Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Thajsko - doprava a jízdní řády

Nabízíme vám přehled, jaké druhy dopravy nabízí Thajsko. A především zde naleznete odkazy na dopravní společnosti, jejich jízdní řády a pravidla přepravy. Může přitom jít o dopravu veřejnou i soukromou, hromadnou (MHD, vlaky, autobusy, lodě) i speciální. Věříme, že vám to pomůže dojet na ta místa, která chcete navštívit.

Thajsko - užitečné informace

Thajsko: vlajka

Thajsko - vlaky

Thajsko - vlaky

Thajsko - autobusy

Thajsko - autobusy

Thajsko - lodě

Thajsko - lodě

Thajsko - aerolinky

Thajsko - aerolinky

Thajsko - městská doprava

Thajsko - městská doprava
Odkazy na stránky obsahující jízdní řády, rezervace jízdenek a další informace o dopravě vedou na stránky třetích subjektů. Správce tohoto webu nenese zodpovědnost za případné nepřesnosti uvedené na těchto stránkách.

Pronájem auta

Doprava - rychlá nápověda

1) Stránky s jízdními řády daných zemí lze zpravidla přepnout do některého ze světových jazyků. Přepínač je mnohdy zobrazen jako vlajka (např. anglická).
2) Některá slova je určitě vhodné si vyhledat v příslušném překladovém slovníku. Například odjezd, příjezd, stanice, pracovní den, víkend, prázdniny, příplatky, rezervace apod.
3) Ceny dopravy se mohou poměrně rychle měnit. Aktuální ceny jsou zpravidla k dispozici na zde odkazovaných stránkách. Ceny taxi ve většině zemí souvisí jednak s aktuální cenou benzínu, jednak s obecnou cenovou úrovní v dané zemi (a tedy s cenou pracovní síly). Tu najdete na hlavní stránce každé země.
4) Některé odkazované stránky zobrazují informace pouze od jednoho dopravce, jiné kompletní informace o dopravě i dopravních spojeních.
5) Před každou konkrétní cestou se informujte na dostupnost jízdenek. Na některé trasy a v některých obdobích je vodné provádět rezervaci s dostatečným předstihem.
6) Chcete-li levné jízdenky pro levné cestování, pak je mnohdy vhodné kupovat je s předstihem. Toto často platí pro letenky, ale nejen pro ně.

Informace o dopravě

Doprava v každé zemi má své určité zvláštnosti. Thajsko není v tomto hledu žádnou výjimkou. Na levé části této stránky naleznete vybrané odkazy na různé druhy dopravy v této zemi. Přitom jsme vybrali ty, které považujeme za vhodné pro vaše cestování po dané zemi. Některé druhy dopravy mohou přitom nabízet rychlé cestování, jiné třeba zajímavé zážitky (například některé lodě nebo vlaky).

Dosažitelná místa

Za použití veřejné dopravy jsou dostupná tato nejzajímavější místa:
  • Bangkok (chrám Wat Arun + Grand Palace + Ancient City - muzeum pod širým nebem + moderní centrum)
  • Chiang Mai (chrám Wat Phrathat Doi Suthep + sloní tábory + motýlí farmy)
  • ostrov Phuket s krásnými plážemi
  • ostrov Ko Samui s krásnými plážemi
  • historické město Ayuthaya (původně hlavní město)
  • Chiang Rai (brána do oblasti Zlatého trojúhelníku + kmen s dlouhými krky)
  • historické město Suchotai (první hlavní město Thajska)
  • most přes řeku Kwai

A samozřejmě také do řady dalších. Z nich vybíráme: Ancient City, Auttaradit, Ayutthaya, Ban Chiang, Burirum, Hat Yai, Chainat, Chanthaburi, Chiang Mai, Chiangrai, Chumphon, Kalasin, Kanchanaburi, Khon Kaen, Ko Chang, Krabi, Kwai, Lampang, Lamphun, Lamphun, Loei, Lopburi, Mae Hong Son, Mukdahan, Nakhon Phanom, Nakhon Ratchasima, Nan, Nong Khai, Nonthaburi, Pathum, Phattalung, Phayao, Phitsanu Lok, Phrae, Phuket, Prachinburi, Prachuap Khilikhan, Pretchaburi, Ranong, Roi Et, Sakon Nakhon, Samsip, Samut Prakarn, Samut Sakhon, Saraburi, Sisaket, Sukhotai, Surin, Tak, Trat, Ubon Ratchathani, Udon Thani, Viang Chan, Yasothon, Yasothon
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu