Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Thajsko - fórum cestovatelů

Thajsko je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Thajsko: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Thajsko - fórum cestovatelů

Thajsko: vlajka
 Thajsko - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
peněženka na cestách..
Peněženku VŽDY n holém těle- tedy bud na krku+pod prsy lehce něčím přivázanou(aby se nedala odcizit po přestřihnutí šňůrky kolem krku) nebo sportovní super "peněženka" na tělo TATONKA- k dostání v lepších sportovních outdorových prodejnách.U žen- nejjistější kapsička je v podprsence.
autor: Jarka | vloženo: 14. 12. 2015, 03:26:39 | odpověz 
penize a doklady
Ahoj lidi , chtěl jsem se zeptat , když cestujete po Thajsku s batohem atd. jak to děláte s penezi a doklady ?
autor: Bobánek | vloženo: 09. 11. 2013, 16:34:02 | odpověz 
Co v Bangkoku
I když někteří turisté tvrdí, že je Bangkoku nejlepší se vyhnout (smog, hluk, spousta lidí), já mám opačnou zkušenost. Zmiňované Ancient City - starobylé město - je super zmenšenina Thajska se stavbami přivezenými z celé země - je to svého druhu skanzen. A některé zajímavé budovy nebyly přivezeny, ale byly tu postaveny jejich (třeba zmenšené) kopie - do kterých můžete vejít a dosyta si je prohlédnout. Další věcí, která u hlavního města stojí za vidění, je určitě plovoucí trh (je dobré tam vyrazit ráno) a koneckonců ani hlavní trh ve městě není špatný (hodně živý, hlučný, prostě asijský).
autor: Petr | vloženo: 21. 06. 2008, 00:11:48 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Thajsko, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Thajsko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Thajsko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Thailand, Thailand, La Thaïlande, Tailandia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Thajské království, zkráceně Thajsko, je stát v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Myanmar, Laos, Kambodža a Malajsie. Hlavním městem je Bangkok. Thajsko patří k častým turistickým cílům. Thajsko bylo v minulosti známo pod názvem Siam, které bylo oficiálním jménem do 11. května 1949. Slovo thai (ไทย) v thajštině znamená „svoboda“. Thajsko neboli Thajské království bylo nezávislé již od roku 1238 a je jedinou zemí v jižní a jihovýchodní Asii, která nebyla nikdy kolonizována, na což jsou Thajci velmi hrdí. Od 24. června 1932 je Thajsko konstituční monarchií a v jejím čele stojí král Bhumiphol Adulyadej. Jedná se o podobný systém jako ve Spojeném království, i když v Thajsku má monarchie větší vliv. Má daleko větší dozorčí úlohu ve státě a předkládá řadu projektů na rozvoj země. Král a jeho rodina jsou národem velmi milováni a bezmezně uctíváni. Král nastoupil na trůn v roce 1946 a je nejdéle vládnoucím panovníkem. Královská moc je regulovaná ústavou a je také podřízena jejím ustanovením. Král zahajuje zasedání parlamentu a jmenuje premiéra a také členy kabinetu. Monarchie má tři správní články. Jedná se o Kabinetní (tajnou) radu, Úřad královského domu a Sekretariát krále. Kabinetní rada vystupuje jako poradce krále a někdy ho i zastupuje, Úřad královského domu spravuje nemovitosti a administrativu, organizuje ceremonie a Sekretariát vykonává administrativní a sekretářské práce. Výkonná moc vlády je podřízena premiérovi, který je volen parlamentem, jenž se skládá z dolní (360 křesel) a horní (270 křesel) sněmovny. Ústava zřizuje dvoukomorové Národní shromáždění, které je složeno ze Senátu a Parlamentu. Členi jsou voleni lidovým hlasováním na 4 roky.
Wikipedia

Sjednocené Thajské království vzniklo v polovině 14. století. Do roku 1939 bylo známo pod názvem Siam. Thajsko je jedinou zemí jihovýchodní Asie, která nikdy nebyla pod evropskou nadvládou. Nekrvavá revoluce v roce 1932 vedla ke vzniku konstituční monarchie. Ve Druhé světové válce bylo spojencem Japonska, po válce USA. Na jihu země čelí Thajsko násilí ze strany malajsko-muslimských separatistů.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu