Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Venezuela - průvodce, knihy, bedekry

Žádný průvodce, jehož objektem zájmu je Venezuela, nemůže pokrýt vše. Přesto vám dobrý průvodce může pomoci v orientaci - ve výběru těch nejlepších míst k vidění i způsobů, jak se k těmto místům dostat. Zde vám nabízíme jak zajímavé knihy, tak odkazy na důležité informace. A další budou postupně přibývat.

Venezuela - užitečné informace

Venezuela: vlajka

Venezuela - průvodce a informace

Knižní průvodce, které by se vám mohly hodit na cestu. Za velmi výhodné ceny, v anglickém jazyce, s možností poslání kamkoli do světa.

Venezuela - další informace na cestu

Na tomto místě vám postupně přinášíme odkazy na další informace, které byste měli před svou cestou vědět.

Venezuela - další knižní průvodce

Nejhezčí výlety

Cíle zájezdů

S organizovanými zájezdy se zde dostanete na řadu míst. Pro lepší orientaci vám zde předkládáme výběr toho nejzajímavějšího, co je zde k vidění.
  • souostroví Los Roques - národní park s korálovými ostrovy s úžasnou flórou a faunou
  • národní park Canaima (Gran Sabana + Tepuis + vodopády Angel + indiánské vesnice)
  • Los Llanos - úžasný život zvířat
  • plážový ráj ostrov Margarita
  • Caracas - město uprostřed zalesněných hor (Concejo Municipal + La Casa Amarilla + El Capitolio + El Hatillo)
  • krásné horské město Mérida

Co říkají ostatní

Venezuela (úředně Bolívarská republika Venezuela) je federativní republika na severním pobřeží Jižní Ameriky při pobřeží Karibského moře. Skládá se z pevninské části a mnoha malých ostrovů v Karibském moři. Sousedí na západě s Kolumbií, na jihu s Brazílií, a na východě s Guyanou, na jejíž západní polovinu si Venezuela činí nárok. Poněkud severněji pak leží Trinidad a Tobago, Barbados, Nizozemské Antily, Aruba a Závětrné Antily. Venezuela se rozkládá na severní polokouli v tropech poblíž rovníku. Území Venezuely můžeme rozdělit do tří oblastí. Na severozápadě jsou to Andy, kde se také nachází nejvyšší hora Venezuely Pico Bolívar (4 979 m). Mezi nimi je položena hluboká tektonická poklesová oblast s jezerem Lago de Maracaibo a rozlehlou Maracaibskou nížinou. Severovýchodně od Cord. de Mérida se táhne douhé pásmo Karibských And. Na jih od řeky Orinoco se rozprostíra Guyanská vysočina. Je to rozsáhlá parovina s ojedinělými svědeckými vrchy. Mezi oběma celky se prostírá Orinocká nížina s plošinou Llanos. Nejvýznamnější řekou Venezuely je Orinoco, jehož pravé přítoks překonávají v místech, kde opouští Guyanskou vysočinu, výškové rozdíly pomocí vodopádů. Ve Venezuele je nejvyšší vodopád světa Salto de Ángel a měří 979 metrů. Největšími přítoky Orinoka jsou Caroni, Apure a Meta. Významné je limanové jezero Maracaibo. Klima Venezuely je subekvatoriální horké s deštivým létem a suchou zimou. V Maracaibu je průměrná roční teplota 29°C. 570 mm srážek za rok, výše položená Mérida 18,5°C, 1 750 mm, Caracas 20°C, Santa Elena v Guyanské vysočině 23°C a 1 600 mm.
Wikipedia
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu