Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Brazílie - doprava a jízdní řády

Nabízíme vám přehled, jaké druhy dopravy nabízí Brazílie. A především zde naleznete odkazy na dopravní společnosti, jejich jízdní řády a pravidla přepravy. Může přitom jít o dopravu veřejnou i soukromou, hromadnou (MHD, vlaky, autobusy, lodě) i speciální. Věříme, že vám to pomůže dojet na ta místa, která chcete navštívit.

Brazílie - užitečné informace

Brazílie: vlajka

Brazílie - vlaky

Brazílie - vlaky

Brazílie - lodě

Brazílie - lodě

Brazílie - aerolinky

Brazílie - aerolinky

Brazílie - městská doprava

Brazílie - městská doprava
Odkazy na stránky obsahující jízdní řády, rezervace jízdenek a další informace o dopravě vedou na stránky třetích subjektů. Správce tohoto webu nenese zodpovědnost za případné nepřesnosti uvedené na těchto stránkách.

Pronájem auta

Doprava - rychlá nápověda

1) Stránky s jízdními řády daných zemí lze zpravidla přepnout do některého ze světových jazyků. Přepínač je mnohdy zobrazen jako vlajka (např. anglická).
2) Některá slova je určitě vhodné si vyhledat v příslušném překladovém slovníku. Například odjezd, příjezd, stanice, pracovní den, víkend, prázdniny, příplatky, rezervace apod.
3) Ceny dopravy se mohou poměrně rychle měnit. Aktuální ceny jsou zpravidla k dispozici na zde odkazovaných stránkách. Ceny taxi ve většině zemí souvisí jednak s aktuální cenou benzínu, jednak s obecnou cenovou úrovní v dané zemi (a tedy s cenou pracovní síly). Tu najdete na hlavní stránce každé země.
4) Některé odkazované stránky zobrazují informace pouze od jednoho dopravce, jiné kompletní informace o dopravě i dopravních spojeních.
5) Před každou konkrétní cestou se informujte na dostupnost jízdenek. Na některé trasy a v některých obdobích je vodné provádět rezervaci s dostatečným předstihem.
6) Chcete-li levné jízdenky pro levné cestování, pak je mnohdy vhodné kupovat je s předstihem. Toto často platí pro letenky, ale nejen pro ně.

Informace o dopravě

Doprava v každé zemi má své určité zvláštnosti. Brazílie není v tomto hledu žádnou výjimkou. Na levé části této stránky naleznete vybrané odkazy na různé druhy dopravy v této zemi. Přitom jsme vybrali ty, které považujeme za vhodné pro vaše cestování po dané zemi. Některé druhy dopravy mohou přitom nabízet rychlé cestování, jiné třeba zajímavé zážitky (například některé lodě nebo vlaky).

Dosažitelná místa

Za použití veřejné dopravy jsou dostupná tato nejzajímavější místa:
  • Rio de Janeiro (Ježíš na hoře Corcovado + Cukrová homole + čtvrť Santa Teresa + pláž Copacabana)
  • vodopády Iguacu
  • národní park Pantanal (mokřiny + zvířena)
  • město Manaus + Amazonie (Amazonské divadlo + tržnice Adolpho Lisboa + plovoucí přístav + pláž Ponta Negra) + soutok řek Rio Negro a Rio Solimoes
  • Salvador (původní hlavní město - čtvrť Pelourinho + pláže) + ostrovy Itaparica a Ilha dos Frades
  • Bonito - ekoturistická destinace
  • krásné město Ouro Preto (barokní architektura - UNESCO) + město Mariana s doly
  • národní park Chapada dos Guimaraes (skalní útvary)
  • národní park Itatiaia
  • Brasilia (moderní katedrála + náměstí Tres Poderes + Národní divadlo - aztécká pyramida + Prezidentský palác)

A samozřejmě také do řady dalších. Z nich vybíráme: Aracaju, Aracuai, Belem, Belo Horizonte, Bumado, Campo Grande, Colatina, Crateus, Cuiaba, Diamantina, Eunapolis, Floriano, Fortaleza, Franca, Goias, Grajau, Iguacu NP, Imperatriz, Itabira, Jardim, Jequile, Londrina, Macae, Maceio, Manaus, Mocoro, Montes Claros, Nova Friburgo, Olinda, Ouro Preto, Palmas, Pantal Conservation Area, Petrolina, Picos, Porto Velho, Presidente Prudente, Recife, Salvador, Salvador de Bahia, Santa Luzia, Sao carlos, Sao Luis, Sao Paulo, Serra da Capivara NP, Taua, Tocantins, Tupa, Uberlandia, Uruacu, Vitoria
©MapsGuides.com 2008 - 2023
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu