Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Peru - fórum cestovatelů

Peru je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Peru: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Peru - fórum cestovatelů

Peru: vlajka
 Peru - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Hi ... Greetings from Peru!
Hi ... Greetings from Peru! Martin! Do not know if you've gone to Peru ... But still I answer! For if a traveler needs this information! On the subject of vaccines, only if you go to Amazon they ask you to put the yellow fever vaccine! If you go to Machu Picchu or elsewhere will not need any vaccine! Barza: Here in Peru usually speak Spanish, Quechua and Aymara .... If you go to a community there if you need to speak some dialect. But if you move around the tourist areas usually do not need to know more than the Idoma Spanish. I hope I'm helping them, if you need something else information regarding Peru. I'm here to help, ask who will gladly answer them and if they want to reach me faster I leave my email. Atte. Eduardo, Your Travel Friend
autor: Eduardo | vloženo: 27. 09. 2013, 05:43:24 | odpověz 
dotaz na očkování do Peru
Ahoj všem cestovatelům:) mám konkrétní dotaz ohledně očkování do Peru.. rád bych se dozvěděl jasné doporučení na co vše být očkován při pobytu v Peru...budeme se pohybovat i v oblasti Amazonie...odlétáme za 5 týdnů... Děkuji předem za reakci.
autor: MartinCh | vloženo: 22. 08. 2012, 13:03:33 | odpověz 
jazyk
Ahoj, chtěla bych vědět, jestli je možné se v Peru pohodlně domluvit klasickou španělštinou nebo jestli je potřeba umět dialekt. Předem díky
autor: Barča | vloženo: 16. 07. 2012, 19:05:35 | odpověz 
Kde je Amazonka
Pítře,žil jsem v Iquitos sedm let,ale Amazonku jsem nikdy v centru neviděl.To ale nevadí.Chci říct,že jsem se po letech vrátil do Čech,ale leta strávená v Loretu mi nenechají tady žít.Vracím se zpět a všem vřele doporučuji alespoň na čas Loreto navštivit.Martin
autor: Martin | vloženo: 15. 08. 2009, 07:53:15 | odpověz 
nasel by se nekdo dalsi ve stejnem koute Zeme?
ahoi Martine a vsem, jsem jiz mesic v oblasti Iquitos a rada bych se v jizni Americe na dobu neomezenou , nejlepe pak i pracovne, zdrzela. v predchozich 7letech jsem zila v Londyne. hledam si k sobe spolucestovatele pripadne jakykoliv kontakt na nekoho lokalniho. katterine.o@gmail.com . mohu poskytnout tel. kontakt peruanske cislo, budu rada za odezvu
autor: katerina | vloženo: 30. 06. 2013, 23:42:47 | odpověz 
Iquitos
Zrovna jsem se vrátil z Peru. Iquitos je pěkné místo, Loreta část je perfektní. Byli jsme i na trojmezí, Santa Rosa, Leticia, Tabatinga.... vřele doporučuji!
autor: Zdenek | vloženo: 17. 12. 2019, 13:48:49 | odpověz 
Iquitos a Amazonka
Drobnou zajímavostí je fakt, že zatímco ještě před pár lety protékala Amazonka přímo kolem centra Iquitos, dnes tomu tak už není. Staré koryto se zaneslo a řeka s poněkud, ekněme, přestěhovala. Ale ne daleko - stačí sednout do trojkolky (nebo místního autobusu) a za pár minut jste v Bella Vista a Amazonku máte před sebou. A mimochodem - z Iquitos určitě podnikněte aspoň dvojdenní výlet do džungle (po řece, s ubytováním v nějaké tzv. amazonian lodge). Stojí to za to.
autor: Pítr | vloženo: 16. 06. 2008, 08:19:09 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Peru, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Peru na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Peru může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Peru, Peru, Le Pérou, Perú. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Peru je třetí největší stát jihoamerického kontinentu. Je rozděleno na tři severojižní oblasti. Na západě je poušť Atacama, nejširší na severu, kde je mnoho velkých písečných dun. Dále na jih je pobřeží převážně skalnaté se souvislým pásmem hor. Z Peruánských And protéká pouští asi 50 řek. Andy se zvedají směrem do vnitrozemí až do výšky přes 5000 metrů. Nejvyšší horou je Huascarán (6768 m n. m.). Hlavní dvě horská pásma Kordiller, které mají dosud činné sopky a seismickou aktivitu, jsou rozdělena vysoko položenou náhorní planinou, na níž je i největší jezero Jižní Ameriky Titicaca (6900 km2). Na východní straně And se vrcholky pozvolna svažující do Amazonské nížiny, která zabírá 62 % území státu. Peru má zhruba dvakrát více obyvatel než ČR, avšak hustota obyvatelstva (počet obyvatel na 1 km²) je nízká. Většina obyvatel žije na úzkém pruhu země při pobřeží Tichého oceánu. Hlavním městem je Lima, státní zřízení je republika a platnou měnou je peruánský SOL. Úředními jazyky jsou španělština a kečuánština, hlavní náboženství je křesťanství.
Wikipedia

Dávné Peru bylo sídlem několika prominentních andských civilizací, z nichž nejnznámější byla Incká, již si podrobili španělští dobyvatelé v roce 1533. V roce 1821 byla deklarována nezávislost Peru, zbylé španělské jednotky se vzdaly v roce 1824. Po několika letech vojenské vlády se Peru v roce 1980 vrátilo k demokracii, nicméně objevily se ekonomické problémy a rostlo násilí. Volba prezidenta Alberta Fujimoriho v roce 1990 vyústilo v dekádu ekonomického růstu a potlačení bojůvek. Jeho vláda skončila v roce 2000 - následkem narůstající nespokojenosti mj. s jeho autokratickými metodami. V roce 2001 byl zvolen do čela země Alejandro Toledo, a to jako první jihoamerický prezident pocházející z původních obyvatel. V roce 2006 se vrátil do čela Alan Garcia slibující zlepšit sociální podmínky obyvatel.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu