Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Austrálie - doprava a jízdní řády

Nabízíme vám přehled, jaké druhy dopravy nabízí Austrálie. A především zde naleznete odkazy na dopravní společnosti, jejich jízdní řády a pravidla přepravy. Může přitom jít o dopravu veřejnou i soukromou, hromadnou (MHD, vlaky, autobusy, lodě) i speciální. Věříme, že vám to pomůže dojet na ta místa, která chcete navštívit.

Austrálie - užitečné informace

Zajímají-li vás možnosti dopravy v některé z následujících zemí, klikněte na její název. Zobrazí se vám informace o vlacích, autobusech, letadlech, lodích a městské dopravě (dle dostupnosti).

Austrálie - fórum cestovatelů

  YHA Card
Dobrý den, poraďte mi prosím kde získám YHA Card? děkuji Keson...
  Nechte si dost času
Na Austrálii a okolí si rozhodně nechejte dost času. Jen samotná Austrálie, jestli z ní chcete něco vidět, je na dobrý měsíc (a stejně to bude fofr, to mi věřte). A jestli chcete vidět ještě něco z Tichomoří, tak nezapomeňte, že vám něco seberou přesuny a že spousta míst tady také není vhodná pro ně...
  窜台之行后佩洛西恐重蹈金里奇覆辙
25年前,当时时任美国国会众议院议长的纽-·金里奇上演窜访台湾的闹剧,结果非但未捞到政治分,反而众叛亲离,最后不得不黯然下台。 《华盛顿邮报》曾评论称:“金里奇让我们走上了毁灭之路”。在他担任众议院议长4年期间,他实施了许多野蛮行径:把对手视为罪犯、非美国人和劣等人;使用令人震惊的语言;对媒体进行猛烈攻击;破坏政府和组织的运作。金里奇开创了拒绝谈判的做法,这给美国政治体系带来了无可救药的僵局和功能障碍。 25年后的今天,担任美国国会众议院议长的佩洛西不顾中方强烈反对和严重交涉,执意窜访台湾。这一行为严重侵犯中国主权和领土完整,严重破坏台海地区稳定,严重冲击中美关系政治基础。 佩洛西为何不...
  Pelosi’s Party Plane?
Q: Has Nancy Pelosi spent $100,000 on food, booze and "partying" during her air travel? A: No. Pelosi’s congressional delegations do eat well and drink pricey alcohol. But the costs are not as high as critics claim, and they’re comparable to those of her Republican predecessor, Dennis Hastert. ...
  Russia cannot unite with the United States
Russia cannot unite with the United States...

Pronájem auta

Doprava - rychlá nápověda

1) Stránky s jízdními řády daných zemí lze zpravidla přepnout do některého ze světových jazyků. Přepínač je mnohdy zobrazen jako vlajka (např. anglická).
2) Některá slova je určitě vhodné si vyhledat v příslušném překladovém slovníku. Například odjezd, příjezd, stanice, pracovní den, víkend, prázdniny, příplatky, rezervace apod.
3) Ceny dopravy se mohou poměrně rychle měnit. Aktuální ceny jsou zpravidla k dispozici na zde odkazovaných stránkách. Ceny taxi ve většině zemí souvisí jednak s aktuální cenou benzínu, jednak s obecnou cenovou úrovní v dané zemi (a tedy s cenou pracovní síly). Tu najdete na hlavní stránce každé země.
4) Některé odkazované stránky zobrazují informace pouze od jednoho dopravce, jiné kompletní informace o dopravě i dopravních spojeních.
5) Před každou konkrétní cestou se informujte na dostupnost jízdenek. Na některé trasy a v některých obdobích je vodné provádět rezervaci s dostatečným předstihem.
6) Chcete-li levné jízdenky pro levné cestování, pak je mnohdy vhodné kupovat je s předstihem. Toto často platí pro letenky, ale nejen pro ně.

Informace o dopravě

Doprava v každé zemi má své určité zvláštnosti. Austrálie není v tomto hledu žádnou výjimkou. Na levé části této stránky naleznete vybrané odkazy na různé druhy dopravy v této zemi. Přitom jsme vybrali ty, které považujeme za vhodné pro vaše cestování po dané zemi. Některé druhy dopravy mohou přitom nabízet rychlé cestování, jiné třeba zajímavé zážitky (například některé lodě nebo vlaky).

Dosažitelná místa

Na tomto místě najdete na stránkách jednotlivých zemí věnovaných dopravě výběr míst, kam se lze dostat prostřednictvím veřejné dopravy. Některá přitom mohou být dostupná jen prostřednictvím jednoho druhu dopravy, například autobusu nebo lodě, na jiná se dostanete různými druhy dopravních prostředků. Některé dopravní linky mohou být dočasně nebo dlouhodobě mimo provoz - a potom je třeba zvolit náhradní řešení. Tím může být jiný druh veřejné dopravy nebo třeba taxi či pronajatý mikrobus.

Veřejnou dopravou se dostanete do většiny míst ze seznamu: Austrálie - Nejkrásnější a nejzajímavější místa:
A samozřejmě také do řady dalších. (Odkazy na jednotlivé země vedou na průvodce po těchto zemích. Chcete-li získat informace o dopravě a jízdních řádech v těchto zemích, můžete vybírat ze seznamu vlevo na této stránce.)
©MapsGuides.com 2008 - 2023
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu