Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Peru - průvodce, knihy, bedekry

Žádný průvodce, jehož objektem zájmu je Peru, nemůže pokrýt vše. Přesto vám dobrý průvodce může pomoci v orientaci - ve výběru těch nejlepších míst k vidění i způsobů, jak se k těmto místům dostat. Zde vám nabízíme jak zajímavé knihy, tak odkazy na důležité informace. A další budou postupně přibývat.

Peru - užitečné informace

Peru: vlajka

Peru - průvodce a informace

Knižní průvodce, které by se vám mohly hodit na cestu. Za velmi výhodné ceny, v anglickém jazyce, s možností poslání kamkoli do světa.

Peru - další informace na cestu

Na tomto místě vám postupně přinášíme odkazy na další informace, které byste měli před svou cestou vědět.

Peru - další knižní průvodce

Nejhezčí výlety

Cíle zájezdů

S organizovanými zájezdy se zde dostanete na řadu míst. Pro lepší orientaci vám zde předkládáme výběr toho nejzajímavějšího, co je zde k vidění.
  • Machu Picchu + stezka Inků
  • Puno + jezero Titicaca (včetně plovoucích ostrovů Uros) + pohřební věže Sillustani
  • Cuzco (Plaza de Armas + katedrála + pevnost Sacsayhuaman + Svaté údolí)
  • Lima (Plaza Mayor + Muzeum Peru + centrum města)
  • Iquitos (džungle Amazonie)
  • přírodní rezervace Paracas
  • linie v Nazce
  • Arequipa + kaňon Kolka
  • hory kolem Huarazu + národní park Huascaran

Co říkají ostatní

Peru je třetí největší stát jihoamerického kontinentu. Je rozděleno na tři severojižní oblasti. Na západě je poušť Atacama, nejširší na severu, kde je mnoho velkých písečných dun. Dále na jih je pobřeží převážně skalnaté se souvislým pásmem hor. Z Peruánských And protéká pouští asi 50 řek. Andy se zvedají směrem do vnitrozemí až do výšky přes 5000 metrů. Nejvyšší horou je Huascarán (6768 m n. m.). Hlavní dvě horská pásma Kordiller, které mají dosud činné sopky a seismickou aktivitu, jsou rozdělena vysoko položenou náhorní planinou, na níž je i největší jezero Jižní Ameriky Titicaca (6900 km2). Na východní straně And se vrcholky pozvolna svažující do Amazonské nížiny, která zabírá 62 % území státu. Peru má zhruba dvakrát více obyvatel než ČR, avšak hustota obyvatelstva (počet obyvatel na 1 km²) je nízká. Většina obyvatel žije na úzkém pruhu země při pobřeží Tichého oceánu. Hlavním městem je Lima, státní zřízení je republika a platnou měnou je peruánský SOL. Úředními jazyky jsou španělština a kečuánština, hlavní náboženství je křesťanství.
Wikipedia
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu