Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Brazílie - průvodce, knihy, bedekry

Žádný průvodce, jehož objektem zájmu je Brazílie, nemůže pokrýt vše. Přesto vám dobrý průvodce může pomoci v orientaci - ve výběru těch nejlepších míst k vidění i způsobů, jak se k těmto místům dostat. Zde vám nabízíme jak zajímavé knihy, tak odkazy na důležité informace. A další budou postupně přibývat.

Brazílie - užitečné informace

Brazílie: vlajka

Brazílie - průvodce a informace

Knižní průvodce, které by se vám mohly hodit na cestu. Za velmi výhodné ceny, v anglickém jazyce, s možností poslání kamkoli do světa.

Brazílie - další informace na cestu

Na tomto místě vám postupně přinášíme odkazy na další informace, které byste měli před svou cestou vědět.

Brazílie - další knižní průvodce

Nejhezčí výlety

Cíle zájezdů

S organizovanými zájezdy se zde dostanete na řadu míst. Pro lepší orientaci vám zde předkládáme výběr toho nejzajímavějšího, co je zde k vidění.
  • Rio de Janeiro (Ježíš na hoře Corcovado + Cukrová homole + čtvrť Santa Teresa + pláž Copacabana)
  • vodopády Iguacu
  • národní park Pantanal (mokřiny + zvířena)
  • město Manaus + Amazonie (Amazonské divadlo + tržnice Adolpho Lisboa + plovoucí přístav + pláž Ponta Negra) + soutok řek Rio Negro a Rio Solimoes
  • Salvador (původní hlavní město - čtvrť Pelourinho + pláže) + ostrovy Itaparica a Ilha dos Frades
  • Bonito - ekoturistická destinace
  • krásné město Ouro Preto (barokní architektura - UNESCO) + město Mariana s doly
  • národní park Chapada dos Guimaraes (skalní útvary)
  • národní park Itatiaia
  • Brasilia (moderní katedrála + náměstí Tres Poderes + Národní divadlo - aztécká pyramida + Prezidentský palác)

Co říkají ostatní

Brazilská federativní republika (República Federativa do Brasil) je federativní republika, největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky. Na severu sousedí s Francouzskou Guyanou, Surinamem, Guyanou, Venezuelou a Kolumbií; na západě s Peru a Paraguayí, na jihu s Argentinou, Uruguayí a Bolívií. Na území Brazílie se rozkládá jeden z největších tropických deštných lesů na světě-Amazonský prales. Brazílie byla v minulosti největší kolonií Portugalska a portugalština je zde také úředním jazykem. Metropolí Brazílie je město Brasília, plánovitě vybudovaná v letech 1956 - 1960 v brazilském vnitrozemí. Největším městem s 10 milióny obyvatel je São Paulo. V roce 1500 přistál na brazilském pobřeží portugalský admirál Pedro Álvares Cabral a od roku 1532 začala portugalská kolonizace. Za napoleonských válek roku 1807 uprchl do Brazílie portugalský dvůr v čele s králem Janem VI., který zde vládl 13 let. V roce 1815 byla zrušena kolonie a vyhlášeno Spojené království Portugalska, Brazílie a Algarve. Nezávislým císařstvím se Brazílie stala 7. září 1822. Dne 15. listopadu 1889 byla svržena monarchie a vyhlášena federativní republika. Po vzoru USA byla roku 1891 přijata ústava a vyhlášeny Spojené státy brazilské. Podél prahů kataraktů pravých přítoků Amazonky vede pralesem od východu k západu silnice zvaná Transamazonica. V Amazonské nížině se nachází největší enkláva tropického deštného pralesa na světě. Existují názory, že Amazonka byla v minulosti, kdy byla Afrika a Jižní Amerika jeden kontinent, součástí toku Konga, důkazem je podmořský kaňon Konga. Amazonka tehdy tekla obráceně a ústila v nynějším Guayaquilském zálivu. Název Amazonka je používán pouze pro část toku od soutoku Marañónu a Ucayali po brazilskou hranici a na území Brazílie od Manausu soutok s Río Negrem po ústí. Od pramene po soutok má jména Río Carhuasanta, Apurímac, Ene, Tambo, Ucayali, Amazonas a Solimões. Brazílie je jedinou zemí v Americe, kde se mluví portugalsky. Rio de Janeiro láká turisty světoznámým karnevalem a mořskou pláží Copacabana.
Wikipedia
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu