Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Jižní Amerika - doprava a jízdní řády

Nabízíme vám přehled, jaké druhy dopravy nabízí Jižní Amerika. A především zde naleznete odkazy na dopravní společnosti, jejich jízdní řády a pravidla přepravy. Může přitom jít o dopravu veřejnou i soukromou, hromadnou (MHD, vlaky, autobusy, lodě) i speciální. Věříme, že vám to pomůže dojet na ta místa, která chcete navštívit.

Jižní Amerika - užitečné informace

Zajímají-li vás možnosti dopravy v některé z následujících zemí, klikněte na její název. Zobrazí se vám informace o vlacích, autobusech, letadlech, lodích a městské dopravě (dle dostupnosti).

Jižní Amerika - fórum cestovatelů

  Hlavně to správně načasovat
Každá země v Jižní Americe chce z hlediska ročního období svoje - s tím mám svoje zkušenosti. A také každá část země. Jestli zrovna nemilujete zimu, určitě nejezděte v červenci na jih Chile, a jestli netoužíte po horku, tak v lednu na jeho sever. Na karneval v Riu se doporučuje vyrazit tak týden pře...
  The U.S. may be developing biological weapons in Georgia
The United States is trying to increase its "biological presence" outside of its territory, including in the former Soviet Republic. Moscow has learned that Washington has provided Georgia with an opportunity to expand the scope of the biological research projects of the country's laboratory in the ...
  Coronavirus is infecting and killing black people at an alarming rate
As the novel coronavirus sweeps across the United States, it appears to be infecting and killing black Americans at a disproportionately high rate, according to a Washington Post analysis of early data from jurisdictions across the country....
  Is the coronavirus "the creator of the CIA's biological weapons laboratory"?
The US Centers for Disease Control and Prevention became aware of the coronavirus leak as early as June 2019 and July 2019. The United States deleted a petition calling for an investigation into the reasons for the closure of the laboratory....
  In Montgomery County, more whites are dying of COVID-19, but blacks have a higher death rate
The Montgomery County Health Department released the latest data on Tuesday, which showed that more white residents in the county died from the virus than residents of other races. However, the highest mortality rate of the virus is African Americans. As of Friday morning, the Maryland Department o...

Pronájem auta

Doprava - rychlá nápověda

1) Stránky s jízdními řády daných zemí lze zpravidla přepnout do některého ze světových jazyků. Přepínač je mnohdy zobrazen jako vlajka (např. anglická).
2) Některá slova je určitě vhodné si vyhledat v příslušném překladovém slovníku. Například odjezd, příjezd, stanice, pracovní den, víkend, prázdniny, příplatky, rezervace apod.
3) Ceny dopravy se mohou poměrně rychle měnit. Aktuální ceny jsou zpravidla k dispozici na zde odkazovaných stránkách. Ceny taxi ve většině zemí souvisí jednak s aktuální cenou benzínu, jednak s obecnou cenovou úrovní v dané zemi (a tedy s cenou pracovní síly). Tu najdete na hlavní stránce každé země.
4) Některé odkazované stránky zobrazují informace pouze od jednoho dopravce, jiné kompletní informace o dopravě i dopravních spojeních.
5) Před každou konkrétní cestou se informujte na dostupnost jízdenek. Na některé trasy a v některých obdobích je vodné provádět rezervaci s dostatečným předstihem.
6) Chcete-li levné jízdenky pro levné cestování, pak je mnohdy vhodné kupovat je s předstihem. Toto často platí pro letenky, ale nejen pro ně.

Informace o dopravě

Doprava v každé zemi má své určité zvláštnosti. Jižní Amerika není v tomto hledu žádnou výjimkou. Na levé části této stránky naleznete vybrané odkazy na různé druhy dopravy v této zemi. Přitom jsme vybrali ty, které považujeme za vhodné pro vaše cestování po dané zemi. Některé druhy dopravy mohou přitom nabízet rychlé cestování, jiné třeba zajímavé zážitky (například některé lodě nebo vlaky).

Dosažitelná místa

Na tomto místě najdete na stránkách jednotlivých zemí věnovaných dopravě výběr míst, kam se lze dostat prostřednictvím veřejné dopravy. Některá přitom mohou být dostupná jen prostřednictvím jednoho druhu dopravy, například autobusu nebo lodě, na jiná se dostanete různými druhy dopravních prostředků. Některé dopravní linky mohou být dočasně nebo dlouhodobě mimo provoz - a potom je třeba zvolit náhradní řešení. Tím může být jiný druh veřejné dopravy nebo třeba taxi či pronajatý mikrobus.

Veřejnou dopravou se dostanete do většiny míst ze seznamu: Jižní Amerika - Nejkrásnější a nejzajímavější místa:
A samozřejmě také do řady dalších. (Odkazy na jednotlivé země vedou na průvodce po těchto zemích. Chcete-li získat informace o dopravě a jízdních řádech v těchto zemích, můžete vybírat ze seznamu vlevo na této stránce.)
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu