Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Brazílie - fórum cestovatelů

Brazílie je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Brazílie: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Brazílie - fórum cestovatelů

Brazílie: vlajka
 Brazílie - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Supervodopády Iguacu
Vodopády Iguacu jsou fakt bomba. Jsou nedaleko města Foz do Iguacú a v jazyce indiánů prý jejich název znamená - velká voda. A velká voda to fakt je. Tvoři je skoro 300 jednotlivých vodopádů, celkem v šíčce asi 3 kilometry, voda padá z výšky až 80 metrů. Pověst říká, že vodopády stvořil říční bůh v návalu zlosti - a dosud prý žije v Garganta do Diabo (Ďáblův chřtán), což je jedna z obzvláště úchvatných částí vodopádů (právě tady končí vycházkový chodník a je tu také výtah nad úroveň vodopádů, odkud je uvidíte pěkně svrchu). Z argentinské strany je možné navštívit i elektrárnu Itaipú, prý největší světovou hydroelektrárnu. I bez ní jsou ale Iguacu - i příroda kolem - fakt skvělý zážitek.
autor: Trevi | vloženo: 05. 07. 2008, 16:38:41 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Brazílie, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Brazílie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Brazílie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Brazil, Brasilien, Le Brésil, Brasil. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Brazilská federativní republika (República Federativa do Brasil) je federativní republika, největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky. Na severu sousedí s Francouzskou Guyanou, Surinamem, Guyanou, Venezuelou a Kolumbií; na západě s Peru a Paraguayí, na jihu s Argentinou, Uruguayí a Bolívií. Na území Brazílie se rozkládá jeden z největších tropických deštných lesů na světě-Amazonský prales. Brazílie byla v minulosti největší kolonií Portugalska a portugalština je zde také úředním jazykem. Metropolí Brazílie je město Brasília, plánovitě vybudovaná v letech 1956 - 1960 v brazilském vnitrozemí. Největším městem s 10 milióny obyvatel je São Paulo. V roce 1500 přistál na brazilském pobřeží portugalský admirál Pedro Álvares Cabral a od roku 1532 začala portugalská kolonizace. Za napoleonských válek roku 1807 uprchl do Brazílie portugalský dvůr v čele s králem Janem VI., který zde vládl 13 let. V roce 1815 byla zrušena kolonie a vyhlášeno Spojené království Portugalska, Brazílie a Algarve. Nezávislým císařstvím se Brazílie stala 7. září 1822. Dne 15. listopadu 1889 byla svržena monarchie a vyhlášena federativní republika. Po vzoru USA byla roku 1891 přijata ústava a vyhlášeny Spojené státy brazilské. Podél prahů kataraktů pravých přítoků Amazonky vede pralesem od východu k západu silnice zvaná Transamazonica. V Amazonské nížině se nachází největší enkláva tropického deštného pralesa na světě. Existují názory, že Amazonka byla v minulosti, kdy byla Afrika a Jižní Amerika jeden kontinent, součástí toku Konga, důkazem je podmořský kaňon Konga. Amazonka tehdy tekla obráceně a ústila v nynějším Guayaquilském zálivu. Název Amazonka je používán pouze pro část toku od soutoku Marañónu a Ucayali po brazilskou hranici a na území Brazílie od Manausu soutok s Río Negrem po ústí. Od pramene po soutok má jména Río Carhuasanta, Apurímac, Ene, Tambo, Ucayali, Amazonas a Solimões. Brazílie je jedinou zemí v Americe, kde se mluví portugalsky. Rio de Janeiro láká turisty světoznámým karnevalem a mořskou pláží Copacabana.
Wikipedia

Po třech stoletích nadvlády Portugalců se Brazílie stala v roce 1822 samostatným státem a v roce 1889 republikou. Jde o zdaleka největší a nejlidnatější zemi v Jižní Americe. Do roku 1985 zde byla (více než půlstoletí) vojenská vláda, ta předala mírovou cestou moc civilním vládcům. Brazílie zažívá růst průmyslu i zemědělství. Velké přírodní bohatství i množství práceschopných obyvatel přispívá k tomu, že jde o regionálního ekonomického vůdce. Problémem ovšem zůstává velmi nerovnoměrná redistribuce příjmů a vysoká kriminalita.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu