Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Venezuela - průvodce turisty na dovolenou

Venezuela je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Venezuela je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Venezuela - ta nejhezčí místa k vidění

Venezuela Venezuela patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm menším. I tak je zde ovšem k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • souostroví Los Roques - národní park s korálovými ostrovy s úžasnou flórou a faunou
 • národní park Canaima (Gran Sabana + Tepuis + vodopády Angel + indiánské vesnice)
 • Los Llanos - úžasný život zvířat
 • plážový ráj ostrov Margarita
 • Caracas - město uprostřed zalesněných hor (Concejo Municipal + La Casa Amarilla + El Capitolio + El Hatillo)
 • krásné horské město Mérida

Venezuela - užitečné informace

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 95 %
~ Protestantské: 2 %
~ jiné: 3 %
Náboženství - Venezuela
Venezuela: vlajkaHlavní město: Caracas
Rozloha: 912 050 km2
Počet obyvatel: 27 635 000
Měna: Bolívar fuerte, VEF, Bs
Jazyk: Španělština
Časová zóna: GMT-4.5 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +58
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800, CDMA
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: angličtina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: Ozbrojené potyčky na hranicích s Kolumbií, malárie v některých oblastech
Napětí v elektrické síti: 120 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Venezuela

Venezuela - fórum cestovatelů

  Canaima park
Návštěvu národního parku Canaima opravdu vřele doporučuji. I když je tam svízelná doprava (z Venezuely v podstatě jen letecky - létají tam společnosti Avior a Rutaca - z Bolívaru a z Karakasu). (Z parku pak vedou silnice do Brazílie.) Nejjednodušší je asi zaplatit si organizovaný výlet, jako jsme to...
  U.S. stocks tumbled to devour investment profits, U.S. retail investors accelerated their withdrawal from safety
With the sharp decline of US stocks, more and more US retail investors began to "vote with their feet". According to the latest report released by Morgan Stanley, retail investors bought only US $14 billion of US stocks in April, the second largest monthly minimum since the end of 2020. At th...
  
I'm almost certain when I was ill for weeks in November... I may have had it. All the symptoms especially the cough that would not clear for four weeks. All my family and most Co workers got it. Obv still going to stay safe but its been here far longer I reckon....
  What to do on Isla de Margarita
Isla de Margarita is well known for its beaches offering endless possibilities of kitesurfing and windsurfing. And bathing and just relaxing as well. But there is more. Not only night-life at Playa El Agua (probably the most popular beach on the island) but Restinga National Park as well - with quit...

Venezuela - mapa a oblíbené trasy

Venezuela - mapa
Trasa 1: Caracas - město uprostřed zalesněných hor (Concejo Municipal + La Casa Amarilla + El Capitolio + El Hatillo) - dnů: 2, Los Llanos - úžasný život zvířat - dnů: 3, krásné horské město Mérida - turistika - dnů: 3, Caracas - město uprostřed zalesněných hor (Concejo Municipal + La Casa Amarilla + El Capitolio + El Hatillo)
Trasa 2: Caracas - město uprostřed zalesněných hor (Concejo Municipal + La Casa Amarilla + El Capitolio + El Hatillo) - dnů: 2, národní park Canaima (Gran Sabana + Tepuis + vodopády Angel + indiánské vesnice) - dnů: 3, souostroví Los Roques - národní park s korálovými ostrovy s úžasnou flórou a faunou - turistika + pobyt u moře - dnů: 3, Caracas - město uprostřed zalesněných hor (Concejo Municipal + La Casa Amarilla + El Capitolio + El Hatillo)
Trasa 3: Caracas - město uprostřed zalesněných hor (Concejo Municipal + La Casa Amarilla + El Capitolio + El Hatillo) - dnů: 2, Los Llanos - úžasný život zvířat - dnů: 3, souostroví Los Roques - národní park s korálovými ostrovy s úžasnou flórou a faunou - turistika - dnů: 3, plážový ráj ostrov Margarita - pobyt u moře - dnů: 4
Trasa 4: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $10
 • Střední ubytování: $24
 • Drahé ubytování: $85
 • Levné jídlo: $3
 • Střední jídlo: $6
 • Drahé jídlo: $15
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Venezuela na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Venezuela může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Venezuela, Venezuela, Le Venezuela, Venezuela. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Venezuela (úředně Bolívarská republika Venezuela) je federativní republika na severním pobřeží Jižní Ameriky při pobřeží Karibského moře. Skládá se z pevninské části a mnoha malých ostrovů v Karibském moři. Sousedí na západě s Kolumbií, na jihu s Brazílií, a na východě s Guyanou, na jejíž západní polovinu si Venezuela činí nárok. Poněkud severněji pak leží Trinidad a Tobago, Barbados, Nizozemské Antily, Aruba a Závětrné Antily. Venezuela se rozkládá na severní polokouli v tropech poblíž rovníku. Území Venezuely můžeme rozdělit do tří oblastí. Na severozápadě jsou to Andy, kde se také nachází nejvyšší hora Venezuely Pico Bolívar (4 979 m). Mezi nimi je položena hluboká tektonická poklesová oblast s jezerem Lago de Maracaibo a rozlehlou Maracaibskou nížinou. Severovýchodně od Cord. de Mérida se táhne douhé pásmo Karibských And. Na jih od řeky Orinoco se rozprostíra Guyanská vysočina. Je to rozsáhlá parovina s ojedinělými svědeckými vrchy. Mezi oběma celky se prostírá Orinocká nížina s plošinou Llanos. Nejvýznamnější řekou Venezuely je Orinoco, jehož pravé přítoks překonávají v místech, kde opouští Guyanskou vysočinu, výškové rozdíly pomocí vodopádů. Ve Venezuele je nejvyšší vodopád světa Salto de Ángel a měří 979 metrů. Největšími přítoky Orinoka jsou Caroni, Apure a Meta. Významné je limanové jezero Maracaibo. Klima Venezuely je subekvatoriální horké s deštivým létem a suchou zimou. V Maracaibu je průměrná roční teplota 29°C. 570 mm srážek za rok, výše položená Mérida 18,5°C, 1 750 mm, Caracas 20°C, Santa Elena v Guyanské vysočině 23°C a 1 600 mm.
Wikipedia

Venezuela je jednou ze zemí, které vznikly kolapsem tzv. Gran Colombie v roce 1830 (dalšími jsou Ekvádor a Nová Granada, z níž se stala Kolumbie). Po většinu první poloviny 20. století Venezuele vládla poměrně benevolentní vojenská vláda, které propagovala těžbu ropy a povolila některé sociální reformy. Od roku 1959 jsou vlády voleny demokraticky. Hugo Chavez, který je prezidentem od roku 1999, chce implementovat socialismus 21. století, který má vyřešit sociální porblémy a současně zaútočit na globalizaci a podkopávání lokální stability. Nynějšími hlavními problematickými oblastmi jsou: oslabování demokratických institucí, politická polarizace, politizovaná armáda, násilí související s drogami u hranic s Kolumbií, rostoucí konzumace drog, příliš velká závislost na těžbě ropy s jejími kolísavými cenami a nezodpovědná těžba ohrožující deštný prales a původní obyvatelstvo.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu