Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Peru - průvodce turisty na dovolenou

Peru je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Peru je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Peru - ta nejhezčí místa k vidění

Peru Peru patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm menším. I tak je zde ovšem k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Machu Picchu + stezka Inků
 • Puno + jezero Titicaca (včetně plovoucích ostrovů Uros) + pohřební věže Sillustani
 • Cuzco (Plaza de Armas + katedrála + pevnost Sacsayhuaman + Svaté údolí)
 • Lima (Plaza Mayor + Muzeum Peru + centrum města)
 • Iquitos (džungle Amazonie)
 • přírodní rezervace Paracas
 • linie v Nazce
 • Arequipa + kaňon Kolka
 • hory kolem Huarazu + národní park Huascaran

Peru - užitečné informace

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 81 %
~ jiné: 12 %
~ žádné: 7 %
Náboženství - Peru
Peru: vlajkaHlavní město: Lima
Rozloha: 1 285 220 km2
Počet obyvatel: 29 248 000
Měna: Sol (Nuevo), PEN, S/
Jazyk: Španělština
Časová zóna: GMT-5 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +51
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: angličtina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: malárie v některých oblastech
Napětí v elektrické síti: 220 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Peru

Peru - fórum cestovatelů

  Hi ... Greetings from Peru!
Hi ... Greetings from Peru! Martin! Do not know if you've gone to Peru ... But still I answer! For if a traveler needs this information! On the subject of vaccines, only if you go to Amazon they ask you to put the yellow fever vaccine! If you go to Machu Picchu or elsewhere will not need any vac...
  dotaz na očkování do Peru
Ahoj všem cestovatelům:) mám konkrétní dotaz ohledně očkování do Peru.. rád bych se dozvěděl jasné doporučení na co vše být očkován při pobytu v Peru...budeme se pohybovat i v oblasti Amazonie...odlétáme za 5 týdnů... Děkuji předem za reakci. ...
  jazyk
Ahoj, chtěla bych vědět, jestli je možné se v Peru pohodlně domluvit klasickou španělštinou nebo jestli je potřeba umět dialekt. Předem díky...
  Kde je Amazonka
Pítře,žil jsem v Iquitos sedm let,ale Amazonku jsem nikdy v centru neviděl.To ale nevadí.Chci říct,že jsem se po letech vrátil do Čech,ale leta strávená v Loretu mi nenechají tady žít.Vracím se zpět a všem vřele doporučuji alespoň na čas Loreto navštivit.Martin...
  Iquitos a Amazonka
Drobnou zajímavostí je fakt, že zatímco ještě před pár lety protékala Amazonka přímo kolem centra Iquitos, dnes tomu tak už není. Staré koryto se zaneslo a řeka s poněkud, ekněme, přestěhovala. Ale ne daleko - stačí sednout do trojkolky (nebo místního autobusu) a za pár minut jste v Bella Vista a Am...

Peru - mapa a oblíbené trasy

Peru - mapa
Trasa 1: Lima (Plaza Mayor + Muzeum Peru + centrum města) - dnů: 1, přírodní rezervace Paracas - dnů: 1, linie v Nazce - dnů: 1, Arequipa + kaňon Kolka - turistika - dnů: 3, Puno + jezero Titicaca (včetně plovoucích ostrovů Uros) + pohřební věže Sillustani - dnů: 2, Cuzco (Plaza de Armas + katedrála + pevnost Sacsayhuaman + Svaté údolí) - dnů: 3, Machu Picchu + stezka Inků - dnů: 2, Lima (Plaza Mayor + Muzeum Peru + centrum města)
Trasa 2: Lima (Plaza Mayor + Muzeum Peru + centrum města) - dnů: 1, Arequipa + kaňon Kolka - turistika - dnů: 3, Cuzco (Plaza de Armas + katedrála + pevnost Sacsayhuaman + Svaté údolí) + denní výlet - Machu Picchu + stezka Inků - dnů: 2, hory kolem Huarazu + národní park Huascaran - turistika - dnů: 3, Lima (Plaza Mayor + Muzeum Peru + centrum města)
Trasa 3: Lima (Plaza Mayor + Muzeum Peru + centrum města) - dnů: 1, Cuzco (Plaza de Armas + katedrála + pevnost Sacsayhuaman + Svaté údolí) - dnů: 3, Machu Picchu + stezka Inků - dnů: 2, Iquitos (džungle Amazonie) - dnů: 4, Lima (Plaza Mayor + Muzeum Peru + centrum města)
Trasa 4: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $8
 • Střední ubytování: $35
 • Drahé ubytování: $120
 • Levné jídlo: $3
 • Střední jídlo: $7
 • Drahé jídlo: $18
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Peru na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Peru může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Peru, Peru, Le Pérou, Perú. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Peru je třetí největší stát jihoamerického kontinentu. Je rozděleno na tři severojižní oblasti. Na západě je poušť Atacama, nejširší na severu, kde je mnoho velkých písečných dun. Dále na jih je pobřeží převážně skalnaté se souvislým pásmem hor. Z Peruánských And protéká pouští asi 50 řek. Andy se zvedají směrem do vnitrozemí až do výšky přes 5000 metrů. Nejvyšší horou je Huascarán (6768 m n. m.). Hlavní dvě horská pásma Kordiller, které mají dosud činné sopky a seismickou aktivitu, jsou rozdělena vysoko položenou náhorní planinou, na níž je i největší jezero Jižní Ameriky Titicaca (6900 km2). Na východní straně And se vrcholky pozvolna svažující do Amazonské nížiny, která zabírá 62 % území státu. Peru má zhruba dvakrát více obyvatel než ČR, avšak hustota obyvatelstva (počet obyvatel na 1 km²) je nízká. Většina obyvatel žije na úzkém pruhu země při pobřeží Tichého oceánu. Hlavním městem je Lima, státní zřízení je republika a platnou měnou je peruánský SOL. Úředními jazyky jsou španělština a kečuánština, hlavní náboženství je křesťanství.
Wikipedia

Dávné Peru bylo sídlem několika prominentních andských civilizací, z nichž nejnznámější byla Incká, již si podrobili španělští dobyvatelé v roce 1533. V roce 1821 byla deklarována nezávislost Peru, zbylé španělské jednotky se vzdaly v roce 1824. Po několika letech vojenské vlády se Peru v roce 1980 vrátilo k demokracii, nicméně objevily se ekonomické problémy a rostlo násilí. Volba prezidenta Alberta Fujimoriho v roce 1990 vyústilo v dekádu ekonomického růstu a potlačení bojůvek. Jeho vláda skončila v roce 2000 - následkem narůstající nespokojenosti mj. s jeho autokratickými metodami. V roce 2001 byl zvolen do čela země Alejandro Toledo, a to jako první jihoamerický prezident pocházející z původních obyvatel. V roce 2006 se vrátil do čela Alan Garcia slibující zlepšit sociální podmínky obyvatel.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu