Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Portugalsko - průvodce turisty na dovolenou

Portugalsko je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Portugalsko je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Portugalsko - ta nejhezčí místa k vidění

Portugalsko Portugalsko patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm menším. I tak je zde ovšem k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Lisabon (hlavní město - město sedmi pahorků)
 • Aveiro - město (kanály + mosty + malované lodě - moliceiros)
 • Porto (centrum města - UNESCO + Vinné sklepy portského + Palácio de Cristal)
 • Peneda-Gerês Národní park
 • Cabo da Roca - nejzápadnější bod evropského kontinentu
 • Algarve region (pláže + historie ve městě Lagos)
 • Madeira - ostrov věčného jara

Portugalsko - užitečné informace

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 84.5 %
~ Křesťanské: 2.2 %
~ neurčené: 9.3 %
~ žádné: 3.9 %
Náboženství - Portugalsko
Portugalsko: vlajkaHlavní město: Lisabon
Rozloha: 92 090 km2
Počet obyvatel: 10 760 000
Měna: Euro, EUR, €
Jazyk: Portugalština
Časová zóna: GMT0 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +351
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800, 3G 2100
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: angličtina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: žádné
Napětí v elektrické síti: 220 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Portugalsko

Portugalsko - fórum cestovatelů

  Lisabon
Lisabon je velké překvapení - fakt příjemné město se spoustou věcí k vidění - hrad, pobřeží s Belémskou věží, klášter Jeronymitů a hodinu odtud vlakem Sintra s maurským hradem a dalšími památkami. Tahle část Evropy fakt stojí za vidění!...
  Lisboa is great
It is quite cheap city (from European point of view) and very beautiful. It is good idea to be there at least two days and the third day spend going to the Maur Castle in Sintra (you can go there by train; it is quite cheap, reliable and the trains are going there quite often). The maur castle is ve...

Portugalsko - mapa a oblíbené trasy

Portugalsko - mapa
Trasa 1: Lisabon (hlavní město - město sedmi pahorků) - památky + kultura - dnů: 3, denní výlet - Cabo da Roca - nejzápadnější bod evropského kontinentu ; Porto (centrum města - UNESCO + Vinné sklepy portského + Palácio de Cristal) - procházky - dnů: 2, Peneda-Gerês Národní park - turistika - dnů: 2, Aveiro - město (kanály + mosty + malované lodě - moliceiros) - procházky - dnů: 2, Algarve region (pláže + historie ve městě Lagos) - procházky + pobyt u moře - dnů: 5
Trasa 2: Lisabon (hlavní město - město sedmi pahorků) - památky + kultura - dnů: 3, denní výlet - Cabo da Roca - nejzápadnější bod evropského kontinentu ; Porto (centrum města - UNESCO + Vinné sklepy portského + Palácio de Cristal) - procházky - dnů: 2, Madeira - ostrov věčného jara - turistika + pobyt u moře - dnů: 6
Trasa 3: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $20
 • Střední ubytování: $55
 • Drahé ubytování: $170
 • Levné jídlo: $4
 • Střední jídlo: $14
 • Drahé jídlo: $30
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Portugalsko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Portugalsko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Portugal, Portugal, Portugal, Portugal. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Portugalsko, oficiálně Portugalská republika (portugalsky: República Portuguesa) je evropskou zemí nacházející se na samém jihozápadním cípu světadílu, v západní části Pyrenejského poloostrova. Jediným jeho pevninským sousedem je Španělsko, západní a jižní břehy země omývají vody Atlantského oceánu. Portugalsku dále náleží souostroví Azory a Madeira. Na území Portugalska se za posledních 3000 let vystřídalo mnoho civilizací. Féničané, Kelti, Řekové, Kartáginci, Římané i Arabové všichni pozměnili a poznamenali vývoj této části Evropy. Ve 14. a 15. století to byli naopak Portugalci, kteří svými zámořskými objevy změnili tvář celého světa. Severní, střední a východní Portugalsko pokrývají horská pásma Serra de Nogueira, Serra do Gerez, Serra de Marão, Serra da Estrela (dosahuje téměř 2000 m n. m.), Serra de São Mamede a jižní pahorkatina Alentejo. V jihozápadním cípu vystupuje Serra de Monchique. Západní a jižní část tvoří nížiny se strmým skalnatým pobřežím. Souostroví Madeira a Azorské ostrovy, které leží v takzvané riftové zóně na styku dvou litosférických desek, jsou sopečného původu a je zde také větší riziko zemětřesení. Podobnou seizmicky aktivní oblastí je i Lisabonský záliv.
Wikipedia

Po rozkvětu Portugalska jako globální námořní síly v průběhu 15. a 16. století země prohrála hodně z bohatství a statusu se zničením Lisabonu při zemětřesení v roce 1755, během napoleonských válek, a s nezávislostí své nejbohatší kolonie Brazílie v roce 1822. Revoluce v roce 1910 sesadila monarchii, pro většinu z následujících šesti let, represivní vlády vládly v Portugalsku. V roce 1974, levicový vojenský převrat začal široké demokratické reformy. Následující rok Portugalsko poskytlo nezávislost všem svým africkým koloniím. Portugalsko je zakládajícím členem NATO a vstoupilo do ES (nyní EU) v roce 1986. V lednu 2011, Portugalsko získává nestálé křeslo v Radě bezpečnosti OSN pro období 2011-12.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu