. Král nastoupil na trůn v roce 1946 a je nejdéle vládnoucím panovníkem. Královská moc je regulovaná ústavou a je také podřízena jejím ustanovením. Král zahajuje zasedání parlamentu a jmenuje premiéra a také členy kabinetu. Monarchie má tři správní články. Jedná se o Kabinetní (tajnou) radu, Úřad královského domu a Sekretariát krále. Kabinetní rada vystupuje jako poradce krále a někdy ho i zastupuje, Úřad královského domu spravuje nemovitosti a administrativu, organizuje ceremonie a Sekretariát vykonává administrativní a sekretářské práce. Výkonná moc vlády je podřízena premiérovi, který je volen parlamentem, jenž se skládá z dolní (360 křesel) a horní (270 křesel) sněmovny. Ústava zřizuje dvoukomorové Národní shromáždění, které je složeno ze Senátu a Parlamentu. Členi jsou voleni lidovým hlasováním na 4 roky.
Wikipedia

Sjednocené Thajské království vzniklo v polovině 14. století. Do roku 1939 bylo známo pod názvem Siam. Thajsko je jedinou zemí jihovýchodní Asie, která nikdy nebyla pod evropskou nadvládou. Nekrvavá revoluce v roce 1932 vedla ke vzniku konstituční monarchie. Ve Druhé světové válce bylo spojencem Japonska, po válce USA. Na jihu země čelí Thajsko násilí ze strany malajsko-muslimských separatistů.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu