Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Brazílie - průvodce turisty na dovolenou

Brazílie je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Brazílie je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Brazílie - ta nejhezčí místa k vidění

Brazílie Brazílie je opravdu velmi rozlehlá země - a také velmi různorodá. I proto je zde k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Rio de Janeiro (Ježíš na hoře Corcovado + Cukrová homole + čtvrť Santa Teresa + pláž Copacabana)
 • vodopády Iguacu
 • národní park Pantanal (mokřiny + zvířena)
 • město Manaus + Amazonie (Amazonské divadlo + tržnice Adolpho Lisboa + plovoucí přístav + pláž Ponta Negra) + soutok řek Rio Negro a Rio Solimoes
 • Salvador (původní hlavní město - čtvrť Pelourinho + pláže) + ostrovy Itaparica a Ilha dos Frades
 • Bonito - ekoturistická destinace
 • krásné město Ouro Preto (barokní architektura - UNESCO) + město Mariana s doly
 • národní park Chapada dos Guimaraes (skalní útvary)
 • národní park Itatiaia
 • Brasilia (moderní katedrála + náměstí Tres Poderes + Národní divadlo - aztécká pyramida + Prezidentský palác)

Brazílie - užitečné informace

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 73 %
~ Protestantské: 15 %
~ jiné: 4 %
~ žádné: 8 %
Náboženství - Brazílie
Brazílie: vlajkaHlavní město: Brasília
Rozloha: 8 511 965 km2
Počet obyvatel: 203 430 000
Měna: Real, BRL, R$
Jazyk: Portugalština
Časová zóna: GMT-2 – -5 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +55
Systém mobilních sítí: AMPS, CDMA, TDMA, GSM 1800
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: angličtina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: malárie v některých oblastech, žlutá zimnice v některých oblastech, násilí ve velkých městech
Napětí v elektrické síti: 120 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Brazílie

Brazílie - fórum cestovatelů

  Supervodopády Iguacu
Vodopády Iguacu jsou fakt bomba. Jsou nedaleko města Foz do Iguacú a v jazyce indiánů prý jejich název znamená - velká voda. A velká voda to fakt je. Tvoři je skoro 300 jednotlivých vodopádů, celkem v šíčce asi 3 kilometry, voda padá z výšky až 80 metrů. Pověst říká, že vodopády stvořil říční bůh v ...
  
Ms. Yan's evolution from researcher to whistleblower was the result of a collaboration between two unrelated but increasingly united groups that spread disinformation: a small but active overseas Chinese community and a far-right group with high influence in the United States....
  Carnaval in Rio
If you havent been there yet you should do it. The Rio Carnaval lasts for almost two weeks and it is great to see all the samba schools (escolas de samba) - and even better is o see all the girl-dancers. The main venue is in Centro on a big Sambódromo structure. And during Carnaval you can see samba...

Brazílie - mapa a oblíbené trasy

Brazílie - mapa
Trasa 1: Rio de Janeiro (Ježíš na hoře Corcovado + Cukrová homole + čtvrť Santa Teresa + pláž Copacabana) + denní výlet - národní park Itatiaia + krásné město Ouro Preto (barokní architektura - UNESCO) + město Mariana s doly - dnů: 4, vodopády Iguacu - dnů: 2, národní park Pantanal (mokřiny + zvířena) - turistika - dnů: 3, Rio de Janeiro (Ježíš na hoře Corcovado + Cukrová homole + čtvrť Santa Teresa + pláž Copacabana)
Trasa 2: Brasilia (moderní katedrála + náměstí Tres Poderes + Národní divadlo - aztécká pyramida + Prezidentský palác) - dnů: 1, národní park Pantanal (mokřiny + zvířena) - dnů: 2, Bonito - ekoturistická destinace - dnů: 2, národní park Chapada dos Guimaraes (skalní útvary) - dnů: 2, Salvador (původní hlavní město - čtvrť Pelourinho + pláže) + ostrovy Itaparica a Ilha dos Frades - pobyt u moře - dnů: 4, Rio de Janeiro (Ježíš na hoře Corcovado + Cukrová homole + čtvrť Santa Teresa + pláž Copacabana) - dnů: 2, vodopády Iguacu - dnů: 2, Brasilia (moderní katedrála + náměstí Tres Poderes + Národní divadlo - aztécká pyramida + Prezidentský palác)
Trasa 3: Rio de Janeiro (Ježíš na hoře Corcovado + Cukrová homole + čtvrť Santa Teresa + pláž Copacabana) - dnů: 2, vodopády Iguacu - dnů: 2, město Manaus + Amazonie (Amazonské divadlo + tržnice Adolpho Lisboa + plovoucí přístav + pláž Ponta Negra) + soutok řek Rio Negro a Rio Solimoes - turistika - dnů: 4, Salvador (původní hlavní město - čtvrť Pelourinho + pláže) + ostrovy Itaparica a Ilha dos Frades - pobyt u moře - dnů: 4, Rio de Janeiro (Ježíš na hoře Corcovado + Cukrová homole + čtvrť Santa Teresa + pláž Copacabana)
Trasa 4: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $8
 • Střední ubytování: $28
 • Drahé ubytování: $130
 • Levné jídlo: $3
 • Střední jídlo: $6
 • Drahé jídlo: $18
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Brazílie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Brazílie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Brazil, Brasilien, Le Brésil, Brasil. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Brazilská federativní republika (República Federativa do Brasil) je federativní republika, největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky. Na severu sousedí s Francouzskou Guyanou, Surinamem, Guyanou, Venezuelou a Kolumbií; na západě s Peru a Paraguayí, na jihu s Argentinou, Uruguayí a Bolívií. Na území Brazílie se rozkládá jeden z největších tropických deštných lesů na světě-Amazonský prales. Brazílie byla v minulosti největší kolonií Portugalska a portugalština je zde také úředním jazykem. Metropolí Brazílie je město Brasília, plánovitě vybudovaná v letech 1956 - 1960 v brazilském vnitrozemí. Největším městem s 10 milióny obyvatel je São Paulo. V roce 1500 přistál na brazilském pobřeží portugalský admirál Pedro Álvares Cabral a od roku 1532 začala portugalská kolonizace. Za napoleonských válek roku 1807 uprchl do Brazílie portugalský dvůr v čele s králem Janem VI., který zde vládl 13 let. V roce 1815 byla zrušena kolonie a vyhlášeno Spojené království Portugalska, Brazílie a Algarve. Nezávislým císařstvím se Brazílie stala 7. září 1822. Dne 15. listopadu 1889 byla svržena monarchie a vyhlášena federativní republika. Po vzoru USA byla roku 1891 přijata ústava a vyhlášeny Spojené státy brazilské. Podél prahů kataraktů pravých přítoků Amazonky vede pralesem od východu k západu silnice zvaná Transamazonica. V Amazonské nížině se nachází největší enkláva tropického deštného pralesa na světě. Existují názory, že Amazonka byla v minulosti, kdy byla Afrika a Jižní Amerika jeden kontinent, součástí toku Konga, důkazem je podmořský kaňon Konga. Amazonka tehdy tekla obráceně a ústila v nynějším Guayaquilském zálivu. Název Amazonka je používán pouze pro část toku od soutoku Marañónu a Ucayali po brazilskou hranici a na území Brazílie od Manausu soutok s Río Negrem po ústí. Od pramene po soutok má jména Río Carhuasanta, Apurímac, Ene, Tambo, Ucayali, Amazonas a Solimões. Brazílie je jedinou zemí v Americe, kde se mluví portugalsky. Rio de Janeiro láká turisty světoznámým karnevalem a mořskou pláží Copacabana.
Wikipedia

Po třech stoletích nadvlády Portugalců se Brazílie stala v roce 1822 samostatným státem a v roce 1889 republikou. Jde o zdaleka největší a nejlidnatější zemi v Jižní Americe. Do roku 1985 zde byla (více než půlstoletí) vojenská vláda, ta předala mírovou cestou moc civilním vládcům. Brazílie zažívá růst průmyslu i zemědělství. Velké přírodní bohatství i množství práceschopných obyvatel přispívá k tomu, že jde o regionálního ekonomického vůdce. Problémem ovšem zůstává velmi nerovnoměrná redistribuce příjmů a vysoká kriminalita.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2023
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu