Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Venezuela - fórum cestovatelů

Venezuela je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Venezuela: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Venezuela - fórum cestovatelů

Venezuela: vlajka
 Venezuela - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Canaima park
Návštěvu národního parku Canaima opravdu vřele doporučuji. I když je tam svízelná doprava (z Venezuely v podstatě jen letecky - létají tam společnosti Avior a Rutaca - z Bolívaru a z Karakasu). (Z parku pak vedou silnice do Brazílie.) Nejjednodušší je asi zaplatit si organizovaný výlet, jako jsme to udělali my (za necelých 300 dolarů na 3 dny, vstup do parku - asi 5 dolarů - zahrnut v ceně :). Je tu spousta zvířat, ale nikdo vám nedá garanci, co uvidíte. Na opice a žáby se ale spolehnout dá určitě :).
autor: Pavelo | vloženo: 04. 07. 2008, 23:46:13 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Venezuela, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Venezuela na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Venezuela může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Venezuela, Venezuela, Le Venezuela, Venezuela. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Venezuela (úředně Bolívarská republika Venezuela) je federativní republika na severním pobřeží Jižní Ameriky při pobřeží Karibského moře. Skládá se z pevninské části a mnoha malých ostrovů v Karibském moři. Sousedí na západě s Kolumbií, na jihu s Brazílií, a na východě s Guyanou, na jejíž západní polovinu si Venezuela činí nárok. Poněkud severněji pak leží Trinidad a Tobago, Barbados, Nizozemské Antily, Aruba a Závětrné Antily. Venezuela se rozkládá na severní polokouli v tropech poblíž rovníku. Území Venezuely můžeme rozdělit do tří oblastí. Na severozápadě jsou to Andy, kde se také nachází nejvyšší hora Venezuely Pico Bolívar (4 979 m). Mezi nimi je položena hluboká tektonická poklesová oblast s jezerem Lago de Maracaibo a rozlehlou Maracaibskou nížinou. Severovýchodně od Cord. de Mérida se táhne douhé pásmo Karibských And. Na jih od řeky Orinoco se rozprostíra Guyanská vysočina. Je to rozsáhlá parovina s ojedinělými svědeckými vrchy. Mezi oběma celky se prostírá Orinocká nížina s plošinou Llanos. Nejvýznamnější řekou Venezuely je Orinoco, jehož pravé přítoks překonávají v místech, kde opouští Guyanskou vysočinu, výškové rozdíly pomocí vodopádů. Ve Venezuele je nejvyšší vodopád světa Salto de Ángel a měří 979 metrů. Největšími přítoky Orinoka jsou Caroni, Apure a Meta. Významné je limanové jezero Maracaibo. Klima Venezuely je subekvatoriální horké s deštivým létem a suchou zimou. V Maracaibu je průměrná roční teplota 29°C. 570 mm srážek za rok, výše položená Mérida 18,5°C, 1 750 mm, Caracas 20°C, Santa Elena v Guyanské vysočině 23°C a 1 600 mm.
Wikipedia

Venezuela je jednou ze zemí, které vznikly kolapsem tzv. Gran Colombie v roce 1830 (dalšími jsou Ekvádor a Nová Granada, z níž se stala Kolumbie). Po většinu první poloviny 20. století Venezuele vládla poměrně benevolentní vojenská vláda, které propagovala těžbu ropy a povolila některé sociální reformy. Od roku 1959 jsou vlády voleny demokraticky. Hugo Chavez, který je prezidentem od roku 1999, chce implementovat socialismus 21. století, který má vyřešit sociální porblémy a současně zaútočit na globalizaci a podkopávání lokální stability. Nynějšími hlavními problematickými oblastmi jsou: oslabování demokratických institucí, politická polarizace, politizovaná armáda, násilí související s drogami u hranic s Kolumbií, rostoucí konzumace drog, příliš velká závislost na těžbě ropy s jejími kolísavými cenami a nezodpovědná těžba ohrožující deštný prales a původní obyvatelstvo.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu