Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Portugalsko - doprava a jízdní řády

Nabízíme vám přehled, jaké druhy dopravy nabízí Portugalsko. A především zde naleznete odkazy na dopravní společnosti, jejich jízdní řády a pravidla přepravy. Může přitom jít o dopravu veřejnou i soukromou, hromadnou (MHD, vlaky, autobusy, lodě) i speciální. Věříme, že vám to pomůže dojet na ta místa, která chcete navštívit.

Portugalsko - užitečné informace

Portugalsko: vlajka

Portugalsko - vlaky

Portugalsko - vlaky

Portugalsko - autobusy

Portugalsko - autobusy

Portugalsko - lodě

Portugalsko - lodě

Portugalsko - aerolinky

Portugalsko - aerolinky

Portugalsko - městská doprava

Portugalsko - městská doprava
Odkazy na stránky obsahující jízdní řády, rezervace jízdenek a další informace o dopravě vedou na stránky třetích subjektů. Správce tohoto webu nenese zodpovědnost za případné nepřesnosti uvedené na těchto stránkách.

Pronájem auta

Doprava - rychlá nápověda

1) Stránky s jízdními řády daných zemí lze zpravidla přepnout do některého ze světových jazyků. Přepínač je mnohdy zobrazen jako vlajka (např. anglická).
2) Některá slova je určitě vhodné si vyhledat v příslušném překladovém slovníku. Například odjezd, příjezd, stanice, pracovní den, víkend, prázdniny, příplatky, rezervace apod.
3) Ceny dopravy se mohou poměrně rychle měnit. Aktuální ceny jsou zpravidla k dispozici na zde odkazovaných stránkách. Ceny taxi ve většině zemí souvisí jednak s aktuální cenou benzínu, jednak s obecnou cenovou úrovní v dané zemi (a tedy s cenou pracovní síly). Tu najdete na hlavní stránce každé země.
4) Některé odkazované stránky zobrazují informace pouze od jednoho dopravce, jiné kompletní informace o dopravě i dopravních spojeních.
5) Před každou konkrétní cestou se informujte na dostupnost jízdenek. Na některé trasy a v některých obdobích je vodné provádět rezervaci s dostatečným předstihem.
6) Chcete-li levné jízdenky pro levné cestování, pak je mnohdy vhodné kupovat je s předstihem. Toto často platí pro letenky, ale nejen pro ně.

Informace o dopravě

Doprava v každé zemi má své určité zvláštnosti. Portugalsko není v tomto hledu žádnou výjimkou. Na levé části této stránky naleznete vybrané odkazy na různé druhy dopravy v této zemi. Přitom jsme vybrali ty, které považujeme za vhodné pro vaše cestování po dané zemi. Některé druhy dopravy mohou přitom nabízet rychlé cestování, jiné třeba zajímavé zážitky (například některé lodě nebo vlaky).

Dosažitelná místa

Za použití veřejné dopravy jsou dostupná tato nejzajímavější místa:
  • Lisabon (hlavní město - město sedmi pahorků)
  • Aveiro - město (kanály + mosty + malované lodě - moliceiros)
  • Porto (centrum města - UNESCO + Vinné sklepy portského + Palácio de Cristal)
  • Peneda-Gerês Národní park
  • Cabo da Roca - nejzápadnější bod evropského kontinentu
  • Algarve region (pláže + historie ve městě Lagos)
  • Madeira - ostrov věčného jara

A samozřejmě také do řady dalších. Z nich vybíráme: Abrantes, Agualva-Cacém, Sintra, Águeda, Albufeira, Alcácer do Sal, Alcobaça, Almada, Almeirim, Alverca do Ribatejo, Amadora, Amarante, Amora, Anadia, Aveiro, Barcelos, Barreiro, Beja, Braga, Bragança, Câmara de Lobos, Caniço, Santa Cruz, Cantanhede, Cartaxo, Castelo Branco, Chaves, Coimbra, Costa da Caparica, Covilhã, Elvas, Entroncamento, Esmoriz, Espinho, Esposende, Estarreja, Estremoz, Évora, Fafe, Fátima, Ourém, Felgueiras, Figueira da Foz, Fundão, Gafanha da Nazaré, Gandra, Paredes, Gondomar, Gouveia, Horta, Lagoa, Leiria, Lixa, Maia, Mangualde, Mêda, Miranda do Douro, Mirandela, Moura, Oliveira de Azeméis, Oliveira do Hospital, Ourém, Ovar, Paredes, Peniche, Pombal, Ponte de Sor, Portalegre, Portimão, Praia da Vitória, Quarteira, Ribeira Grande, Rio Maior, Sabugal, Santa Cruz, Santana, Seia, Seixal, Serpa, Sines, Tarouca, Tavira, Tomar, Tondela, Valongo, Valpaços, Viana do Castelo, Vila Real, Viseu, Vizela
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu